Xi

Moja wielka niezwykła rodzina

Rozstanie w rodzinie burzy część świata każdego z jej członków i wywołuje wiele emocji – zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. A uczucia dziecka w dużym stopniu zależą od uczuć dorosłego. Obserwując dorosłych, dzieci uczą się rozumieć znaczenie emocji, tego, jak ludzie czują się w określonych sytuacjach. Dlatego niezwykle ważne jest, by stworzyć najmłodszym bezpieczną przestrzeń do swobodnej ekspreCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Kropka
 • Data premiery: 2024-05-08
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 42
 • Wymiary: 250 x 247

Rozstanie w rodzinie burzy część świata każdego z jej członków i wywołuje wiele emocji – zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. A uczucia dziecka w dużym stopniu zależą od uczuć dorosłego. Obserwując dorosłych, dzieci uczą się rozumieć znaczenie emocji, tego, jak ludzie czują się w określonych sytuacjach. Dlatego niezwykle ważne jest, by stworzyć najmłodszym bezpieczną przestrzeń do swobodnej ekspresji uczuć. Oczekiwanie, że rozstanie rodziców nic nie zmieni w życiu dziecka i że pozostanie ono tak samo szczęśliwe jak przedtem, jest nieuczciwe i naiwne. Dziecku powinniśmy pokazać, że z nim jesteśmy, że przyjmujemy jego uczucia i że je w nich wspieramy.

„Bez względu na to, jak dużą zmianą będzie rozstanie rodziców, dzieci chcą czuć, że są kochane, a dorośli nad nimi czuwają i troszczą się o ich wspólne dobro. Czuwanie nie oznacza unikania zmian, błędów, potknięć czy trudnych emocji. Czuwanie to branie odpowiedzialności za dziecko i zdejmowanie z jego ramion tego, co może je obciążać i wtłaczać w rolę nieadekwatną do jego wieku i możliwości. Czuwanie to miłość rodzica do dziecka, a ona się nie zmienia, nawet jeśli dookoła zmieniło się bardzo dużo”.

[Anita Janeczek-Romanowska, psycholożka i psychoterapeutka dziecięca]

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3486753
Tytuł
Moja wielka niezwykła rodzina
Producent
Liczba stron
42
Data premiery
2024-05-08
Rok wydania
2024
Wymiary produktu [mm]
250 x 247
Okładka
twarda
Waga Produktu [kg]
0.41
Długość
250
Wysokość
247
Nasza cena
27,89 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
2 recenzje
 • 5
  2
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Joanna M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2024-06-12
  Nie każdy związek przetrwa. Nie wszyscy rodzice będą szli razem przez życie. Czasami mama i tata podejmują decyzję o rozstaniu, a postawione przed tym faktem dzieci, mierzą się z niezwykle trudnymi emocjami. Chcą zrozumieć sytuację, domagają się odpowiedzi „dlaczego”, są smutne i zdenerwowane.

  Tak właśnie czuje się bohaterka tej książki. Dziewczynka, której rodzice kłócili się tak bardzo, że w końcu postanowili się rozstać. I chociaż słyszy od nich mądre, wspierające słowa o tym, że zawsze będzie przez nich kochana, a nowe nie zawsze jest złe, po prostu jest inne, to i tak ma w sercu smutek i złość. Do momentu, gdy mama tłumaczy jej, że „w byciu smutnym i zdenerwowanym nie ma nic złego. Tak samo jak w byciu wesołym i szczęśliwym. Cokolwiek jest w Tobie, wypuść to na zewnątrz”.

  Właśnie to otwarcie na wszystkie uczucia i przestrzeń, jaką otrzymała bohaterka, by móc wyrazić swoje emocje, pytania i obawy, stały się drogą ku akceptacji nowej sytuacji. Dziewczynka mówi wprost, że smutek nie znika, ale są dni, że jest lżejszy. Że znów śmieje się i bawi. Że nadal spędza świetnie czas i z mamą, i z tatą.

  W książce znajdziecie też wątek nowych związków, w które zaangażowali się rodzice bohaterki. Dziewczynka wspomina o nowej „niemal” siostrze, z którą „prawie” mieszka, gdyż jej mama jest nową przyjaciółką taty. Z kolei mama bohaterki spodziewa się dziecka z nowym przyjacielem. W obu domach czuć radość i harmonię, które dodatkowo wzmocnione są przez urocze, pełne ciepła ilustracje. To ważna część tej historii, bo wiele dzieci przeżywa w podobnej sytuacji wewnętrzny dylemat. Czy mogą sobie pozwolić na polubienie nowego partnera mamy/taty? Czy to nie będzie pewnego rodzaju zdrada? Czy mogą pokochać nowe rodzeństwo?

  W tej opowieści, dwie rodziny definiowane są jako podwójna miłość, uwaga i troska.

  Polecam Wam tę pozycję nie tylko, jeśli rozstanie rodziców dotyka Wasze dziecko bezpośrednio, ale także, gdy chcecie wyjaśnić swojemu dziecku sytuację innego malucha.
 • Magdalena R. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2024-06-05
  Średnio jedno na trzy małżeństwa w Polsce rozpada się. Przyczyny są różne, a emocje i stres towarzyszący zmianom, jakie niesie ze sobą rozstanie, dotyka nie tylko dorosłych.
  Dzieci nie są zaprogramowanymi marionetkami. Kochają, budują relacje, przywiązują się emocjonalnie, a rodzinę kojarzą z bezpieczeństwem. Kiedy ten solidny fundament nie ma racji bytu, poczucie bezpieczeństwa zostaje zachwiane.
  Jak pomóc dziecku w tej niekomfortowej sytuacji? Jak je wspierać, szanując jego uczucia i emocje?
  Można skorzystać z pomocy dobrych, mądrych książek, które będą wstępem do rozmowy. Na szczęście w ostatnim czasie na rynku literatury dziecięcej pojawiło się kilka takich propozycji. Myślę, że to z potrzeby chwili. Niestety, w dzisiejszych czasach rozwód nie jest już pojęciem wzbudzającym powszechną sensację, a raczej zjawiskiem coraz częściej spotykanym.
  Jedną z takich wspierających książek, szanującą emocje najmłodszych, jest pozycja pt. "Moja wielka niezwykła rodzina" Rodastiny Nikołovej, z graficzną oprawą Yany Popovej.
  Poznajemy w niej kilkuletnią dziewczynkę, której rodzice coraz częściej się kłócą. Z czasem podejmują trudną decyzję o rozdaniu. Dziewczynka nie rozumie dlaczego tak się stało. Jest z tego powodu smutna, mimo wsparcia i licznych zapewnień o miłości mamy i taty. Małej bohaterce trudno zrozumieć, czemu może płakać już tylko z mamą, albo przytulać się wyłącznie z tatą. Słyszy wiele wspierających słów, lecz kotłujące się w małej główce myśli zdają się je zagłuszać, aż do chwili, gdy mama zapewnia, że odczuwanie smutku nie jest niczym złym. Myślę, że to bardzo ważne zdanie w tej historii.
  "Moja wielka niezwykła rodzina" to książeczka, która podkreśla jak ważne są emocje i to, by nie tłumić ich w sobie. Ponadto obrazuje dzieciom, jak może wyglądać życie po rozwodzie. Jest dobrą lekturą także dla rodziców. Uświadamia dorosłym, że rozwód dotyczy wszystkich członków rodziny.
  Potrzebna to książka. Cieszę się, że pojawiła się w wielu polskich księgarniach. Niech będzie wsparciem dla tych wszystkich, którzy go potrzebują.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier DPD
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 23. lipca, wtorek
0,00 zł
3486753
Ładowanie...