Moby Dick. Tomy 1-2 (Hermann Melville) - tantis.pl
Xi

Moby Dick. Tomy 1-2

Hermann Melville

(okładka folia)

5/5
Wydawnictwo: PIW Państwowy Instytut Wydawniczy
Liczba stron: 872

SUPER CENA

Cena detaliczna: 59,00 zł

40,59 zł

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 35,01 zł

Opis

Arcydzieło literatury światowej w wydaniu Państwowego Instytutu Wydawniczego!

Powieść "Moby Dick" pióra Hermana Melville'a należy do ścisłego kanonu literatury Stanów Zjednoczonych i na stałe zapisała się w historii kultury, także tej popularnej - bo czy wiesz, że najpopularniejsza sieć kawiarni na świecie zawdzięcza swoją nazwę imieniu jednego z jej bohaterów, oficera Starbucka?

Mimo upływu przeszło 150 lat od premiery wciąż czytamy historię pościgu za Moby Dickiem, badamy znaczenie jej symboli i metafor, odkrywamy kolejne warstwy znaczeniowe. Autor rzuca nam ciągłe wyzwania intelektualne, stawia trudne pytania, skłania do refleksji - i sprawia, że rozkoszujemy się lekturą niczym najsmakowitszą ucztą.

Główny bohater powieści, Izmael, jest marynarzem trudniącym się handlem; punktem zwrotnym w jego życiu - i zawiązaniem akcji powieści - jest decyzja o wzięciu udziału w wyprawie wielorybniczej. Izmael wstępuje na pokład statku Pequod, dowodzonego przez jednonogiego kapitana Ahaba. Bohaterowi towarzyszy nowo poznany kompan, Queequeg - nieokrzesany syn wodza z Morza Południowego, który opuścił rodzinne strony, by eksplorować daleki świat.

Podczas rejsu wychodzi na jaw, że kalectwo kapitana jest skutkiem potyczki z legendarnym białym wielorybem o imieniu Moby Dick. Ahab pała żądzą zemsty na zwierzęciu; okazuje się, że zorganizował wyprawę właśnie w tym celu. Doświadczony kapitan ma jednak świadomość, że stąpa po niepewnym gruncie; analiza wewnętrznych rozterek między osobistą satysfakcją a odpowiedzialnością za członków załogi, między emocjami a zdrowym rozsądkiem, stanowi ważny aspekt powieści.

Dzieło wyróżnia się ponadto bogatą symboliką biblijną, widoczną m.in. w imionach bohaterów oraz nawiązaniach do obiektów i wydarzeń wzmiankowanych w Starym Testamencie. Część z nich dotyczy historii Jonasza - proroka, który według Pisma spędził 3 dni w żołądku wielkiej ryby; postać Jonasza często pojawia się w tradycji i obyczajach żeglarskich.

Temat "Moby Dicka" stał się dla Melville'a także okazją do podsumowania całej naukowej wiedzy na temat wielorybów, jaką dysponowano we współczesnych mu czasach (powieść miała premierę w 1851 r.) oraz warsztatu rzemieślniczego wielorybników.

Bogactwo semantyczne i gatunkowe powieści sprawia, że jednorazowa lektura to zdecydowanie za mało - oddajmy głos autorowi posłowia niniejszego wydania, Mikołajowi Wiśniewskiemu: W tym samym duchu należy czytać "Moby Dicka", to znaczy nigdy nie kończyć.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 830662
Tytuł Moby Dick. Tomy 1-2
Autor Hermann Melville
Wydawnictwo PIW Państwowy Instytut Wydawniczy
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 872
Data premiery 2018-10-19
Rok wydania 2018
Wymiary produktu [mm] 6
Okładka okładka folia
Waga Produktu [kg] 1.08
Cena detaliczna 59,00 zł
Nasza cena 40,59 zł
Powiązane tematy: Dzień Matki 2023

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Karol N.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 24-05-2021 | Recenzja zweryfikowana
Przepiękne wydanie. Bardzo lubię zbierać powieści, czy też po prostu ulubione książki w takiej formie, że nie tylko ich treść, ale i okładka przyciąga spojrzenia. Słusznie podzielony kolos na dwa tomy sprawia, że po pierwsze wygodniej się je czyta, a po drugie książki nie ulegną tak szybkiemu zniszczeniu. O samej powieści nie będę może dużo pisał, bo o tym kultowym dziele można poczytać wszędzie.

Zuzanna H.

Klient niezweryfikowany

4/5
| 19-05-2021 | Recenzja zweryfikowana
Klasyk do którego zbierałam się już długo. Niestety nie porwał mnie za pierwszym przypływem i znudzona staromodnym językiem odłożyłam książkę spowrotem na półkę. Jednak kiedy dałam mu drugą szansę okazało się, że faktycznie jest to książka niesamowita. Spotkanie namacalnej wiedzy, dokładny opis wydarzeń i pracy wielorybników spotyka się z metafizyką. Wybierając się z bohaterami w rejs czujemy to co oni. Napięcie i nieustanne poczucie, że gdzieś pod powierzchnią czai się wielki wieloryb. Boimy się go a jednocześnie go szukamy. A on szuka nas. Myśle, że właśnie w naszym życiu często możemy odnaleźć takie podobieństwa. Szukamy Boga, miłości, a nawet pieniędzy i sukcesów. Piękna książka.

Michal F.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 16-05-2021 | Recenzja zweryfikowana
Fantastyczny język jakim operuje Melville sprawia, że do Moby Dicka i innych jego dzieł wracam co jakiś czas. Te niesamowite opisy i wrażenie metafizyczności jakie pozostawia po sobie Moby Dick sprawia, że tak wiele osób sięga właśnie po tę książkę. I to od lat. Bo Moby Dick jest wielowymiarowy, wieloznaczny i niesamowicie głęboki. Możliwość zinterpretowania go na wiele sposobów sprawia, że jego czytanie to czytsta przyjemność.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...