Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Mniej znaczy lepiej. O tym, jak odejście od wzrostu gospodarczego ocali świat

Jason Hickel

(okładka miękka)

5/5
Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł!
Wydawnictwo: Karakter
Liczba stron: 384
-35%

49,00 zł

31,70 zł

oszczędzasz 17,30 zł (35%)

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomaty 24/7 11,99 zł
Orlen Paczka 6,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 9,99 zł
Kurier DPD 11,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł

Opis

Korzystając z różnych dziedzin nauki, historii, ekonomii, antropologii, filozofii i matematyki, Jason Hickel opracował zaskakującą analizę kapitalizmu z krytycznym spojrzeniem na jego podstawowe elementy. Autor ma jednak nowy pomysł na rozwój światowej gospodarki, niezwiązany z szaleństwem ciągłego wzrostu. "Mniej znaczy lepiej. O tym, jak odejście od wzrostu gospodarczego ocali świat" to nowatorskie poglądy ekonomiczne oraz propozycja, obok której każda osoba zainteresowaną tą dziedziną nie powinno przechodzić obojętnie.

Jason Hickel wyjaśnia, jak jego zdaniem należy przekształcić gospodarkę pełną dominacji i eksploatacji na gospodarkę sprawiedliwą w skali globalnej, respektującą potrzeby świata natury. Brzmi jak przesada? A jednak autor przygotował wiele argumentów, które mają popierać jego zadziwiającą koncepcję. Przedstawia przy tym problemy postępowych poglądów, takich jak chociażby Nowy Zielony Ład. Postuluje przejście na postkapitalistyczną gospodarkę, prezentując konkretne pomysły, jak tego dokonać. Ta zaskakująca publikacja z pewnością wkrótce będzie szeroko komentowana przez ekonomistów z całego świata.

"Mniej znaczy lepiej. O tym, jak odejście od wzrostu gospodarczego ocali świat" to publikacja, w której autor wyjaśnia koncepcje przemiany światowej gospodarki, testowane już przez różne kraje. Jego zdaniem ludzkość musi przede wszystkim zmienić sposób myślenia o ekonomii, by znaleźć rozwiązanie problemów, które nękają współczesny świat. Niekontrolowany wzrost gospodarczy tak naprawdę jest korzystny głównie dla niewielkich grup ludzi, trzymających w swych rękach władzę. Żyjąc ponad resztą ludzkich społeczności, rozbudowują swoje nieograniczone fortuny, wywierając skutecznie nacisk na politykę całych państw. Trudno tu mówić o nastawieniu na rozwój cywilizacji. To raczej poszukiwanie korzyści.

Zmiany klimatyczne wymuszają jednak na ludzkości nowe podejście do porządku społecznego i gospodarczego, a zdaniem autora to właśnie zerwanie z ideą wzrostu jest szansą na uratowanie świata. Czy Jason Hickel rzeczywiście może mieć rację? Przyszłość pokaże, jak bardzo badacz przewidział kierunki rozwoju cywilizacji. Tymczasem już teraz warto zapoznać się z jego poglądami, które w wielu sprawach wydają się niezwykle trafne.

Dr Jason Hickel to antropolog i ekonomista, należący do Royal Society of Arts. Jest wykładowcą Institute of Environmental Science and Technology na Autonomous University w Barcelonie. Współpracuje również z London School of Economics. Ponadto należy do organizacji naukowych, zajmujących się kierunkami rozwoju cywilizacji. Jego badania dotyczą głównie globalnych nierówności ekonomicznych, ekonomii politycznej oraz ekonomii ekologicznej.

Zobacz kategorię "Książki naukowe i popularnonaukowe", by znaleźć ciekawe publikacje o ekonomii!

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3223244
Tytuł Mniej znaczy lepiej. O tym, jak odejście od wzrostu gospodarczego ocali świat
Autor Jason Hickel
Wydawnictwo Karakter
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 384
Data premiery 2022-03-10
Rok wydania 2022
Wymiary produktu [mm] 205 x 137
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.45
Cena detaliczna 49,00 zł
Nasza cena 31,70 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Alina U.

5/5
| 06-08-2022
Bardzo się cieszę, że są tacy ludzie jak Jason Hickel, którym los następnych pokoleń nie jest obojętny i którzy zachowują rozsądek w dzisiejszym szaleństwie konsumpcji. W pełni zgadzam się z poglądem, że produkujemy i konsumujemy zdecydowanie za dużo, a zamiast na wzrost powinniśmy stawiać na rozwój. Zastanawiam się tylko, czy nie jest już za późno na zmiany, bo obecna sytuacja jest już właściwie w krytycznym punkcie. Ale im więcej świadomych ludzi, tym większa nadzieja, że kryzys można jeszzcze zatrzymać.

Halina F.

5/5
| 05-08-2022
Książka, która otwiera oczy i którą powinien przeczytać każdy, zwłaszcza ci, którzy widzą sens życia w ciągłej pogoni za pieniędzmi i rzeczami. Zaczyna się bardzo mocno, od diagnozy zniszczeń dokonanych przez człowieka, o wiele większych niż zdecydowanej większości z nas się wydaje. Ale taki zimny prysznic jest potrzebny, żeby dobrze zrozumieć kontekst koncepcji Hickela, dość oryginalnej i zaskakującej we współczesnym kulcie kapitalizmu. Im dłużej czytamy, zastanawiamy się nad racjami autora, tym bardziej nas ona przekonuje i nabiera sensu.

Roman J.

5/5
| 03-08-2022
Bardzo ciekawa książka, na pewno godna uwagi. Chociaż nie ze wszystkim zgadzam się z autorem, to szanuję niezablonowe myślenie, posiadanie własnego zdania i umiejętność jego obrony przez rzeczowe argumenty. Trudno też nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że gros zysków ze światowej gospodarki trafia w ręce najbogatszych, a ogół społeczeństwa nie odnosi z nich korzyści. Generalnie autor porusza wiele ciekawych wątków i warto się nad nimi zastanowić.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
22. sierpnia, pon. — 23. sierpnia, wt.
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
23. sierpnia, wtorek
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
22. sierpnia, poniedziałek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
22. sierpnia, poniedziałek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
22. sierpnia, poniedziałek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
23. sierpnia, wtorek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
23. sierpnia, wtorek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
22. sierpnia, poniedziałek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...