Xi
 » Książki dla dzieci

"Miś zwany Paddington" to pierwsza z książek o sympatycznym misiu, który przypomina pluszową maskotkę. Tak zresztą powstał pomysł na bohatera serii książek – autor, Michael Bond, pewnego dnia, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, zobaczył samotnego pluszaka, leżącego na półce w sklepie z zabawkami i podarował go żonie.

Później, na podstawie tej smutnej, samotnej zabawki w roku 1958 stworzona została historia misia, który urodził się w Peru i – na skutek dziwnego zbiegu okoliczności – trafił do Anglii, na stację Paddington. Tam spotkała go rodzina Brownów – pan i pani Brown oraz ich dzieci – Jonatan i Judyta, którzy zauważyli małego niedźwiadka. Miś miał ze sobą tabliczkę głoszącą "Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem". Cóż było robić? Brownowie przygarnęli miśka i nadali mu imię Paddington. Miało to trwać tylko jedną noc, jednak szybko okazało się, że spokojny i dobrze wychowany Paddington zaskarbił sobie serca całej rodziny – i nie tylko, bo także sąsiadów i przyjaciół Brownów. Miś ma łagodny temperament, poczciwą duszę, uwielbia marmoladę, ma dobre maniery i jest niestrudzonym poszukiwaczem przygód – co sprawia, że ma też skłonność do wpadania w kłopoty po same puchate uszy.

"Miś zwany Paddington" to wspaniała, pełna ciepła i uroku opowieść, która pozwoli dziecku na zyskanie nowego przyjaciela o wielkim sercu. Bo choć przygody i perypetie, w które wpada miś, są czasem mniej przyjemne, to dzięki dobremu sercu i swojemu charakterowi, Paddington zawsze spada na cztery mięciutkie łapy.

Opublikowana przez Znak książka to klasyka brytyjskiej literatury dziecięcej w najlepszym wydaniu. Paddington jest grzeczny i elegancki, a jego przygody zawierają nienachlany morał, z którego wynika, że dobrze jest być dobrym. Książka polecana jest dzieciom od czwartego roku życia, jednak i starsze dzieci, a pewnie też dorośli, będą w stanie znaleźć w niej mądrość do zastosowania w codziennym życiu.

"Miś zwany Paddington" to książka w twardej oprawie, zawierająca klasyczne ilustracje Peggy Fortnum. Tłumaczenie zawdzięczamy Aleksandrze Kamińskiej.

Thomas Michael Bond (1926-2017) to brytyjski pisarz. Choć zasłynął książeczkami o misiu Paddingtonie, był również autorem opowiadań i słuchowisk radiowych. W uznaniu swoich zasług został uhonorowany w 1997 roku Orderem Imperium Brytyjskiego.

Seria o misiu z Peru to kilkanaście książeczek, przetłumaczone zostały na ponad 30 języków. Od ponad 60 lat przygody Paddingtona rozgrzewają serca maluchów i pokazują, że gafy zdarzają się najlepszym. I misiom, i dzieciom.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


3006915
Ładowanie...