Miłość jest warta starania. Rozmowy z mistrzami

Justyna Dąbrowska zadaje swoim Mistrzom fundamentalne pytania o to, co w życiu najważniejsze, skąd czerpią pogodę ducha i witalność. Umie słuchać, a rozmówcy to doceniają. Hanna Krall pisała: spieszmy się mądrze żyć zdają się mówić bohaterowie książki Justyny Dąbrowskiej. Są nimi: Kazimierz Kutz, Danuta Szaflarska, Henry Z. Lothane, Magdalena Fikus, Joanna Gomułka, Andrzej Mencwel, Edward Pałłasz,Czytaj więcej

  • Wydawnictwo: Agora
  • Serie: Wielkie biografie
  • Data premiery: 2019-02-27
  • Okładka: twarda
  • Liczba stron: 392
  • Wymiary: 215 x 135
więcej parametrów

O książce

Justyna Dąbrowska zadaje swoim Mistrzom fundamentalne pytania o to, co w życiu najważniejsze, skąd czerpią pogodę ducha i witalność. Umie słuchać, a rozmówcy to doceniają. Hanna Krall pisała: spieszmy się mądrze żyć zdają się mówić bohaterowie książki Justyny Dąbrowskiej. Są nimi: Kazimierz Kutz, Danuta Szaflarska, Henry Z. Lothane, Magdalena Fikus, Joanna Gomułka, Andrzej Mencwel, Edward Pałłasz, Karol Modzelewski, Zofia Rosińska, Zygmunt Bauman, Aleksandra Jasińska-Kania, Irena Hausmanowa-Petrusewicz, Tadeusz Dominik, Danuta Cirlić-Straszyńska, Ryszard Horowitz, Michał Głowiński, Anna Przedpełska-Trzeciakowska, Andrzej Strumiłło, Hanna Świda-Ziemba, Tadeusz Rolke, Wanda Wiłkomirska, Piotr Matywiecki, Krystyna Starczewska, Jerzy Jedlicki.
Z unikalnym wyczuciem i wrażliwością Justyna Dąbrowska zabiera swoich rozmówców na wędrówkę po ścieżkach życia, żeby spróbować dotrzeć do punktu, którego wszyscy wciąż szukamy odpowiedzi na pytania, po co i dlaczego przyszliśmy na ten świat. Dla dziennikarzy znakomita szkoła warsztatu. Dla czytelników piękny podręcznik życia. Niezapomniana książka.
MAŁGORZATA REJMER
Justyna Dąbrowska (ur. 1960), wywiadowczyni, redaktorka, psychoterapeutka. W 1989 roku debiutowała w Gazecie Wyborczej felietonami o swoich dzieciach i psychologii. Założycielka i wieloletnia redaktor naczelna miesięcznika Dziecko. Autorka rozmów, w których pyta polskich intelektualistów o to, co się widzi, czuje i myśli, gdy jest się na ostatnim odcinku drogi życiowej. Publikuje w Tygodniku Powszechnym, Gazecie Wyborczej, Piśmie. Laureatka Nagrody im. Barbary Łopieńskiej za najlepszy wywiad prasowy. Rozmowa z drugim człowiekiem to jej zawód, pasja i sposób na przekraczanie samotności.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu
854979
Tytuł
Miłość jest warta starania. Rozmowy z mistrzami
Wydawnictwo
Język
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
392
Typ okładki
twarda
Wydanie
1
Data premiery
2019-02-27
Rok wydania
2019
Kraj pochodzenia
Polska
Wymiary
215 x 135
Waga
0.44 kg
Wysokość
30 mm
Długość
215 mm
Głębokość
135 mm
Liczba elementów zakres
Do 49
Szerokość
135 mm
Nasza cena
35,19 zł
Powiązane tematy:

Opinie i recenzje książki Miłość jest warta starania. Rozmowy z mistrzami

3,0/5
 
1 recenzja
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
  • magdalena Klient niezweryfikowany
    3.0
     
    2020-08-22Recenzja zweryfikowana
    Ciekawa, mądra, pełna przemyśleń egzystencjalnych.
    Nasi bohaterowie odpowiadają na pytania co jest w życiu ważne; co jest warte starania; czy boją się śmierci i czym ona dla nich jest ; czym jest przemijanie i czy można przygotować się na śmierć..

    Ciekawa i warta uwagi,można porozmyślać nad najistotniejszymi życiowymi kwestiami , a nawet czegoś o życiu się nauczyć !

    Mam jednak dwa ALE

    PO 1. bardzo ta książka podobna jest do swojej poprzedniczki "Nie ma się czego bać" , bo więcej tu o przemijaniu, życiu i śmierci niż miłości. Myślałam że autorka w tej części skupi się bardziej na relacjach damsko-męskich, na miłości i jej znaczeniu w życiu (jak sugeruje tytuł) ale niestety nie. pytania bardzo podobne jak w poprzedniej książce, a pytań o miłości trzeba się doszukiwać... szkoda.

    Po 2 brak tu różnorodności bohaterów/osobowości, w sensie poglądów.Wszyscy zgodnie mówią jakby jednym głosem : w Polsce dzieje się źle, bo obecny rząd niszczy i jest taki i owaki...przypadek? no niestety raczej nie ..
    Szkoda bo myślę że to trochę tę książkę spłaszcza, zubaża.
    W poprzedniej części tych głosów było więcej, były różnorodne, i z lewa i prawa i było po prostu ciekawiej i treść tym samym była głębsza..

    Niemniej pozycja warta uwagi, książka jest dobra i godna polecenia
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
  • Klient zweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Klient niezweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Recenzja Zweryfikowana
    Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.
Dostawa i płatność

Zobacz również

Udostępnij produkt
Wstaw link na:
lub skopiuj link
Dodano do koszyka