Xi
 » Książki  » Poradniki

Akcje -- reakcje -- KONSEKWENCJE

Jak pomóc dziecku stać się dojrzałym i odpowiedzialnym człowiekiem?
W jaki sposób rozwijać empatię, odwagę cywilną i poczucie moralności?
Kiedy wybrać bezgraniczną miłość, a kiedy inne metody wychowawcze?
Jak w codziennych relacjach realizować pożądane wzorce zachowań?

Podręcznik dla rodziców, pedagogów i psychologów dziecięcych

Traktuj swoje dziecko jak mile widzianego gościa -- przecież nikogo nie kochasz równie mocno!

Rodzicielstwo jest prawdziwym cudem. Jest też niewątpliwie niełatwą serią drobnych wydarzeń, tymczasowych konfliktów i nagłych kryzysów, wymagających Twojej reakcji. A cokolwiek postanowisz i powiesz, a także sposób, w jaki to zrobisz, może być -- i zapewne będzie -- użyte przeciwko Tobie. W końcu poznasz siłę ponoszenia konsekwencji swoich czynów.

Uważasz, że tylko rodzic niezrównoważony i nieprzygotowany do tej roli zachowuje się w sposób szkodliwy dla dziecka? Niestety, nawet ci kochający i pełni dobrych intencji potrafią malucha obwiniać, zawstydzać, oskarżać, wyśmiewać, grozić, przekupywać, szufladkować, karać, a także wygłaszać kazania i moralizować. Dlaczego? Ponieważ większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo słowa mogą być destrukcyjne. Z pokolenia na pokolenie przekazujemy szkodliwe metody wychowawcze. Czy nie powtarzasz do znudzenia tego, co mówiła Twoja matka? Czy nie używasz znienawidzonego tonu Twojego ojca? Często przyczyna takiej okropnej komunikacji nie leży w braku troski, ale w braku zrozumienia; nie w braku inteligencji, ale w braku wiedzy.

Między rodzicami a dziećmi to międzynarodowy bestseller, który pomógł milionom rodzin na całym świecie umocnić wzajemne relacje. Ceniony psycholog Haim Ginott zrewolucjonizował metody wychowawcze i komunikacyjne. Uczył rodziców nawiązywania przyjaznych i skutecznych kontaktów z dzieckiem, uświadamiania sobie własnych emocji oraz zrozumienia dla uczuć dziecka. Nowatorskie podejście dr. Ginotta wywarło wpływ na całe pokolenie psychologów dziecięcych. Dr Alice Ginott, żona zmarłego Haima Ginotta, wraz z dr. H. Wallacem Goddardem, doradcą rodzinnym, uaktualnili tę klasyczną pozycję, zachowując jednocześnie pozytywny przekaz oraz ciepły, przystępny sposób przedstawiania niezwykle istotnych informacji.

Jak dyscyplinować dziecko, nie stosując gróźb, łapówek, sarkazmu ani kar?
Jak wyrażać krytykę bez poniżania, chwalić, ale nie oceniać, i wyrażać swój gniew w nieszkodliwy sposób?
Jak potwierdzać uczucia dziecka, jego punkt widzenia i opinie, zamiast je negować?
Jak reagować w codziennych sytuacjach, żeby pociecha nauczyła się ufności i nabrała pewności siebie?
Jak stosować zasady wychowania wspierającego i pełnego szacunku?

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Iza T.

Klient zweryfikowany

5/5
| 13-11-2022 | Recenzja zweryfikowana
Metody opisane w książce autentycznie działają. Podstawa to właściwa komunikacja jednak trzeba zacząć od siebie i od zmiany własnego sposobu myślenia. Polecam

Małgorzata Z.

Klient zweryfikowany

5/5
| 11-07-2022 | Recenzja zweryfikowana
Gorąco polecam wszystkim rodzicom, wychowawcom, nauczycielom.

Dostawa

)
470757
Ładowanie...