Xi
 » Książki  » Kryminał, sensacja, thriller

"Między młotem a imadłem. Detektyw Matylda na tropie" Olgi Rudnickiej to pełna szalonych zwrotów akcji komedia kryminalna, która zabiera czytelnika do świata nie do końca poważnych śledztw, spraw czasem wstrząsających, a innym razem rozśmieszających, a także detektywów o wyjątkowo barwnych osobowościach. Co wyniknie z całego tego zamieszania? W tej części przygód śledczych Matylda Dominiczak gdzieś znika, a komisarz Marecki musi ją odnaleźć, by doprowadzić do końca coraz bardziej niebezpieczną sprawę!

"Między młotem a imadłem. Detektyw Matylda na tropie" - o czym jest komedia kryminalna słynnej polskiej autorki

Rozpoczęto poszukiwania Dominiczak! Gdzie podziała się nasza bohaterka? Czy została uprowadzona? Co odkryła podczas swojego śledztwa. Podejrzany w tej sprawie wciąż nie potrafi pomóc policji, a mąż kobiety nie może sobie ostatecznie przypomnieć, kiedy i gdzie widział żonę. Czego jeszcze nie odkryto w tej sprawie? Policja kontynuuje śledztwo dotyczące zaginionych kobiet, a tymczasem Dominiczak dosłownie rozpoczyna działania w podziemiu. Nie mogąc poznać prawdy, bohaterka próbuje chociaż wygrzebać się z walki okolicznych gangsterów!

Matylda Dominiczak to sympatyczna bibliotekarka, która odkrywa w sobie umiejętności godne prawdziwego śledczego. Pewnego dnia rzeczywiście zostaje prywatnym detektywem! Od tej chwili przyjmuje przeróżne zlecenia, nie unikając najtrudniejszych, a przy okazji najbardziej absurdalnych spraw. Jej zwariowane przygody potrafią zachwycić miłośników najlepszych autorów kryminałów, a przy okazji fanów dobrej komedii.

"Między młotem a imadłem. Detektyw Matylda na tropie" - opinie

Na co mogą liczyć czytelnicy Olgi Rudnickiej? "Między młotem a imadłem. Detektyw Matylda na tropie" to świetna przygoda z detektywistyczną literaturą, podczas której nie zabraknie okazji do uśmiechu, a przede wszystkim ciekawie prowadzonej fabuły, godnej najlepszych twórców kryminałów. Autorka nie zawodzi czytelników i znów dostarcza im zaskakującą zagadkę kryminalną. Komedia kryminalna w wykonaniu Olgi Rudnickiej zasługuje na ekranizację!

Olga Rudnicka to autorka poczytnych komedii kryminalnych. Studiowała edukację i rehabilitację osób niepełnosprawnych. Po studiach została opiekunką społeczną. Zadebiutowała jako pisarka w 2008 r., a największą popularność zdobyła właśnie dzięki przygodom Matyldy Dominiczak. W twórczości tej autorki nie brakuje pieczołowicie opracowanych zagadek detektywistycznych, a także barwnie opisanych śledztw. Ironiczny styl tej pisarki oraz wyszukane żarty wplecione w opowieść zostały już docenione przez ogromną grupę polskich czytelników.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

/5
Jak działają recenzje?

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa

3403283
Ładowanie...