Xi

Metoda Krakowska wobec zaburzeń rozwoju dzieci

Metoda Krakowska jest neurobiologiczną terapią stymulującą wszystkie poznawcze funkcje dziecka. Swoje założenia opiera na tezie, że zdolność powstawania nowych synaps jest nieskończona i zależy od doświadczeń jednostki. Metoda Krakowska  została stworzona przez zespół osób związanych z Katedrą Logopedii  w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie razem z Zespołem Diagnozy i Terapii Języka Czytaj więcej

Metoda Krakowska jest neurobiologiczną terapią stymulującą wszystkie poznawcze funkcje dziecka. Swoje założenia opiera na tezie, że zdolność powstawania nowych synaps jest nieskończona i zależy od doświadczeń jednostki. Metoda Krakowska  została stworzona przez zespół osób związanych z Katedrą Logopedii  w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie razem z Zespołem Diagnozy i Terapii Języka (obecnie: Zespół Wczesnego Wspomagania w Ośrodku dla Dzieci Niesłyszących).  Na czele zespołu stoi profesor Jagoda Cieszyńska – Rożek.

Zakres Terapii prowadzonej Metodą Krakowską jest ogromny i obejmuje między innymi  takie elementy jak:

- terapię funkcji wzrokowych,

- stymulację zabawy,

- stymulację funkcji lewej półkuli mózgowej,

- stymulację pamięci,

- ćwiczenia kategoryzacji,

- ćwiczenia myślenia przez analogię.

Książka „Metoda Krakowska wobec zaburzeń rozwoju dzieci” adresowana jest zarówno do logopedów, terapeutów, psychologów, pedagogów, jak i do rodziców, dziadków i wszystkich dorosłych, którzy mają w swoim bliskim otoczeniu dzieci z problemami zaburzeń rozwoju. Publikacja stanowiąca źródło szczegółowych, rzetelnych informacji składa się z kilku zasadniczych części. Autorka – Jagoda Cieszyńska – Rożek – na łamach książki dzieli się nie tylko swoją wiedzą, ale i doświadczeniem.

Pierwszą część  „Metody Krakowskiej wobec zaburzeń rozwoju dzieci”  stanowi charakterystyka rozwoju dziecka od urodzenia do szóstego roku życia. Tutaj przedstawione zostały również trzy koncepcje terapeutyczne, które wprost wynikają z przyjętej filozofii człowieka.

W części drugiej autorka omawia zaburzenia rozwoju dziecka oraz metody diagnozowania funkcji poznawczych.

Część ostatnia książki to szczegółowa analiza 17 elementów Metody Krakowskiej, która obejmuje zarówno podstawy teoretyczne jak i rozwiązania praktyczne. Przykłady charakterystyk dzieci a także duża liczba opisanych ćwiczeń znacznie ułatwiają zrozumienie zasad diagnozowania, a także prowadzenia stymulacji Metodą Krakowską.

„Metoda Krakowska wobec zaburzeń rozwoju dzieci” jest niezastąpionym podręcznikiem i przewodnikiem, który wspiera zarówno profesjonalistów jak i rodziców w dbaniu o dzieci z zaburzeniami. Daje też konkretne narzędzia do stwarzania warunków sprzyjających rozwojowi.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
853841
Tytuł
Metoda Krakowska wobec zaburzeń rozwoju dzieci
Liczba stron
484
Rok wydania
2020
Wymiary produktu [mm]
250 x 175
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.87
Długość
250
Głębokość
175
Wysokość
175
Nasza cena
97,99 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
6 recenzji
 • 5
  6
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Paulina A. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-05
  Skarbnica wiedzy dla każdego rodzica, którego dziecko cierpi na wady rozwojowe. Znalazłam tu dużo pomocy i ogrom pocieszenia. Nie mogę się nadziwić, ze lektura potrafi tak pozytywnie wpłynąć na człowieka i na jego nastawienie. Polecam bardzo gorąco. Duży plus za bardzo ładną, estetyczną szatę graficzną no i za cenę.
 • Martyna S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-05
  Pozycja obowiązkowa dla tych wszystkich, którzy mają na co dzień do czynienia z dziećmi cierpiącymi na wady rozwoju. Dużo przykładów, dużo pomocy w niej znajdziecie. Bardzo fajnie napisana, fajnym językiem, aczkolwiek konkretna i na najwyższym merytorycznym poziomie. Polecam ją z całego serca, tym bardziej ze cena jest atrakcyjna.
 • Magdalena N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-01
  Kupiliśmy ta książkę za rada naszej terapeutki i musze przyznać, ze bardzo nam pomogła. Znaleźliśmy w niej wiele cennych rad i wskazówek odnośnie wychowywania naszego dziecka które cierpi na wadę rozwoju. Mogę z czystym sumieniem polecić innym rodzicom z tym samym problemem.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 27. maja, poniedziałek
0,00 zł

O Autorze


853841
Ładowanie...