Xi
 » Książki dla dzieci  » Wiek 3-5  » Bajki, opowiadania, wiersze

Maluchy uwielbiają święta, ale czy wiedzą dokładnie, co tworzy atmosferę świąt...? To rodzice, dziadkowie, cała rodzina, spokój, gościnność i klimat pełen miłości sprawiają, że wszyscy, bez względu na wiek, kochamy ten magiczny czas. Jeśli chcecie uświadomić swoim pociechom czym jest prawdziwa świąteczna atmosfera, sięgnijcie po tę książkę! Nic lepiej nie wytłumaczy, co tak naprawdę liczy się we wspólnej celebracji Bożego Narodzenia!

O czym jest książka "Megabombkowy Hotel Gwiazdkowy"?

Głównymi bohaterami książeczki wydanej nakładem Zielonej Sowy są miś i żabka. Każdy z bohaterów planuje spędzić święta w zupełnie innym klimacie i wykluczających się okolicznościach, przypadek sprawia, że w święta są zdani wyłącznie na swoje towarzystwo. Czy to sprawi, że będą to najgorsze święta w ich życiu? Wręcz przeciwnie!

Żabka jest wielką fanką świąt z pompą, w bogatym i bardzo filmowym stylu. Dlatego wybiera się do Megabombkowego Hotelu Gwiazdkowego, tam ma na nią czekać przepych pełen świątecznych ozdób, prezentów i symboli świąt znanych wszystkim z bajek w amerykańskim stylu. Naturalnie będzie tam dużo światełek, promocji i wielka choinka, wszystko skrupulatnie zaplanowane i zapięte na ostatni guzik, po prostu kwintesencja świąt.

Miś natomiast nie ma pojęcia czym w ogóle jest Megabombkowy Hotel Gwiazdkowy, dopóki żabka nie staje na jego progu. Okazuje się, że nie trafiła tam, gdzie chciała i widząc jej pełną zawodu minę, gospodarz zaprasza ją do wspólnego spędzenia świąt. Niezbyt zachwycona i sceptycznie nastawiona żaba, obserwując starania i gościnności niedźwiedzia, zmienia swoje oczekiwania, a w jej sercu pojawia się nowy obraz świąt idealnych.

Książka "Megabombkowy Hotel Gwiazdkowy" - opinie i ciepłe przyjęcie najmłodszych czytelników

Fabuła tej książeczki dla dzieci jest na tyle prosta i jasna, że przekaz książeczki trafi do wszystkich odbiorców, których optymalny wiek to 3 do 6 lat. Sami najpierw zachwycą się wizją hucznych świąt roztaczanych przez żabę. Jednak śledząc przygotowania niedźwiedzia, jego troskę, ogromną gościnność i chęć stworzenia najbardziej przytulnego klimatu, jak to tylko możliwe, sami dojdą do wniosku, że to właśnie towarzystwo i nastrój są podczas świąt najważniejsze.

Opowiadanie "Megabombkowy Hotel Gwiazdkowy" to krótkie zwrócenie uwagi, że okres świąteczny jest tak cudowny, bo gromadzi ludzi, których kochamy, którzy się o nas troszczą i którzy ze wszystkich sił starają się wspólnie zbudować radosną, pełną miłości atmosferę.

"Megabombkowy Hotel Gwiazdkowy" to świetne przypomnienie, że to nie prezenty, światełka, choinka czy stół pełen wykwintnych dań są najważniejsze w celebrowaniu świąt, ale bliskie i drogie nam osoby...

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

Produkty od autora:


3417444
Ładowanie...