Medycyna Rockefellera. Służba zdrowia i kapitalizm (Richard Brown) - tantis.pl
Xi

Medycyna Rockefellera. Służba zdrowia i kapitalizm

Richard Brown

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: Wektory
Liczba stron: 280

SUPER CENA

Cena detaliczna: 55,00 zł

40,71 zł

Zamów do 15:00, aby otrzymać jutro
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 33,04 zł

Opis

"Medycyna Rockefellera. Służba zdrowia i kapitalizm" pokazuje proces przejścia od medycyny naturalnej do medycyny bazującej na farmakoterapii. To jedna z najgłośniejszych książek poświęconych narodzinom współczesnej medycyny. Autor wnikliwie przedstawia wprowadzanie zmian w USA w zakresie medycyny i leczenia, dobitnie pokazuje, że nie była to ewolucja lecz rewolucja inspirowana działaniami osób zainteresowanych poszerzeniem swoich wpływów, monopolizacją rynku, żądzą władzy i zysku. Podtytuł książki - służba zdrowia i kapitalizm - mówi już sam za siebie.

Medycyna w obecnej formie, z korporacjami zawodowymi, komisjami decydującymi o dopuszczeniu leków na rynek, z programami studiów medycznych i odgórnymi procedurami leczenia jawi się nam jako osiągnięcie cywilizacyjne, a praktykowana wcześniej medycyna naturalna jako zaszłość. A gdyby zmienić perspektywę? Medycyna zachodnia, proceduralna jako efekt silnego lobby o szeroko zakrojonym polu działania. Z tą książką inaczej spojrzysz na medycynę w obecnym kształcie. E. Richard Brown, przedstawiając narodziny i rozwój nowoczesnej medycyny, wskazuje na zasadniczą rolę, jaką w jej powstaniu odegrała Fundacja Rockefellera oraz Frederick T. Gates, główny doradca Rockefellera i pomysłodawca medycznych kampanii prowadzonych przez Fundację. Pieniądze szły wielkim strumieniem. Nakłady na uczelnie, miały zaowocować wykształceniem przychylnych zmianom lekarzy. Propagowanie nowoczesnej medycyny opartej na lekach syntetycznych przybierało różne formy.

Lekarze, farmaceuci, eksperci medyczni, politycy ds. opieki zdrowotnej, wielkie koncerny i międzynarodowe organizacje - w ich rękach leży ogromna władza. Warto wgryźć się w temat i dowiedzieć się więcej o narodzinach współczesnej medycyny.

E. Richard Brown (1942-2012) to założyciel i dyrektor Centrum Badań nad Polityką Zdrowotną Uniwersytetu Kalifornijskiego, profesor w Szkole Zdrowia Publicznego tej uczelni, a także prezes Amerykańskiego Stowarzyszenia Zdrowia Publicznego. Ma na swoim koncie wiele prac naukowych i publicystycznych poświęconych współczesnemu systemowi opieki zdrowotnej, jego genezie i ograniczeniom.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o życiu i działalności najbogatszego Amerykanina i pierwszego w historii miliardera, sięgnij po książkę "Tytan. Życie Johna D. Rockefellera".

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3083741
Tytuł Medycyna Rockefellera. Służba zdrowia i kapitalizm
Autor Richard Brown
Wydawnictwo Wektory
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 280
Data premiery 2021-06-24
Rok wydania 2021
Wymiary produktu [mm] 240 x 175
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.39
Cena detaliczna 55,00 zł
Nasza cena 40,71 zł
Powiązane tematy: Prezent na walentynki dla niego, Walentynki, Dzień Matki 2023

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Jacek

Klient zweryfikowany

3/5
| 02-01-2022 | Recenzja zweryfikowana
Niestety książka mnie trochę zawiodła. Spodziewałem się tematu medycyny na czasy współczesne. Czyli kierowania współczesną medycyną przez fundacje. Książka jednak zajmuje się okresem końca wieku XIX i początku XX, do okresu międzywojennego. Czyli początkami tej współpracy. Więc jeśli kogoś interesuje historia Fundacji Rockefellera i początki jej działalności w środowisku medycyny i lekarzy to polecam. Jak ktoś szuka tematu na czasy nam współczesnych to niestety nie znajdzie tam tego.

Aldona W.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 03-08-2021 | Recenzja zweryfikowana
Pozycja „Medycyna Rockefellera. Służba zdrowia i kapitalizm” to książka, do której pewnie nie raz nie dwa wrócę. Dobrze napisana, fajnym językiem, kontrowersyjna, odważna – to chyba  najlepsze słowa opisujące ten tytuł. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, jakim to językiem posługuje się autor – rzeczowo i konkretnie, bez zbędnego lania wody co bardzo doceniam. Reasumując, nie pozostaje mi nic innego jak dołączyć do grona zadowolonych odbiorców tej książki. Polecam.

Elzbieta A.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 01-08-2021 | Recenzja zweryfikowana
Po lekturę „Medycyna Rockefellera. Służba zdrowia i kapitalizm” sięgnęłam za sprawa tych wszystkich dobrych opinii jakie możemy przeczytać w internetach i nie żałuję. Jako lekarz muszę powiedzieć, że autor postawił dużo odważnych tez i oczywiście nie ze wszystkimi się zgadzałam. Niemniej, była to fascynująca lektura, która niejako dała do myślenia, skłoniła do refleksji. Polecam ją każdemu, warta przeczytana. No i plus za ładną szatę graficzną. Polecam jeszcze raz.

Ania N.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 26-07-2021 | Recenzja zweryfikowana
Książka „Medycyna Rockefellera. Służba zdrowia i kapitalizm” to moje najnowsze odkrycie i książka która zafascynowała mnie od samiutkiego początku, od pierwszych zdań aż do końca. W wyniku tego, że była dla mnie tak interesująca zarwałam z 2 nocki, ale warto było. Dawno nie czytałam tak dobrej, a zarazem odrobinę kontrowersyjnej książki. Szkoda, że na rynku wydawniczym pojawia się tak mało takich dobrych, odważnych pozycji. To bez wątpienia polecam.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...