Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Medycyna chińska w praktyce

Napisana prostym językiem i pięknie wydana „Medycyna chińska w praktyce” to książka wyjątkowa.   Doktor Hamid Montakab, jeden z najbardziej doświadczonych specjalistów medycyny chińskiej w Europie oraz jego współpracownicy w przejrzysty i dokładny sposób omawiają cały system medycyny Chin. Autor jest wykształconym lekarzem w zakresie zarówno medycyny zachodniej jak i wschodniej. Łączy elCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Galaktyka
 • Data premiery: 2017-06-20
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 592
 • Wymiary: 3

Napisana prostym językiem i pięknie wydana „Medycyna chińska w praktyce” to książka wyjątkowa.   

Doktor Hamid Montakab, jeden z najbardziej doświadczonych specjalistów medycyny chińskiej w Europie oraz jego współpracownicy w przejrzysty i dokładny sposób omawiają cały system medycyny Chin. Autor jest wykształconym lekarzem w zakresie zarówno medycyny zachodniej jak i wschodniej. Łączy elementy wiedzy z chirurgii i osteopatii z ponad trzydziestoletnią praktyką w stosowaniu oraz nauczaniu medycyny chińskiej i akupunktury. Jego wcześniejsze publikacje, takie jak „Acupuncture and Insomnia. Sleep and Dreams in Chinese Medicine” (2011) oraz „Bridging the Gap. Acupuncture Point and Channel Energetics” (2014), spotkały się z uznaniem wśród terapeutów zajmujących się zarówno tradycyjną (TMCh), jak i klasyczną (KMCh) medycyną chińską.

„Medycyna chińska w praktyce” stanowi doskonałe narzędzie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych terapeutów. Można ją również polecić laikowi jako szczegółowe wprowadzenie do koncepcji medycyny chińskiej. W książce znajdziemy zasady chińskiej myśli medycznej oraz różne systemy dialektyczne. W sposób praktyczny prezentuje fizyczną i, przede wszystkim, energetyczną strukturę ciała, system kanałów, koncepcje zdrowia i choroby oraz bardzo oryginalny chiński system diagnostyczny.

Ostatni rozdział, napisany we współpracy z różnymi ekspertami, przedstawia w ogólnym zarysie nie tylko cztery filary terapii chińskiej (akupunkturę, ziołolecznictwo, dietę, masaż tuina i ćwiczenia qigong), ale też inne formy praktyki chińskiej przyczyniające się do utrzymania zdrowia, takie jak: doskonalenie umysłu, astrologię, feng shui, a nawet yi jing.

Świetnie udokumentowana książka dodatkowo zawiera załącznik „Akupunktura oparta na dowodach naukowych”, informacje dotyczące dietetyki chińskiej oraz właściwości produktów. Liczne tabele i rysunki ułatwiają naukę i porządkują rozległą wiedzę. Specyfikę diagnozowania i leczenia metodami medycyny orientalnej pomaga zrozumieć przedstawienie jej powiązań z filozofią taoistyczną oraz kulturą chińską. Stanowi doskonałe kompendium wiedzy zarówno dla lekarzy, fizjoterapeutów jak i wszystkich, którzy praktykują lub chcą zgłębić tajniki medycyny chińskiej. Warto mieć ją  w swojej biblioteczce.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
715629
Tytuł
Medycyna chińska w praktyce
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
592
Data premiery
2017-06-20
Rok wydania
2017
Wymiary produktu [mm]
3
Okładka
okładka twarda
Waga Produktu [kg]
1.03
Długość
245
Głębokość
170
Wysokość
33
Cena detaliczna
139,90 zł
Nasza cena
87,89 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
17 recenzji
 • 5
  17
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Katarzyna T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-12-23
  Piękna oprawa książki sprawia, że z przyjemnością po nią sięgam. Treści trudne, ale ciekawe.
 • Mirosław W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-11-17
  To lektura do dłuższego zapoznania się z medycyną wschodu.
 • Anna S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-10-17
  Książka pięknie wydana, napisana w przystępny i ciekawy sposób. Jest czytelna, zawiera wiele tabel, rysunków itp. które ułatwiają zrozumienie tematyki.
 • INTEGRA A. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-05-20
  Zgodnie z tytułem - bardzo praktyczny podręcznik! Plus za uporządkowanie treści, tabele, ryciny, ilustracje. Polecam!
 • Sylwia W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-27
  Książka bardzo wartościowa zarówno dla osoby początkującej jak i zaawansowanej. Polecam.
 • Irena I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2018-10-19
  Przede wszystkim książka pięknie wydana. Autorzy, zdając sobie zapewne sprawę, że nauka podstaw medycyny chińskiej jest trudna, próbując "pomóc"studentowi przy pomocy licznych kolorowych wykresów, rysunkowych przekroi, etc. Już sama edycja powoduje, że warto mieć tę książkę na półce. A oprócz tego, jak napisała już jedna osoba powyżej, to książka raczej nie do czytania jednym duszkiem, ale do zgłębiania, powracania, ponownego czytania wybranych fragmentów, a przede wszystkim odkrywania mnóstwa ciekawych i pożytecznych informacji o naszym ciele i naszej energetycznej konstytucji.
 • Renata Klient niezweryfikowany
  5.0
  2018-04-13
  Książka dla wtajemniczonych i profesjonalistów w zakresie medycyny chińskiej. Stosuję kuchnię 5 przemian wg. trylogii Filozofia zdrowia itd. i sądziłam, że książka pozwoli mi zgłębić powiązania pomiędzy odżywianiem a chorobami w łatwiejszy sposób. Nie jest do przeczytania ale raczej zgłębiania posiadanej wiedzy i studiowania przez dłuuuuuuugie wieczory.
 • Ewa S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2018-03-09
  Bardzo dobra i rzetelna publikacja. Polecam.Książka ta jest zarówno dla laików jak i profesjonalistów. Bardzo dokładnie przedstawiono diagnostykę, co umożliwia sprawdzić na własnej osobie co nam doskwiera.Warta uwagi.
 • Aniceta Klient niezweryfikowany
  5.0
  2017-10-20
  Można powiedzieć, że dopiero poznaję tajniki medycyny chińskiej. Posiadam już "Kanon medycyny chińskiej Żółtego Cesarza", "Terapię pożywieniem", a teraz "Medycynę chińską w praktyce". Wszystkie trzy pozycje są podobnie wydane i stanowią doskonałe źródło wiedzy dla zainteresowanych. Nie są to książki do przeczytania w jeden wieczór lecz do dłuższego studiowania w sam raz na jesień i zbliżającą się zimę. Myślę że treści w nich zawarte pomogą lepiej poznać mój organizm i wyjaśnić niektóre wątpliwości. Polecam!
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 5. marca, wtorek
0,00 zł
715629
Ładowanie...