Xi

Maud Montgomery. Uskrzydlona

Któż nie zna bujającej w obłokach rudowłosej dziewczynki z Avonlea? Sympatyczną Anię Shirley pokochali czytelnicy na całym świecie, a autorka cyklu powieści o legendarnym Zielonym Wzgórzu zapisała się złotymi zgłoskami w kanonie literatury dziecięcej i młodzieżowej. Lucy Maud Montgomery jest najbardziej rozpoznawalną kanadyjską pisarką i pierwszą kobietą w historii Kanady przyjętą do szacownego grCzytaj więcej

Któż nie zna bujającej w obłokach rudowłosej dziewczynki z Avonlea? Sympatyczną Anię Shirley pokochali czytelnicy na całym świecie, a autorka cyklu powieści o legendarnym Zielonym Wzgórzu zapisała się złotymi zgłoskami w kanonie literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Lucy Maud Montgomery jest najbardziej rozpoznawalną kanadyjską pisarką i pierwszą kobietą w historii Kanady przyjętą do szacownego grona brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Sztuk Pięknych. Mary Henley Rubio przez lata tropiła ślady życia niezwykłej autorki. Rezultatem tej ponad 20 letniej pracy jest monumentalna biografia pisarki, wydana w Polsce w tłumaczeniu Magdaleny Koziej.

"Maud Montgomery. Uskrzydlona" - o czym jest ta książka?

Życie kanadyjskiej pisarki nie było usłane różami. Pod wieloma aspektami jej dzieciństwo i młodość przypominają perypetie kultowej bohaterki z Wyspy Księcia Edwarda. Osierocona przez matkę, porzucona przez ojca, wychowywana przez konserwatywnych krewnych, Maud próbuje zawalczyć o siebie, wykształcenie i niezależność.

"Maud Montgomery. Uskrzydlona" to wciągająca historia losów pisarki, uwikłanej w trudną relację z chorym psychicznie mężem, mierzącą się z własnymi demonami i uciekającą przed problemami w pracę i literaturę.

Rubio przeprowadziła mnóstwo wywiadów z ludźmi, którzy zetknęli się osobiście z Montgomery i byli świadkami jej życia. Rozmawiała z członkami najbliższej rodziny pisarki, dalszymi krewnymi, znajomymi, sąsiadami z Wyspy Księcia Edwarda, służbą i współpracownikami. Dodatkowo biografka gruntowanie przeanalizowała dzienniki i korespondencję autorki. Uważnie przyjrzała się licznym tekstom źródłowym i nakreśliła szeroki kontekst społeczno-historyczny epoki w której żyła Lucy Maud Montgomery. Dzięki temu udało jej się stworzyć wielowymiarowy intymny portret Maud.

"Maud Montgomery. Uskrzydlona" - opinie

Książka "Maud Montgomery. Uskrzydlona" jest pełna niepublikowanych wcześniej informacji i nieoczywistych faktów z życia kanadyjskiej pisarki. Bogata bibliografia sprawia, że publikacja dostarcza fanom twórczości Montgomery wielu zaskoczeń. Tytuł nie przytłacza czytelników trudnym słownictwem, nagromadzeniem faktów encyklopedycznych, czy męczących dat.

Opowieść o Maud wykracza poza sztywne ramy biografii. Rubio zgromadziła tu ciekawostki, które wciągają bez reszty i dają czytelnikom pełny obraz epok w jakich przyszło żyć najpopularniejszej Kanadyjce.

To lektura absolutnie obowiązkowa dla każdego miłośnika Ani z Zielonego Wzgórza.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3366886
Tytuł
Maud Montgomery. Uskrzydlona
Wydawnictwo
Liczba stron
712
Data premiery
2023-06-13
Rok wydania
2023
Wymiary produktu [mm]
241 x 180
Okładka
okładka twarda
Waga Produktu [kg]
1.13
Długość
168
Głębokość
240
Wysokość
180
Nasza cena
65,29 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
1 recenzja
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
0,00 zł
3366886
Ładowanie...