Xi
 » Książki  » Biografie

Wydana przez Agorę i powstała we współpracy z duńską dziennikarką Julie Moestrup "Matka dzieci przeklętych. Moja podróż do krainy nadziei" to poruszająca opowieść o Anji Ringgren Lovén - duńskiej założycielce organizacji charytatywnej Land of Hope, która od 2012 roku ratuje w Nigerii dzieci oskarżone o czary. Wspólnie z mężem, nigeryjskim prawnikiem Davidem Emmanuelem Umemem, stworzyła dom dziecka o nazwie Kraina Nadziei, zapewniający blisko setce dzieci bezpieczne i pełne miłości środowisko oraz będący ważnym ośrodkiem walki z przesądami w Nigerii. W 2016 roku została uznana przez austriacki magazyn "Ooom" za "najbardziej inspirującą osobę na świecie", jest także laureatką licznych nagród i wyróżnień za działalnością humanitarną, w tym od Rotary International.

O czym jest książka "Matka dzieci przeklętych. Moja podróż do krainy nadziei"?

"Matka dzieci przeklętych. Moja podróż do krainy nadziei" Anji Ringgren Lovén i Julie Moestrup to poruszająca, inspirująca historia o kobiecie, która stała się globalnym symbolem nadziei - historia, która przeraża, ale motywuje także do działania i zmiany. Historia głównej bohaterki zaczęła się w 2016 roku, gdy podczas misji ratunkowej w niewielkiej wiosce w stanie Akwa Ibom w Nigerii udało się jej ocalić oskarżonego o czary i wykluczonego przez lokalną społeczność trzyletniego chłopca o imieniu Hope, któremu groziła śmierć głodowa. Zdjęcie, na którym Anja poi go wodą, obiegło cały świat i zwróciło uwagę na organizację charytatywną, która od 2012 roku chroni i ratuje nigeryjskie dzieci oskarżane o bycie złymi czarownikami.

"Matka dzieci przeklętych. Moja podróż do krainy nadziei" - opinie

Książka "Matka dzieci przeklętych. Moja podróż do krainy nadziei" to wstrząsająca opowieść o Nigerii, ale też sile, determinacji i skuteczności Anji, której odwaga inspiruje i porusza do głębi. W ciągu dziesięciu lat prowadzenia Land of Hope bohaterka niniejszej historii uratowała od tortur, głodu, bólu i śmierci blisko sto dzieci. "Matka dzieci przeklętych" jest szczerą, inspirującą reporterską opowieścią o domu, który dla nich stworzyła, ale także o odwadze, realizowaniu marzeń i szukaniu swojego miejsca na świecie - a zarazem biograficzną historią odrodzenia się z chaosu i bólu, jakim było wcześniejsze życie bohaterki.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

/5
Jak działają recenzje?

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Dostawa

3410391
Ładowanie...