Xi

Maryja. Biografia

Wydana przez Rosikon Press książka reportera Grzegorza Górnego i fotografa Janusza Rosikonia "Maryja. Biografia" jest pierwszą tak obszerną, dobrze udokumentowaną i bogato ilustrowaną opowieścią o ziemskim życiu Matki Bożej - matki Jezusa Chrystusa, żony Józefa z Nazaretu, jednej z głównej osób w wierze wielu wyznań chrześcijańskiej. Autorzy kilkunastu książek tłumaczonych na wiele języków świata Czytaj więcej

Wydana przez Rosikon Press książka reportera Grzegorza Górnego i fotografa Janusza Rosikonia "Maryja. Biografia" jest pierwszą tak obszerną, dobrze udokumentowaną i bogato ilustrowaną opowieścią o ziemskim życiu Matki Bożej - matki Jezusa Chrystusa, żony Józefa z Nazaretu, jednej z głównej osób w wierze wielu wyznań chrześcijańskiej. Autorzy kilkunastu książek tłumaczonych na wiele języków świata przeprowadzili wnikliwe dziennikarskie śledztwo dotyczące Miriam z Nazaretu, tworząc pasjonującą opowieść o jednej z najbardziej tajemniczych postaci w historii religii oraz, jak udowadniają, jednej z najbardziej wpływowych kobiet w dziejach świata.

O czym jest książka "Maryja. Biografia"?

"Maryja. Biografia" Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia odtwarza przebieg życia tytułowej postaci oraz szczegółowo rekonstruuje przełomowe wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat. W ramach tytanicznej pracy autorzy podróżowali po Ziemi Świętej, Egipcie, Turcji i Grecji, gdzie spotykali się z licznymi historykami, biblistami i archeologami biblijnymi. Rozmowy z naukowcami prowadzącymi wykopaliska archeologiczne w Nazarecie, którzy badali autentyczność Domu Maryi w Loreto oraz dokonywali profesjonalnych ekspertyz relikwii czczonych jako własność Matki Boskiej, dały w efekcie niezwykłą publikację odsłaniającą kulisy życia kobiety, która dostała do wypełnienia najważniejszą w dziejach świata misję. Historia jej życia opisana w Ewangelii w zaledwie w kilku zdaniach wreszcie doczekała się gruntownej, bogato ilustrowanej publikacji.

"Maryja. Biografia" - opinie

W książce "Maryja. Biografia" autorzy dokonali całościowej, pełnej fascynujących szczegółów analizy ziemskiej życia najsłynniejszej na świecie Matki. W poszczególnych rozdziałach koncentrują się na najważniejszych wydarzeniach biblijnych, które stanowią swoiste kamienie milowe w tej rekonstrukcji: dzieciństwo Miriam (hebrajskie imię Maryi), małżeństwo z Józefem, narodzenie Jezusa, pobyt w Betlejem, ucieczka do Egiptu, życie w Nazarecie, dyskretna obecność przy synu oraz czas męki, a potem zmartwychwstania. Książka została wzbogacona o przypisy, bogatą bibliografię i wnikliwe kalendarium, a całość została wydana w dużym formacie i twardej okładce w laminowanej obwolucie.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3341832
Tytuł
Maryja. Biografia
Wydawnictwo
Liczba stron
360
Data premiery
2023-03-27
Rok wydania
2023
Wymiary produktu [mm]
263 x 208
Okładka
twarda
Długość
195
Głębokość
255
Wysokość
208
Nasza cena
84,66 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
4,9/5
8 recenzji
 • 5
  7
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Alksandra Ś. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-12-19
  Książka jest przebogatym albumem, wspaniałe napisana i czyta się szybko. Starannie i pięknie wydana.
  Rzeczywiście gorąco polecam.
 • Jadwiga D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-12-18
  Bardzo ciekawa pozycja.Piękne ilustracje,treść interesująca.Książka godna polecenia.Miły upominek pod choinkę! Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
 • Ryszard K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-12-13
  Przepiękny album dwójki autorów. Mam wszystkie ich albumy. Teraz czekam n a album o Janie Chrzcicielu. Może kiedyś wpadną na taki pomysł. Byłem w Ziemi Świętej i ten album odświeżył wspomnienia. Gorąco polecam wszystkim, dla których katolicka wiara jest czymś ważnym. R.K.
 • Wojciech K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-10-01
  Ogromna praca włożona w tę pozycję. Bardzo poukładane źródło informacji opartych na tekstach źródłowych i badaniach. Treść przekazywana w sposób na tyle rozległy co również interesujący. Wszystko okraszone zachwycającymi ilustracjami - wyszukanych fresków, obrazów, fotografii... Brawa dla autorów.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 21. czerwca, piątek
0,00 zł

O Autorze


3341832
Ładowanie...