Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Maria Montessori. Mali WIELCY

"Mali WIELCY. Maria Montessori" to historia urodzonej w 1870 roku dziewczynki, która od dziecka chciała zdobywać wiedzę, lecz uważała, że nauka w szkole jest nudna. Maria od najmłodszych lat przełamywała normy społeczne – na przykład uczęszczając do szkoły o profilu technicznym dla chłopców, a później idąc na studia medyczne. Dzięki swojemu uporowi i wytrwałości ukończyła te studia i została pierwCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Smart Books
 • Serie: Mali WIELCY
 • Data premiery: 2021-05-26
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 32
 • Wymiary: 240 x 195

"Mali WIELCY. Maria Montessori" to historia urodzonej w 1870 roku dziewczynki, która od dziecka chciała zdobywać wiedzę, lecz uważała, że nauka w szkole jest nudna. Maria od najmłodszych lat przełamywała normy społeczne – na przykład uczęszczając do szkoły o profilu technicznym dla chłopców, a później idąc na studia medyczne. Dzięki swojemu uporowi i wytrwałości ukończyła te studia i została pierwszą kobietą lekarką we Włoszech!

Maria Montessori pracowała z dziećmi z niepełnosprawnościami i problemami psychicznymi. Przez lata prowadziła obserwacje i badania naukowe, co pozwoliło jej opracować nowatorski system pedagogiczny, który zmienił tradycyjne podejście do wychowania i nauczania. To "Metoda Montessori" - oparta o wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka w duchu miłości i tolerancji. Książka "Mali WIELCY. Maria Montessori" to opowieść o dziewczynce, która stworzyła metodę wychowawczą, stosowaną obecnie przez niezliczone placówki edukacyjne na całym świecie. To inspirująca opowieść o wybitnej lekarce i innowacyjnej  pedagożce, będącej prekursorką nowoczesnego nauczania.

Mali WIELCY to wyjątkowa seria wydawnictwa Smart Books dla dzieci w każdym wieku (nawet tych dorosłych). Każda z książeczek zawiera historię wielkiego człowieka, która opowiada, przystępnym językiem, o dziejach danej osoby. Te niezwykłe historie inspirują i pozwolą dzieciom utożsamić się z wielkimi postaciami i czerpać z nich wzorce, którymi mogą być pasja, wytrwałość i odwaga w dążeniu do celu. Opowieści o Małych WIELKICH pokazują, że determinacja i postawiony sobie cel są niezbędne, by osiągnąć w przyszłości spełnienie i życiowy sukces. Na końcu każdej książeczki znajduje się biografia bohatera/ki z datami, faktami, ciekawostkami i autentycznymi zdjęciami.

Seria Mali WIELCY cieszy się uznaniem krytyków i miłością czytelników na całym świecie. Ceniona jest za prosty, wciągający przekaz, piękną kolorową grafika i dużą czcionkę, co czyni z serii Mali WIELCY idealną lekturę zarówno do wspólnego czytania z dzieckiem, jak i do nauki samodzielnego czytania. Twarda i szyta oprawa zapewniają doskonałą trwałość.

Książki Mali WIELCY napisane zostały przez Marię Isabel Sanchez Vegarę, natomiast ilustracje tworzą różni artyści. Wspólnie powołują oni do życia galerię inspirujących postaci: malarki, muzyków, projektantek, naukowców, polityków, sportowców i odkrywczynie. Wszyscy zapisali się w dziejach świata, a każde z nich było kiedyś dzieckiem, które miało marzenia - i o tym opowiadają książki Mali WIELCY.

TERAZ MALI - WKRÓTCE WIELCY!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3015479
Tytuł
Maria Montessori. Mali WIELCY
Producent
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
32
Data premiery
2021-05-26
Rok wydania
2021
Wymiary produktu [mm]
240 x 195
Okładka
okładka twarda
Waga Produktu [kg]
0.37
Długość
247
Głębokość
202
Wysokość
11
Serie:
Zobacz więcej
Recenzje
4,7/5
3 recenzje
 • 5
  2
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Zuzanna G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-06-29
  Kolejna książka z seri Mali WIELCy w naszej kolekcji i kolejna trafiona pozycja. Książka jak zawsze jest ciekawa i przede wszystkim inspirująca. Urocze obrazki i prosta treść przedstawiają historię wielkiej kobiety, która ceniła sobie prostotę, rozwój i kreatywność. Jej wielkie serce pozwalało wyjść poza schematy i dążyć do wyznaczonych sobie celów. Bardzo polecam wszystkim mamom ( i tatom) cykl Mali WIELCY a w szczególności opowieść o Marii Montessori
 • Stanisław L. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2021-06-28
  Nasza kolekcja Mali Wielcy rośnie o kilka książek co roku. Każda z nich inspiruje dzieciaki do poznawania siebie, walczenia o swoje i kreatywnego myślenia. Dlatego też z radością chwytam kolejne z nich. Niestety mogę powiedzięć, że moje dzieci z roku na rok się rozwijają i chyba potrzebowałyby czegoś więcej większej ilośći informacji, dlatego też daje jedną gwiazdkę mniej. Dla mniejszych dzieci jak znalazł, dla starszych to coś na zachęcenie, by same pogłębiły temat.
 • Marzena B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-06-22
  Mała książeczka, która może zmienić naprawdę wiele. Tak jak i opisywana bohaterka. Maria MOntessorii pokazała, że w życiu liczy się samozaparcie i siła. Jej życie na pewno wpłyneło na niejednego rodzica, a przede wszystkim na niejedno dziecko. Dowiemy się tutaj czegoś o jej dzieciństwie oraz o tym, że nauka i rozwój były dla niej zawsze czymś w rodzaju paliwa, to one nakręcały ją do życia i pomagały w trudnych chwilach.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 11. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 11. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 11. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 11. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 11. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 11. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 11. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 11. marca, poniedziałek
0,00 zł

O Autorze


3015479
Ładowanie...