Xi

Maria Montessori. Historia aktualna

„Maria Montessori. Historia aktualna” Grazii Honegger Fresco to kanoniczna, poruszająca biografia kobiety, która na zawsze zmieniła myślenie o wychowaniu i edukacji dzieci. Dzięki cennemu wkładowi prawnuczki Marii, Caroliny Montessorii, czytelnik ma okazję dowiedzieć się o wielu nieznanych dotąd faktów z życia i pracy tej niezwykłej kobiety. Urodzona w 1870 roku Maria Montessori była włoską lCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Mamania
 • Data premiery: 2020-08-31
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 360
 • Wymiary: 205 x 140
Polecamy podobne produkty

„Maria Montessori. Historia aktualna” Grazii Honegger Fresco to kanoniczna, poruszająca biografia kobiety, która na zawsze zmieniła myślenie o wychowaniu i edukacji dzieci. Dzięki cennemu wkładowi prawnuczki Marii, Caroliny Montessorii, czytelnik ma okazję dowiedzieć się o wielu nieznanych dotąd faktów z życia i pracy tej niezwykłej kobiety.

 

Urodzona w 1870 roku Maria Montessori była włoską lekarką (szesnastą kobietą-lekarzem we Włoszech!) i twórczynią systemu wychowania dzieci nazwanego jej nazwiskiem. Polegała ona na swobodnym rozwoju i przeciwstawiała się tzw. „szkolnej ławce”, która zdaniem jej twórczyni była symbolem tradycyjnego systemu szkolnictwa, która opierał się na szkodliwych stereotypach, tłumieniu aktywności i indywidualności. Maria Montessori zdecydowania stawiała na wszechstronny rozwój dziecka, a w konsekwencji na pomoc mu w osiągnięciu pełnego potencjału we wszystkich sferach życia. Zdobywana wiedza ma przychodzić z doświadczeniem i to w pełnym spektrum. Istotą tej metody jest wyjście z założenia, że każde dziecko jest inne, a nowoczesna pedagogika powinna być „przeniknięta duchem miłości, humanitaryzmu i tolerancji”.

 

Książka „Maria Montessori. Historia aktualna” przybliża sylwetkę tytułowej bohaterki i wszelkie trudności, która musiała przezwyciężyć. Nie była to z pewnością kobieta zwyczajna. Budziła najbardziej entuzjastyczne poparcie i zarazem najbardziej złośliwą krytykę. Po dziś dzień jej dążenie do wolności i niewygodne nowatorstwo poglądów budzą skrajnie sprzeczne reakcje. W swoich czasach Maria Montessori była na domiar złego przedmiotem wielu spekulacji, oszczerstw i plotek oraz niesprawiedliwych ocen.

 

Grazia Honegger Fresco - przewodnicząca Associazione Centro Nascita Montessori, która od lat wciela w życie metodę swojej duchowej i intelektualnej mentorki – z wrażliwością, wyczuciem i wnikliwością opisuje poszczególne etapy życia kobiety, która stworzyła rewolucyjny kierunek w pedagogice dziecięcej, podkreślający rolę własnych zasobów dziecka i jego wolności.

 

To przejmująca opowieść o latach edukacji naznaczonych trudności wynikających z faktu, że Maria Montessori była wówczas jedyną kobietą z tytułem lekarskich w Rzymie. O bolesnych doświadczeniach skrywanego macierzyństwa, budzącym się dopiero feminizmie, walce z niesprawiedliwością społeczną, w której rola kobiety zaczęła odgrywać coraz bardziej istotną rolę. „Maria Montessori. Historia aktualna” to książka inspirująca, przejmująca i ponadczasowa.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
2893934
Tytuł
Maria Montessori. Historia aktualna
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
włoski
Liczba stron
360
Data premiery
2020-08-31
Rok wydania
2020
Wymiary produktu [mm]
205 x 140
Okładka
miękka
Waga Produktu [kg]
0.45
Długość
205
Głębokość
20
Wysokość
25
Nasza cena
27,99 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Bądź pierwszy!
Twoja recenzja produktu “Maria Montessori. Historia aktualna” będzie bardzo przydatna dla innych użytkowników.
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 17. lipca, środa
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 17. lipca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier DPD
data dostawy 17. lipca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 17. lipca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 17. lipca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 17. lipca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 17. lipca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 17. lipca, środa
0,00 zł
2893934
Ładowanie...