Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Mała Europa. Szkice polskie

Norman Davies proponuje świeże spojrzenie na historię Polski. Zmieniająca się sytuacja geopolityczna europejskich państw przynosi pytanie, jak rolę Polacy mogą odegrać w najbliższej przyszłości. "Mała Europa. Szkice polskie" to wnikliwa analiza wielkich wydarzeń historycznych, dzięki którym czytelnik zobaczy historię Polski z nieoczekiwanej strony i pozna zaskakujące fakty o przeszłości Polaków.PoCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Znak Horyzont
 • Data premiery: 2022-11-09
 • Liczba stron: 384
 • Wymiary: 245 x 160

Norman Davies proponuje świeże spojrzenie na historię Polski. Zmieniająca się sytuacja geopolityczna europejskich państw przynosi pytanie, jak rolę Polacy mogą odegrać w najbliższej przyszłości. "Mała Europa. Szkice polskie" to wnikliwa analiza wielkich wydarzeń historycznych, dzięki którym czytelnik zobaczy historię Polski z nieoczekiwanej strony i pozna zaskakujące fakty o przeszłości Polaków.

Polska była znana pod wieloma nazwami i połączyła losy wielu ludów europejskich. Ten kraj potrafił zafascynować dawnych kupców oraz podróżników, od tysiącleci przekraczających jego granice. Czasami bogactwem przyciągał również chciwy wzrok sąsiadów. Polscy władcy także powiększali terytorium swojego panowania, prowadząc wojny lub zawierając sojusze. W ten sposób kształtowała się nowa potęga europejska, ale to właśnie wielkość była jej największą słabością.

"Mała Europa. Szkica polskie" - o czym jest książka?

Norman Davies opowiada o powiązaniach Polski z europejskim dziedzictwem. Przypomina role, jakie odgrywał ten kraj w przeszłości, a także może odegrać w niedalekiej przyszłości. Wspomina o walce z totalitaryzmem i trudnych doświadczeniach z historii. Wielkie wojny, a wreszcie czasy komunistyczne niespodziewanie jednak jeszcze mocniej związały Polskę z europejską kulturą. Autor dokonuje w swojej publikacji głębokiej analizy najważniejszych wydarzeń historycznych, przypominając o przeszłości, która nie może zostać zapomniana.

"Mała Europa. Szkice polskie" - opinie

"Mała Europa. Szkice polskie" Normana Daviesa to publikacja pełna ciekawostek historycznych, ale też odpowiadająca na powracające wciąż pytanie o rolę Polski w europejskiej polityce. Autor udowadnia, że ten kraj powinien zyskać regionalne przywództwo, wspierając państwa planujące dołączenie do wspólnoty. Słynny historyk przypomina, jak bogata i często tragiczna jest historia Polski oraz ostrzega przed dawnymi błędami, których Polacy nie mogą powtórzyć.

Norman Davies to brytyjski historyk, którego doskonale znają polscy czytelnicy. Autor od dawna interesuje się historią Polski i wydaje kolejne publikacje na jej temat. Co ciekawe, studiował nie tylko na brytyjskich uczelniach, ale także na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jako wykładowca specjalizuje się zwłaszcza w historii krajów słowiańskich. Norman Davies zdobył za swoją działalność wiele prestiżowych nagród. Otrzymał również Order Orła Białego, a prezydent Bronisław Komorowski nadał mu polskie obywatelstwo.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3288808
Tytuł
Mała Europa. Szkice polskie
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
384
Data premiery
2022-11-09
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
245 x 160
Waga Produktu [kg]
0.66
Długość
150
Głębokość
235
Wysokość
160
Cena detaliczna
74,99 zł
Nasza cena
53,89 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
1 recenzja
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Krystian L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-12-31
  Przepięknie wydana książka. Coś dla miłośników hiostorii. Norman Davies jest osobą o dość specyficznych poglądach, jednak co jak co wiedzy i talentu odmówić mu nie można. A jeżeli jeszcze skupia się w tej wiedzy i poszukiwaniu faktów na naszej pięknej Polsce to nic tylko się cieszyć. Lektura nie jest lekka, ale z pewnością wciągająca. To dzieje Polski na przestrzeni wieków, opisane jak na historyka ciekawym piórem. Bardzo polecam
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 6. marca, środa
0,00 zł

O Autorze


3288808
Ładowanie...