Xi
 » Książki dla dzieci  » Wiek 9-12  » Literatura dziecięca 9-12 lat

Lotta z ulicy Awanturników powraca w zbiorze opowiadań na każdy czas w roku!

Kto z nas nie kocha książek Astrid Lindgren? Na twórczości wybitnej szwedzkiej pisarki wychowało się kilka pokoleń dzieci i młodzieży, a przygody jej bohaterów znane są na całym świecie: powieści Lindgren doczekały się jak dotąd tłumaczeń na 90 języków. Pippi Pończoszanka, detektyw Blomkvist, dzielna Ronja czy psotny Emil - rozpiętość tematów i charakterów książkowych postaci jest tak ogromna, że każde dziecko znajdzie wśród nich swojego ulubieńca, a lektura upływa wśród śmiechu do rozpuku i refleksji nad tym, co w życiu najważniejsze.

"Lotta. Trzy opowiadania" to zbiorcze wydanie tekstów:

  • "Pewnie, że Lotta umie jeździć na rowerze"

  • "Pewnie, że Lotta umie prawie wszystko"

  • "Pewnie, że Lotta jest wesołym dzieckiem"

Treść opatrzona jest oryginalnymi ilustracjami autorstwa Ilon Wikland, wieloletniej współpracowniczki Astrid Lindgren, zdolnej po mistrzowsku oddać na rysunkach atmosferę i emocje towarzyszące opowieści. Książka w twardej, płóciennej oprawie prezentuje się niezwykle estetycznie, dzięki czemu znakomicie sprawdza się także w roli prezentu.

A co tym razem słychać na ulicy Awanturników? Lotta zniechęciła się na dobre do swojego trójkołowego rowerka i patrzy zazdrośnie na duże, dorosłe jednoślady, na których śmigają Jonas i Mia-Maria. Pomysłowa dziewczynka wyciąga bez pytania stary rower z szopy cioci Berg. Wydawać by się mogło, że sprawa jest załatwiona - gdyby tylko siodełko nie było ustawione tak wysoko, a ulica Awanturników była odrobinę mniej stroma...

Jak na pięciolatkę przystało, Lotta potrafi robić już wiele różnych rzeczy, a jej talenty ratują całe Boże Narodzenie! Tym razem poszło o choinkę, a w zasadzie jej brak: Jonas i Mia-Maria bezskutecznie przemierzają miasto w poszukiwaniu dostępnego świątecznego drzewka, zmartwieni perspektywą Gwiazdki bez jej najważniejszego elementu. Na szczęście Lotta udowadnia, że nie ma dla niej misji nie do wykonania!

Wielkanoc na ulicy Awanturników także nie obywa się bez przygód. Jak co roku dzieci szykują kostiumy czarownic, by odbyć w nich tradycyjne wizyty u sąsiadów i odebrać słodki poczęstunek. Tuż przed świętem dociera do nich niepokojąca wiadomość: jedyny okoliczny sklep z łakociami został zamknięty! Co zrobi zajączek wielkanocny i jak skończy się cała historia? Przekonajcie się sami!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


385652
Ładowanie...