Xi
Polecamy inne produkty z serii "Kapitan Nauka" Zobacz wszystkie
Gra edukacyjna Logika (37 lat) to zestaw niezwykle barwnych układanek do obserwowania i poznawania natury oraz ćwiczenia myślenia logicznego. Dzięki różnorodnym formom zabaw przedszkolaki dowiedzą się m.in., jak wygląda przyroda o różnych porach roku, czym różnią się ryby żyjące w morskich akwenach, jak wygląda życie mrówek oraz skąd bierze się np. miód. Każdy z przyrodniczych tematów uczy praktycznych umiejętności: określania następstwa czasu i związków przyczynowo-skutkowych, porównywania wielkości, rozpoznawania przeciwieństw oraz liczenia w zakresie 110.
Wiedza przyrodnicza w formie układanek logicznych
Jak wyglądają drzewa ozdobne i owocowe w różnych porach roku? Kto śpi w kokonie? Które zwierzę jest wolne, a które szybkie?
Gra edukacyjna Logika (37 lat) to idealna propozycja dla ciekawych świata przedszkolaków, którzy uwielbiają odkrywać tajemnice przyrody, układać puzzle i układanki oraz rozwiązywać zagadki. Zestaw zawiera 8 układanek 6-elementowych w kształcie koła, które zaznajamiają z porami dnia i roku oraz różnymi gatunkami zwierząt, oraz 8 układanek 2- i 3-elementowych przedstawiających przeciwieństwa oraz związki przyczynowo-skutkowe.
Różnorodne formy układanek wspierają rozwój myślenia logicznego, dzięki któremu dzieci uczą się porównywać, klasyfikować oraz łączyć dotychczasową wiedzę z nową i wykorzystywać ją do zrozumienia obserwowanych zjawisk.
Dzięki niezwykle barwnym ilustracjom Aleksandry Krzanowskiej gra rozwija wiedzę o przyrodzie bliskiej współczesnym dzieciom, która bywa towarzyszem ich dzieciństwa. Może być również wstępem do rozmów o zależności człowieka od pór roku oraz konieczności ochrony środowiska.
Układanki zostały wykonane z grubej tektury, co gwarantuje bezpieczną zabawę oraz wytrzymałość.
Rozwój
myślenie logiczne, przyroda, spostrzegawczość, koordynacja oko-ręka
Autorzy
Aleksandra Krzanowska graficzka, ilustratorka książek dla dzieci i podręczników. Mama Jerzyka i Jędrusia. Mieszka i pracuje w Krakowie.
W serii również
Gra edukacyjna Polska
Gra edukacyjna Świat
Gra edukacyjna Zwierzęta świata
Trenuj umysł! Koncentracja
Trenuj umysł! Spostrzegawczość
Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

2916844
Ładowanie...