Leonardo da Vinci (Walter Isaacson) - tantis.pl
Xi
Niedostępny
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Opis

Walter Isaacson, autor spektakularnych biografii najbardziej fascynujących osobowości w historii, tym razem przedstawia historię Leonarda da Vinci. Odwołując się do liczących tysiące stron notatek słynnego, wielkiego artysty, a także do najnowszych odkryć związanych z jego życiem i dorobkiem, autor snuje porywającą opowieść, w której po mistrzowsku splata wątki twórczości artystycznej Leonarda z jego dokonaniami naukowymi.

Licząca przeszło 800 stron oraz 150 kolorowych ilustracji, książka „Leonardo da Vinci” to pasjonujący, pobudzający wyobraźnię portret literacki jednego z najbardziej kreatywnych geniuszy w dziejach ludzkości. Walter Isaacson pokazuje, jak geniusz Leonarda opierał się na umiejętnościach, które każdy z nas może w sobie doskonalić – takich, jak namiętna ciekawość, uważna obserwacja i wyobraźnia tak zabawna, że flirtowała z fantazją.

Spod pędzla Leonarda wyszły dwa najsłynniejsze obrazy w historii malarstwa: „Ostatnia wieczerza” i „Mona Lisa”. On sam uważał się jednak nie tylko za malarza, ale również za naukowca i inżyniera. Z pasją graniczącą z obsesją, prowadził nowatorskie badania nad anatomią, skamieniałościami, ptakami, maszynami latającymi, botaniką, geologią i sztuką broni. Wykazał się historyczną, niezwykłą umiejętnością łączenia nauk humanistycznych, ścisłych i przyrodniczych, czego ponadczasowym symbolem stał się Człowiek wirtuwiański.

Jego kreatywność, podobnie jak innych wielkich innowatorów, wynikała z szerokich pasji. Oderwał ciało z twarzy zwłok, naciągnął mięśnie poruszające ustami, a następnie namalował najbardziej pamiętny uśmiech historii. Badał matematykę optyki, pokazał, jak promienie świetlne padają na rogówkę i stworzył iluzje zmieniających się perspektyw w „Ostatniej wieczerzy”. Isaacson opisuje również, jak entuzjazm życiowy Leonarda do wystawiania sztuk teatralnych wpłynął na jego obrazy i wynalazki.

"Leonardo da Vinci", biografia najbardziej twórczego geniusza w historii, to lektura, która dosłownie pochłania, a przy tym inspirujące studium kreatywności. Autor udowadnia, że łączenie ze sobą różnorodnych pasji i przekraczanie granic – tak, jak robił to z upodobaniem Leonardo – to najlepszy sposób na rozbudzenie w sobie twórczej inwencji.

Spisany z pasją i brawurą przez Issaacsona życiorys Leonarda – nieślubnego dziecka, homoseksualisty, mańkuta i wegetarianina, mającego problemy z koncentracją i ocierającego się czasem o herezję – to także najlepszy dowód na to, że społeczny outsider nie musi stać na z góry straconej pozycji. Historia jego życia uświadamia nam, jak ważne jest, by podsycać zarówno w nas samych, jak i w naszych dzieciach nie tylko głód wiedzy, ale także gotowość do poddawania nabywanej wiedzy w wątpliwość. Zawsze warto być kreatywnym i, wzorem utalentowanych outsiderów i buntowników z każdej epoki, mieć odwagę myśleć inaczej.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 2956509
Tytuł Leonardo da Vinci
Autor Walter Isaacson
Wydawnictwo Insignis
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 800
Data premiery 2020-11-12
Rok wydania 2020
Wymiary produktu [mm] 210 x 140
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.96
Cena detaliczna 59,99 zł
Nasza cena 48,39 zł

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Magda N.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 28-01-2021 | Recenzja zweryfikowana
Nie ma co się dziwić, ze ta pozycja zgarnia same dobre opinie, jest po prostu świetna. Bardzo fajnie napisana, ciekawa, fascynująca, no po prostu wow  wowo woowww. Teraz za lekturę wziął się mój mąż i jest różnie zachwycony co ja, nie pozostaje nam nic innego jak polecić.

Karolina L.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 24-01-2021 | Recenzja zweryfikowana
Pozycja obowiązkowa dla każdego, świetnie napisana, bogato zilustrowana szata graficzna to po prostu mistrzostwo, moim zdaniem to typ pozycji, którą należy mieć na półce. Ja jestem zachwycona i często do niej wracam, polecam, polecam i jeszcze raz polecam.

Kinga H.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 19-01-2021 | Recenzja zweryfikowana
Książka, którą otrzymałam w prezencie i teraz gdy nie mam pomysłu na prezent dla kogoś, to zawsze kupuję egzemplarz tej pozycji. Niezależnie od tego jaką literaturę preferujesz na co dzień, ta pozycja z pewnością przypadnie Ci do gustu, jest świetnie napisana, a szata graficzna robię dodatkową robotę i robię piorunujące wrażenie na czytelniku. Polecam,  bez dwóch zdań polecam.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
5. kwietnia, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
5. kwietnia, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
5. kwietnia, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
5. kwietnia, środa
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
5. kwietnia, środa
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
5. kwietnia, środa
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
5. kwietnia, środa
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
5. kwietnia, środa
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...