Xi

Lekarz z Auschwitz. Prawdziwa historia Józefa Bellerta, który zorganizował szpital dla prawie 5000 osób w największym obozie zagłady świata.

Szymon Nowak

(okładka miękka)

5/5
Znasz ten produkt? Podziel się opinią
Wydawnictwo: Fronda
Liczba stron: 360
-22%

39,90 zł

31,13 zł

oszczędzasz 8,77 zł (22%)

Niedostępny
Paczka w Ruchu 5,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Poczta Polska 8,99 zł
Paczkomaty 8,99 zł
Kurier 10,99 zł

Opis

W styczniu 1945 r. w likwidowanym obozie Auschwitz-Birkenau pozostaje 4800 wycieńczonych więźniów, których z powodu krytycznego stanu zdrowia wykluczono z marszów śmierci. Sowieci napierają w takim tempie, że SS-mani nie mają czasu zabić grupy, więc zostawiają schorowanych ludzi na pastwę losu.
5 lutego do ocalałych przyjeżdża Józef Bellert i 30 krakowskich lekarzy i pielęgniarek. Na terenie dawnego obozu organizują szpital polowy, prawdopodobnie największy obiekt tego typu w ówczesnej Europie. Przez osiem miesięcy lekarz pomaga wyzwolonym i przywraca im wiarę w człowieka. Pacjenci są skrajnie niedożywieni, ważą po 25-30 kg. Cierpią na gruźlicę, dur brzuszny i biegunki głodowe. Dokuczają im odleżyny i obrzęki. Panicznie boją się ludzi w kitlach, a strzykawki kojarzą tylko z niosącymi śmierć zastrzykami z fenolu. Tytaniczna praca Bellerta przynosi efekty. Z 4800 ocalałych więźniów udaje mu się uratować 4620 osób.

Najczęściej kupowane razem:

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 929535
Tytuł Lekarz z Auschwitz. Prawdziwa historia Józefa Bellerta, który zorganizował szpital dla prawie 5000 osób w największym obozie zagłady świata.
Autor Szymon Nowak
Wydawnictwo Fronda
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 360
Data premiery 2020-02-05
Rok wydania 2019
Wymiary produktu [mm] 160 x 230
Okładka Miękka
Cena detaliczna 39,90 zł
Nasza cena 31,13 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Wiesław R.

5/5
| 27-05-2020
Lekarz z Auschwitz. Prawdziwa historia Józefa Bellerta, który zorganizował szpital dla prawie 5000 osób w największym obozie zagłady świata to książka, która w moim odczuciu powinna trafić do jak najszerszego grona czytelników. Mało kto słyszał o tym wielkim człowieku. Moim zdaniem każdy powinien dowiedzieć się co zrobił na ludzi, co zrobił dla świata. Takich lekarzy w dzisiejszych światach nie uiścisz, zdolnych do poświęceń, oddanych.

Jarosław H.

5/5
| 20-05-2020
Jestem totalnie zachwycona historią pana Józefa Bellerta. Takich lekarzy jak on, takich ludzkich teraz, w obecnych czasach ze świeczką szukać. Naprawdę. Pan doktor pomógł setkom i uchronił ich przed śmiercią. Jest skromnym człowiekiem, który mimo braku orderów, rozpalił serca wszystkich czytelników. Moim zdaniem powinno być i tak o nim znacznie głośniej. Ten mężczyzna totalnie na to zasługuje. Polecam oczywiście tą książkę z całego serducha.

Kazimierz L.

5/5
| 13-05-2020
I pomyśleć, że to ludzie ludziom zgotowali ten straszliwy, okrutny los. Na szczęście byli i tacy ludzie, którzy nieśli pomoc. Jedną z takich postaci jest tytułowy bohater narodowy czyli Józef Bellert. To człowiek, który jest lekarze z powołania, z krwi i kości, niosący pomoc każdemu kto jej potrzebuje, mimo wszelkich przeciwności. Tacy ludzie powinni dostać najwyższe doświadczenia, zostać wynagrodzeni do końca życia. Cieszę się, ze poznałem historię tego pana, polecam przeczytanie każdemu Polakowi. To tylko wzmacnia nasz patriotyzm.

Marcin Z.

5/5
| 06-05-2020
Kolejna książka o Auschwitz jaką dane mi było czytać. Tutaj mamy historię lekarza Józefa Bellerta,, skromnego mężczyzny który niósł pomoc ofiarom obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Spisał się na medal i uratował setki osób od śmierci. I nie miał do tego warunków, ani sanitarnych, ani sprzętu a i tak mu się udało. Wielki ukłon w stronę tego mistrza, ogromny szacunek dla wszystkich którzy przeżyli tamte złe czasy i wspierali innych, zwyczajnie i bezinteresownie. Mam nadzieję, ze pewne wartości obecnych, współczesnych czasach już zamarły.

Tadeusz I.

5/5
| 29-04-2020
Genialna książka, o ile w ogóle można określać w takich słowach taką tematykę. No ale chodzi mi o to, że autor wykonał kawał dobrej roboty, Opisy są szczegółowe, chwata ta historia za serce. Nie raz płakałem ze wzruszenia, ale też uśmiechałem się czytając o tak pięknej historie. Ten lekarz był naprawę skromnym człowiekiem i jak dla mnie to powinien otrzymać z milion orderów za swoje czyny. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam.

Urszula C.

4/5
| 22-04-2020
Musze niestety przyznać, ze książki o Auschwitz nieco mi się już przejadły. Przeczytałem ostatnio tego naprawdę sporo i zauważyłam tez tendencję spadkową w jakości. Lubię przede wszystkim te pozycje, które przedstawiają fakty, bez cenzury. Tutaj wszystko zostało potraktowane bardzo delikatnie, tak jakby Ci ludzie przeżywali małe dramaty, a nie tragiczne, straszne, wręcz bestialskie.

Przemysław M.

4/5
| 16-04-2020
Tematyka obozowa nigdy nie należy do łatwych lektur i to trzeba wiedzieć, zanim przystąpi się do czytania. Nie inaczej było tym razem. Tutaj mamy historię lekarza, który w 1945 roku przybył do Auschwitz ocalił życie wielu osobom, uratował ich przed chorobami, śmiercią. A najlepsze to, ze nikt raczej nigdy o nim nie słyszał. Facet nie chciał orderów, wystarczyła mu satysfakcja, ze był w stanie komuś pomóc. Piękna ta historia. Polecam.

Irena U.

5/5
| 08-04-2020
Lekarz z Auschwitz. Prawdziwa historia Józefa Bellerta, który zorganizował szpital dla prawie 5000 osób w największym obozie zagłady świata to książka, która pokrzepia duszę, serce. Jest wzruszająca i nigdy nie zapomnę tej historii. To cudowne, że tacy ludzie istnieli, niosący bezinteresowną pomoc. To niewiarygodne też że temu doktorowi udało się uratować prawie wszystkich ludzi! Mimo okropnych warunków, mimo braku leków. Wielki ukłon w stronę tego pana. Polecam książkę z całego serca.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
20 Sierpień, Czwartek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
21 Sierpień, Piątek
przedpłata
5,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
21 Sierpień, Piątek
przedpłata
7,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
21 Sierpień, Piątek
przedpłata
8,99 zł
pobranie
11,99 zł
Paczkomaty
czas dostawy
20 Sierpień, Czwartek
przedpłata
8,99 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
20 Sierpień, Czwartek
przedpłata
10,99 zł
pobranie
13,99 zł

Prawdpodobnie zainteresuje Cię również:

  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Literatura piękna
  • Literatura obyczajowa, erotyczna
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Ładowanie...