Legion. Virion. Szermierz Natchniony. Tom 3 (Andrzej Ziemiański) - tantis.pl
Xi

Legion. Virion. Szermierz Natchniony. Tom 3

Andrzej Ziemiański

(okładka miękka)

4/5
Wydawnictwo: Fabryka słów Sp. z o.o.
Liczba stron: 576

SUPER CENA

Cena detaliczna: 69,90 zł

51,19 zł

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 46,95 zł

Opis

"Legion. Virion. Szermierz Natchniony. Tom 3" Andrzeja Ziemiańskiego to kontynuacja przygód bohaterów świata Achai, w której kiedyś wspaniałe Cesarstwo jest pogrążone w konfliktach i narastającym niebezpieczeństwie, a teraz znajduje się nawet na granicy upadku. Spiskowcy tworzą nową sieć intryg, a chyba nic już nie może stanąć im na drodze. Czy jednak wciąż istnieje nadzieja, by ocalić dawny porządek? Wkrótce bohaterowie wezmą udział w walce, która przesądzi o losach Cesarstwa!

"Legion. Virion. Szermierz Natchniony. Tom 3" - o czym jest książka?

Andrzej Ziemiański ponownie zaprasza czytelników na wyprawę do niebezpiecznego świata Cesarstwa, któremu zagrażają tajemnicze siły. Taida i Virion mają za zadanie wykryć spiskowców, by ocalić krainę przed narastającym chaosem. Szczegółowo opisane uniwersum pisarza to nietypowe fantasy, nawiązujące raczej do starożytnych cywilizacji oraz literatury klasycznej, a nie do średniowiecza.

Upadek Cesarstwa wydaje się nieunikniony, a Syrinx ma zostać unicestwione. Cesarz wie, że nadchodzi śmierć. Wtedy jego wspaniały kraj ostatecznie pochłonie chaos, a wspaniałe miasta znikną z mapy świata. Spiskowcy mają ogromną przewagę nad władcą, jednak ten wciąż liczy na wiernych towarzyszy. Taida i Virion znają stawkę, a wkrótce biorą udział w morderczej grze, z której nie można się wycofać.

"Legion. Virion. Szermierz Natchniony. Tom 3" - opinie

"Legion. Virion. Szermierz Natchniony. Tom 3" to pełna rozmachu fantastyka, w której czytelnik znajdzie barwny świat, ekscytujące pojedynki, wielką politykę i straszliwe spiski. Andrzej Ziemiański znakomicie korzysta z wiedzy historycznej, nawiązując do mitologii oraz największych wydarzeń starożytności. Jego twórczość obfituje w bardzo ciekawe zwroty akcji i wyrazistych bohaterów, o których pamięta się na długo po zakończeniu czytania. W utworach tego pisarza może znaleźć coś dla siebie każdy miłośnik klasycznej fantastyki!

Andrzej Ziemiański to słynny autor powieści fantasy i science-fiction. Jest również architektem. Urodził się w 1960 r. Studiował na Politechnice Wrocławskiej, a jako pisarz zadebiutował, publikując teksty w czasopiśmie wydawanym przez tę uczelnię. W 1985 r. zaczyna wydawać powieści, zyskując coraz większą popularność w całej Polsce. Obecnie to jeden z najbardziej rozpoznawalnych autorów polskiej fantastyki.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3327398
Tytuł Legion. Virion. Szermierz Natchniony. Tom 3
Autor Andrzej Ziemiański
Wydawnictwo Fabryka słów Sp. z o.o.
Liczba stron 576
Data premiery 2023-01-25
Rok wydania 2023
Wymiary produktu [mm] 195 x 125
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.52
Cena detaliczna 69,90 zł
Nasza cena 51,19 zł
Powiązane tematy: Top Fantasy, Nowości

Recenzje

4/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Michał L.

Klient niezweryfikowany

4/5
| 14-01-2023 | Recenzja zweryfikowana
JEST JESZCZE VIRION

Jest nowy „Virion”. Taki grubaśny, ponad 570-stronicowy. Ale fajny, jak zawsze. Uwielbiam Ziemiańskiego, choć ten gość pisze literaturę stricte rozrywkową, a jednak zawsze miałem jakieś tam ambicje, wyższe na tym polu cele. Ale kupił mnie przed laty tym swoim takim potocznym, zabawnym pisarstwem, luzem, nonszalancją… Czytałem i bawiłem się, a czasem tego człowiek potrzebuje i czytam i bawię się nadal. I nadal tak samo dobrze, jak przed laty, choć sporo już Ziemiański naprodukował w jednym właściwie temacie i mógł się już wypalić. Na szczęście nie wypalił a „Legion”, ostatni tom „Szermierza Natchnionego” (ale nie ostatni przygód Viriona) po prostu trzyma poziom.

Pora na koniec. Pora na upadek. Syrinx czeka koniec, podbój, zniszczenie, ograbienie. Cesarz musi zginąć. Zostanie chaos, tragedia. Wszystko, co najgorsze. A może jest szansa na powstrzymanie spisku i planu, który wcielany jest w życie? Każdy wie, że nic już nie ma sensu, że nadzieja jest zbędna. No ale jest jeszcze Virion…

„Virion: Legion” to trochę taka historia, która gna. Wprowadzenia właściwie tu nie ma, bo nie jest potrzebne, wprowadzały nas wczesne tomy serii, teraz wszystko musi się dopełnić, domknąć, zakończyć, przynajmniej ten etap opowieści. I to właśnie się dzieje. akcja nie może się zatrzymać – przynajmniej nie na długo – więc pędzi, a przy okazji wciąga nas i nie pozwala się nudzić. Ja u Ziemiańskiego nie nudziłem się zresztą nigdy, a „Achaja” i wszystko, co z nią wiąże, czyli ten „Virion” też to chyba najlepsze, co pisarz ma do zaoferowania. Nie przypadkiem zresztą tyle tego powstało: i on, i fani dobrze się tu czują.

Więc… No nie napiszę, że żal, że „Szermierz natchniony” się kończy, bo nie żal, skoro to tylko koniec rozdziału, więcej będzie, a jednocześnie fajnie jest, że pewien etap został domknięty i można sobie z satysfakcją odłożyć tom na półkę. A satysfakcja spora, bo jeśli podobały się Wam poprzednie części, to teraz też zadowoleni będziecie. Bo fajne to, bo z rozmachem, bo jak zawsze dobrze napisane. No i bohaterowie jakoś tak zjednują naszą sympatię – albo antypatię, zależy, o kim mowa, choć bywa, że i to, i to na raz – a ich perypetie nas ciekawią.

No i fajnie to wszystko jest wydane. Książka, jak książka, starannie, standardowo, ale zawsze doceniam takie drobiazgi, jak ilustracje. A te są, skromne ilościowo, czarnobiałe, ale zrobił je Paweł Zaręba, którego bardzo lubię, cenię i w sumie chciałbym więcej. Najlepiej w większym formacie, w formie albumu, bo zasługują na to. Taki fajny artbook z jego pracami by się przydał.

Ale wracając do „Viriona”, świetnie jest. Fajny finał fajnej serii. Warto było czytać to wszystko, warto było czekać na tę część i warto wyglądać kolejnych, bo coś mi się widzi, że na jednej tylko dodatkowej książce się to nie skończy.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...