Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Kwestionariusz diagnozy i narzędzia badawcze w terapii pedagogicznej

"Kwestionariusz diagnozy i narzędzia badawcze w terapii pedagogicznej" to uznana publikacja i efekt wieloletniej praktyki reedukacyjno-terapeutycznej, prowadzonej w szkole integracyjnej. Joanna Tomczak oraz Renata Ziętara przygotowały szczegółowy dokument, ułatwiający dokładne rozpoznanie potrzeb ucznia i dobre zdiagnozowanie jego zaburzeń, powodujących problemy z nauką. Kwestionariusz sprawdza siCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Impuls
 • Data premiery: 2022-07-29
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 72
 • Wymiary: 287 x 191

"Kwestionariusz diagnozy i narzędzia badawcze w terapii pedagogicznej" to uznana publikacja i efekt wieloletniej praktyki reedukacyjno-terapeutycznej, prowadzonej w szkole integracyjnej. Joanna Tomczak oraz Renata Ziętara przygotowały szczegółowy dokument, ułatwiający dokładne rozpoznanie potrzeb ucznia i dobre zdiagnozowanie jego zaburzeń, powodujących problemy z nauką. Kwestionariusz sprawdza się podczas wstępnych badań diagnostycznych, a także badań porównawczych. Co więcej, możesz go użyć w różnych sytuacjach, opisując różne rodzaje zaburzeń oraz wiek rozwojowy dziecka.

Publikacja ułatwia przejrzyste opisanie zaburzeń, a następnie szybką ocenę możliwości i potrzeb ucznia. Ponadto dzięki niej skorzystasz z odpowiednich narzędzi badawczych, które dopasujesz do określonej sytuacji. Kwestionariusz podzielono na 9 części, nawiązujących do różnych rodzajów zaburzeń. Przejrzysty układ treści ułatwia dokładną diagnozę oraz opis przypadku. Co więcej, każda część zawiera szczegółową instrukcję i propozycje narzędzi badawczych. Dzięki tej publikacji rozpoznasz problemy ucznia oraz wybierzesz najlepsze podejście do rozpoczęcia zajęć terapeutyczno-reedukacyjnych.

Z czego składa się kwestionariusz? Dokument został czytelnie podzielony na wyraźne części. Dzięki temu opiszesz charakterystykę ucznia, czyli zachowanie, skupienie i relacje w grupie, a następnie charakterystykę komunikacji z innymi ludźmi, określającą umiejętności językowe, wady wymowy oraz sposoby wyrażania własnego zdania. Ponadto kwestionariusz pomaga terapeucie ocenić słuch fonematyczny, czytanie i umiejętność rozumienia tekstu oraz pisanie z uwzględnieniem popełnianych przez uczniów błędów. Dokument uwzględnia również zagadnienia sprawności manualnej oraz lateralizacji.

Autorki umożliwiają terapeucie wykonanie szczegółowego opisu procesów myślowych, a także percepcji. Dzięki kwestionariuszowi opiszesz chociażby umiejętność analizy rysunków, układaniach obrazków, dostrzegania różnic i podobieństw oraz orientację przestrzenną. Ponadto możesz badać kojarzenie i pamięć dziecka. Dzięki takiemu podziałowi opracujesz charakterystykę ucznia, uwzględniającą nie tylko umiejętności nabywane w szkole, ale także sposób, w jaki obserwuje świat.

"Kwestionariusz diagnozy i narzędzia badawcze w terapii pedagogicznej" to dobre wsparcie terapeuty, dzięki któremu możesz sprawnie zdiagnozować problemy dziecka, trafnie wybierając przy tym narzędzia badawcze. W ten sposób opracujesz przejrzystą charakterystykę ucznia i w jednym miejscu opiszesz najważniejsze informacje o poszczególnych zaburzeniach. Korzystając z wieloletniego doświadczenia zdobytego w szkole integracyjnej, autorki opracowały praktyczny kwestionariusz o uniwersalnym zastosowaniu. Ta rewelacyjna publikacja trafiła również na listę najlepszych książek Oficyny Wydawniczej Impuls.

Poznaj kategorię "Książki pedagogiczne, resocjalizacja", gdzie znajdziesz świetne publikacje przeznaczone dla nauczyciela oraz terapeuty.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3274598
Tytuł
Kwestionariusz diagnozy i narzędzia badawcze w terapii pedagogicznej
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
72
Data premiery
2022-07-29
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
287 x 191
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.19
Długość
190
Głębokość
285
Wysokość
4
Cena detaliczna
44,00 zł
Nasza cena
31,79 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,3/5
10 recenzji
 • 5
  8
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  1
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Anna B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-12-01
  Fajny przejrzysty kwestionariusz, dla mnie super narzędzie do szkoły.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 23. lutego, piątek
0,00 zł
3274598
Ładowanie...