Xi
 » Książki  » Literatura faktu i reportaże

Poznaj zaskakujące odkrycia nowoczesnej fizyki! Prof. Andrzej Dragan zaprasza na wyprawę do najmroczniejszych zakątków nauki, o których ludzkość nadal ma znikome pojęcie. Dawne wyobrażenia o kosmosie obecnie są już zupełnie nieaktualne, a każdego roku badania przynoszą nowe fakty, zmieniające postrzeganie wszechświata przez człowieka. Czym ta nieograniczona przestrzeń właściwie jest? Według autora na takie pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ludzie dopiero zaczynają poznawać prawa rządzące otaczającą ich rzeczywistością, podważając wiele jeszcze do niedawna akceptowanych teorii. Tymczasem nowa wizja świata staje się nie tylko zaskakująca, ale nawet szokująca!

Autor przybliża czytelnikom wnioski płynące z najbardziej znanych teorii Alberta Einsteina, a nawet sięga głębiej, docierając aż do najmniejszych cząstek, z jakich składa się wszechświat. "Kwantechizm 2.0, czyli klatka na ludzi" to jednak nie tylko opis dokonań współczesnej nauki, ale także oryginalnego modelu świata, opracowanego przez prof. Andrzeja Dragana. Badacz wyjaśnia najważniejsze założenia fizyki, a następnie łączy je z prawami natury, tworząc spójną wizję własnego autorstwa. Udowadnia, że nawet zwyczajna kura ma wiele wspólnego z zaawansowaną fizyką, a malutka mrówka doskonale współgra z mechaniką wszechświata.

"Kwantechizm 2.0, czyli klatka na ludzi" to przebojowa przygoda z nowoczesną fizyką, którą może zrozumieć nawet czytelnik niezbyt interesujący się nauką. Prof. Andrzej Dragan w przejrzysty sposób tłumaczy najbardziej zawiłe teorie fizyki, a przy tym barwnie opowiada o wszechświecie i zwyczajnym życiu. Zbiera ciekawostki, wyjaśnia największe zagadki naukowe, a także opowiada o problemach, z którymi mogą zmierzyć się w przyszłości nowe pokolenia naukowców. Przede wszystkim jednak opisuje niezwykle złożone odkrycia w taki sposób, by rozumiał je każdy czytelnik!

Kim jest prof. Andrzej Dragan? To wybitny fizyk, który zdobył już wielu nagród za działalność naukową. Ponadto został uznanym i również wielokrotnie nagradzanym artystą, zajmującym się fotografią, muzyką oraz filmem. Niektórzy ludzie twierdzą nawet, że na swój sposób wstrząsa światem nauki. Jest związany z Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Ten zbuntowany fizyk słynie z burzliwej młodości i zróżnicowanych zainteresowań. W dzieciństwie komponował utwory na komputerze, później studiował fizykę, a następnie zaczął zaskakiwać środowisko artystyczne niesamowitymi zdjęciami. Od nazwiska prof. Andrzeja Dragana pochodzi nawet znany już na całym świecie "dragan effect", oznaczający technikę obróbki zdjęć, stosowaną przez tego badacza. Najważniejsza jest dla niego jednak nauka. To zdobywca nagrody Polskiego Towarzystwa Fizycznego, stypendysta zagranicznych uniwersytetów oraz odkrywca, którego przełomowe teorie mogą wstrząsnąć współczesną fizyką.

Chcesz poznać najnowsze badania wybitnych fizyków? Sprawdź kategorię "Książki o astronomii, fizyce i astrofizyce". To przygoda z nowoczesną nauką, dzięki której inaczej spojrzysz na świat!

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

4/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Ewa I.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 04-09-2022 | Recenzja zweryfikowana
Polecam książkę zwłaszcza osobom, które nie słuchają często wykładów Andrzeja Dragana, bo część treści się z nimi powtarza. Chociaż jeśli lubicie jego humor i styl bycia, to też się nie zawiedziecie, słowo czytane odbiera się trochę inaczej niż tekst. W każdym razie - warto zapoznać się z koncepcją mechaniki kwantowej, choćby po to, żeby uświadomić sobie złożoność naszego świata i skali nieodkrytej wiedzy o nim.

Klaudia P.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 04-09-2022 | Recenzja zweryfikowana
Gdyby tak uczono w szkołach, to fizyka byłaby chyba ulubionym przedmiotem wszystkich uczniów :D Autor ma niesamowity talent do wyjaśniania skomplikowanych zjawisk, jak i ciekawego opowiadania, wplata w treści dużo ciekawostek i anegdotek, więc całość nie jest nużąca. Chociaż i tak trzeba się skoncentrować na czytaniu, to nie lekkie czytadełko :) Polecam nawet osobom z niewielką wiedzą fizyczną, jeśli tylko chcecie zrozumieć, jak wspaniałym i złożonym tworem jest wszechświat.

Joanna F.

Klient zweryfikowany

1/5
| 29-03-2022 | Recenzja zweryfikowana
Książka jest znakomita! Jedna gwiazdka to wyłącznie błąd systemu, książka zasługuje na sześć gwiazdek na pięć możliwych.

Dostawa

3199963
Ładowanie...