Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Kurs Cudów

praca zbiorowa

"Kurs Cudów" to niezwykły duchowy poradnik, który kładzie duży nacisk na samodzielną pracę każdego czytelnika, natomiast jego celem jest przebudzenie naszej świadomości oraz uczucia miłości do całego świata. Założenia te realizowane są poprzez naukę uzdrowienia wszelkich naszych relacji z innymi ludźmi, za pomocą praktyki bezwarunkowego wybaczenia. "Kurs Cudów" nazywany również w skrócie ACIM, od Czytaj więcej

 • Wydawnictwo: Grupa Centrum
 • Data premiery: 2007-01-01
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 1130
 • Wymiary: 25

"Kurs Cudów" to niezwykły duchowy poradnik, który kładzie duży nacisk na samodzielną pracę każdego czytelnika, natomiast jego celem jest przebudzenie naszej świadomości oraz uczucia miłości do całego świata. Założenia te realizowane są poprzez naukę uzdrowienia wszelkich naszych relacji z innymi ludźmi, za pomocą praktyki bezwarunkowego wybaczenia.

"Kurs Cudów" nazywany również w skrócie ACIM, od angielskiego "A Course in Miracles" spisany został w latach 1965-1972 przez Helen Schucman, amerykańską psycholożkę kliniczną i badaczkę z Uniwersytetu Columbia. W pracy nad redakcją tekstu pomagał jej William Thetford, również wykładowca psychologii na tej samej uczelni. Pierwsza edycja książki ukazała się w 1975 roku i od tamtej pory została ona przetłumaczona na ponad dwadzieścia różnych języków. Publikacją i dystrybucją książki na całym świecie zajmuje się organizacja o nazwie The Foundation for Inner Peace (FIP).

"Kurs Cudów" składa się z trzech głównych części, którym towarzyszy wprowadzenie oraz słownik wyjaśniający pojęcia używane w książce.

Pierwsza z nich to Tekst, czyli przekaz który Helen Schucman otrzymała od nadprzyrodzonej istoty, nazywającej się Jezusem. Jest to część teoretyczna, gdzie zawarte zostały cele kursu, którymi są między innymi doświadczenie przebaczenia i osiągnięcie stanu szczęścia i spokoju. Wyjaśnione zostały również takie pojęcia jak strach czy poczucie winy, a także sposoby w jaki sposób można przezwyciężyć je poprzez tytułowe "cuda", które są niczym innym, jak głębokim wyrazem uczucia miłości. Warto podkreślić, że pomimo że Tekst został przekazany Helen Schucman przez byt duchowy o imieniu Jezus, nauki w nim zawarte mają charakter uniwersalny, nie religijny.

Część druga to Książka Ćwiczeń dla Studentów, która składa się z 365 osobnych lekcji, z których każda przeznaczona jest na jeden dzień w roku. Kurs trwający jeden rok ma celu zainicjowanie zmiany w umyśle i percepcji świata u ucznia, jednak warto pamiętać, że jest to dopiero początek drogi. Po ukończeniu wszystkich ćwiczeń z tej części, czytelnik pozostawiony jest w rękach Wewnętrznego Nauczyciela, który pokieruje dalszym procesem.

Ostatnia część to Podręcznik dla Nauczycieli, napisany w formie pytań i odpowiedzi, które mają na celu wyjaśnienie rozmaitych wątpliwości, mogących pojawić się u osób studiujących "Kurs Cudów".

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
652453
Tytuł
Kurs Cudów
Autor
praca zbiorowa
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
1130
Data premiery
2007-01-01
Rok wydania
2007
Wymiary produktu [mm]
25
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
1.54
Długość
250
Głębokość
170
Cena detaliczna
159,00 zł
Nasza cena
111,79 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
8 recenzji
 • 5
  8
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Dominika R. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-01-13
  najlepsza książka duchowa jaka istnieje. Kwintesencja życia. Żadna inna książka rozwojowa czy duchowa nie dotyka sedna.
 • Ewa C. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-17
  Kurs Cudów na prawdę dokonuje cudów. Myślałam, ze straciłam swoją duchowość. Ostatnio nie czułam połączenia z ta stroną siebie. Ta książka zmieniła kompletnie moje spojrzenie na niektóre rzeczy. Bardzo interesująca, przepełniona wiedzą od początku do końca. Nie da się przez nią przebrnąć na raz to odrazu mówię. Cały kurs trwa rok o ile faktycznie codziennie siądziemy do tego. Jak się popracuje nad sobą i duchowością to efekty są super.
 • Iga P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-11
  Nietypowe odkrycie. Kompletnie nowe spojrzenie na wiele rzeczy. Co prawda kurs jest na cały rok a ja dopiero zaczynam, ale muszę powiedzieć, że może się to okazać moim duchowym objawieniem. Pomału przyswajam wiedzę, porcjami. Na raz mogło by być to za dużo do przetrawienia. Według mnie każdy powinien to przeczytać. Aż słów mi brakuje, żeby opisać wspaniałość tego kursu cudów. Bardzo ale to bardzo polecam.
 • Barbara F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-28
  Książka Twojego Życia. Pochłonie Cię. Nie sposób myśleć o czymś innym. Weź urlop.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 4. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 4. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 4. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 4. marca, poniedziałek
0,00 zł
652453
Ładowanie...