Xi
 » Pozostałe produkty

Któż nie zna przygód żółtego misia o Bardzo Małym Rozumku, który wiecznie ma ochotę na Małe Conieco? Kubuś Puchatek, bo o nim tu mowa, został wymyślony w 1926 roku w Londynie przez Alana Alexandra Milne'a, który chciał napisać bajkę dla swojego syna Christophera Robina. W tym roku wydawnictwo Nasza Księgarnia wydało kolekcjonerską wersję tych kultowych historii w jednym tomie.

"Kubuś Puchatek" i "Chatka Puchatka" to dwie powieści dla dzieci, które już od 80 lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Akcja rozgrywa się w Stumilowym Lesie - cudownym miejscu bez przemocy i agresji, gdzie kluczem do rozwiązywania problemów jest wzajemne wsparcie. Ten beztroski świat pełen jest naturalnych emocji, czasem przepełniony radością, czasami pojawia się w nim strach, czy też smutek.

Głównym bohaterem jest tutaj oczywiście pluszowy miś, którego Krzyś dostał od taty. Poza Puchatkiem Stumilowy Las zamieszkują inne pluszowe zabawki Krzysia: mały i strachliwy Prosiaczek, sceptyczny filozof Kłapouchy, wszystkowiedząca Sowa Przemądrzała, zdecydowany i konsekwentny do bólu Królik, troskliwa Mama Kangurzyca z Maleństwem oraz wszędzie brykający Tygrys. To właśnie ta mieszanina charakterów oraz łączący ich wszystkich życzliwy i sympatyczny Kubuś sprawiają, że każdy czytelnik może utożsamić się z przygodami bohaterów.

To opowieść o wielkiej przyjaźni, jaka łączy mieszkańców Stumilowego Lasu. Każdy z nich jest inny, każdy ma jakieś wady, jednak bez względu na wszystko zawsze mogą liczyć na pomoc drugiej osoby. Czytając, nie tylko będziesz wraz z dzieckiem śmiać się z pomysłów tych niesamowitych pluszaków, ale i zauważysz mnóstwo nawiązań do dorosłego życia. Z pozoru proste bajki dla dzieci mogą przekazać im najważniejszą mądrość, by nie oceniać nikogo po pozorach. Ludzie, których dzieci spotkają na swojej drodze, nie są tacy sami, dlatego też trzeba dać im szansę i ich poznać. Wtedy może się okazać, że akceptując ich takimi, jacy są, możemy stać się ich przyjaciółmi.

Uroku opowieściom dodają oryginalne ilustracje stworzone przez przyjaciela autora Ernesta Howarda Sheparda, tym razem w wersji kolorowej. Już przy pierwszym otwarciu nie da się nie zauważyć mapy Stumilowego Lasu: jej szczegółowe opracowanie pomoże dziecku udać się w wyobraźni na niezwykłą przygodę do tego magicznego miejsca.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Agnieszka P.

Klient zweryfikowany

3/5
| 06-05-2022 | Recenzja zweryfikowana
Kupiłam tą książkę dla 7-letniego syna, który bardzo lubi przygody mieszkańców że Stuwiekowego Lasu. Książka jest ładnie wydana, z delikatnymi obrazkami. Ale mam jedno zastrzeżenie co do tłumaczenia, niektóre opowiadania tak są napisane, że dziecko nic z tego nie rozumie. Muszę mu tłumaczyć opowiadania.

Ewa K.

Klient zweryfikowany

5/5
| 26-06-2021 | Recenzja zweryfikowana
Książka, która zawsze wywoła pozytywne emocje, wprowadzi do bezpiecznego, pełnego pozytywnych bohaterów i zdarzeń świata. Jedna z uczennic, lat 8, powiedziała "Kubuś nie może być naszą lekturą, bo on popełnia błędy, pisze mjut i my moglibyśmy się od niego źle nauczyć". Mimo to zaproponowałam te pozycję jako lekturę dla uczniów klasy trzeciej, bo jestem przekonana, że ma ona tyle pozytywnych i różnorodnych problemów, które wspólnie możemy omówić przeżywając przygody razem z bohaterami książki. Charakterystyczne, obdarzone różnymi osobowościami postaci potrafią zachęcić do pozytywnych doświadczeń, poprowadzić przez świat zagmatwanych i niejednoznacznych emocji i wzbudzić wiele radości w małych czytelnikach. Można nawet porozmawiać przy okazji tej lektury o temacie śmierci, gdy Krzyś mówi "a gdy będę musiał odejść...". Bardzo szerokie pole do interpretacji tych słów powoduje, że dla każdego mają inny sens. Spośród książek z dzieciństwa ta pozycja zasługuje na szczególną uwagę, gdyż jest pełna ciepła, dobrych relacji i przygód, dzięki którym bohaterowie zdobywają nowe doświadczenia i zawsze współpracują, buy wspólnie rozwiązywać bieżące problemy. Książka jest starannie wydana z kolorowymi, oryginalnymi ilustracjami. Sztywna oprawa i dogodny format sprawiają, że przyjemnie trzyma się ją w dłoni. Na uwagę zasługuje fakt, ze jest to pozycja, która zawiera w sobie dwie książki, bo oprócz "Kubusia Puchatka" jest tam tez "Chatka Puchatka". Zatem jeśli Kubuś Puchatek zdobędzie serce czytelnika, w co bardzo wierzę, może od razu czytać dalsze losy ukochanego bohatera.

Krystyna C.

Klient zweryfikowany

5/5
| 17-04-2021 | Recenzja zweryfikowana
Książkę kupiłam na prezent, wykonana perfekcyjnie co rzadko się dziś zdarza, dziecko zadowolone bardzo więc to najlepsza opinia.

Jolanta K.

Klient zweryfikowany

5/5
| 17-03-2021 | Recenzja zweryfikowana
Książka super, gruba okładka, dobrze widoczna czcionka, kolorowe obrazki. Córka uwielbia mapę stumilowego lasu, narysowaną na samym początku i końcu książki ☺️

Helena K.

Klient zweryfikowany

5/5
| 06-02-2021 | Recenzja zweryfikowana
Książka pięknie wydana. Kolorowe ilustracje. Twarda okładka. Doskonała do przeżywania przygód Kubusia Puchatka. Polecam również na prezent dla młodego czytelnika.

Joanna P.

Klient zweryfikowany

5/5
| 07-01-2021 | Recenzja zweryfikowana
Kubusia zna chyba każdy. Nie każdy jednak zna treść Stumilowego Lasu. Książka jest piękna, wydana z niezwykłą starannością. Papier matowy, obrazki w nienarzucających się kolorach niemal na każdej stronie, umiejętnie wtopione w tekst. Wpływa to oczywiście na zaintetesowanie mojego małego syna. Czytamy razem z przyjemnością. Najlepszym słowem uznania jest slowo mojego syna, który po IV rozdziale wolał "jecie" :)

Anna Ś.

Klient zweryfikowany

5/5
| 06-12-2020 | Recenzja zweryfikowana
Piękne, klasyczne wydanie książki, twarda oprawa, gruby papier, kolorowe i urocze w swej prostocie ilustracje.

Michał L.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 15-09-2018 | Recenzja zweryfikowana
KUBUŚ NIGDY NIE WYGLĄDAŁ PIĘKNIEJ

O Kubusiu Puchatku znów jest głośno. Całkiem niedawno temu obchodził dziewięćdziesięciolecie swojego istnienia, teraz znów świętuje jubileusz - 90 lat wydania "Chatki Puchatka" a także 80 debiutu na polskim rynku wydawniczym. Fakt, że w kinach wyświetlany jest obecnie film "Krzysiu, gdzie jesteś?", też nie pozostaje bez znaczenia. Nic więc dziwnego, że na księgarskie półki obok pozycji wspierających kinowych hit trafiło także zbiorcze wznowienie obu klasycznych książeczek Milne'a. Jeżeli jeszcze ich nie czytaliście albo nie posiadacie, to doskonała okazja by nadrobić ten błąd. Jeśli macie natomiast swoje wysłużone egzemplarze nowa, piękna edycja doskonale nada się na ich miejsce i odświeży nieco domową biblioteczkę.

O treści "Kubusia Puchatka", tak jak i o nim samym nie trzeba chyba nikomu nic mówić. Każdy zdążył już dobrze poznać tego sympatycznego misia o małym rozumku, dla formalności jednak przypomnę o co w tym wszystkim chodzi. A więc tytułowy Puchatek to miś o małym rozumku, zamieszkujący Stumilowy Las. W głowie ma tylko jedno – miodek – więc mnóstwo swojego czasu spędza na wynajdywaniu sposobów zdobycia go. Nie na tym jednak kończą się jego przygody. Wraz z przyjaciółmi, do których zaliczają się Prosiaczek, Królik, Kłapouchy, Sowa, Mama Kangurzyca i Maleństwo a także, oczywiście, Krzyś, odkrywają wiele tajemnic otaczającej ich rzeczywistości i pakują się w najróżniejsze tarapaty. Zawsze jednak wychodzą z nich obronną ręką i uczą się wielu mądrych i pożytecznych rzeczy.

Pięknie to wydana książka, oj pięknie. I to właśnie najbardziej rzuca się w oczy, kiedy już trafi w ręce czytelnika. Duży format, twarda oprawa... Otwieramy, kartkujemy, w środku ilustracje, ale ilustracje kolorowe, znakomitej jakości i po prostu urzekające. W końcu nie żadne nowe, tylko te klasyczne, Ernesta Sheparda, które są może i mniej kojarzone, niż disnejowska wersja, jaka od lat krąży w popkulturze, ale za to jaką mają w sobie siłę i urok.

Ale jeszcze większą siłę i urok mają w sobie obie książeczki Milne’a o Puchatku. Znakomicie napisane, świetnie poprowadzone i przepełnione niezapomnianą logiką misia o małym rozumku, potrafią zachwycić zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jest w nich piękno, jest mądrość, jest literackie wyczucie i ten baśniowy klimat, przywołujący tęsknotę za dzieciństwem. Ale przecież przez niemal wiek powiedziano już to wszystko po wielokroć i słowami ładniejszymi, niż moje. Jeśli więc jeszcze nie czytaliście „Kubusia Puchatka” albo nie macie go w swojej kolekcji, teraz dostajecie niesamowitą okazję nadrobić ten błąd. Tak pięknego wydania tych opowieści jeszcze nie widziałem, a że wszystko inne też w nich zachwyca, naprawdę warto po nie sięgnąć i wracać do nich co jakiś czas.

Dostawa

)
817394
Ładowanie...