Xi

"Księga zaginionych opowieści. Historia Śródziemia. Tom 1" to publikacja wyczekiwana przez miłośników twórczości J. R. R. Tolkiena, odsłaniająca szczegóły powstawania wspaniałych dzieł autora. Polskie wydanie cyklu publikacji opracowanych przez Christophera Tolkiena jest pierwszą pełną edycją zagraniczną oryginalnej wersji. Do tej pory w całości ukazał się tylko po angielsku, a jego fragmenty po francusku, niemiecku, szwedzku, hiszpańsku, węgiersku i rosyjsku. Teraz czytelnicy z Polski mogą wreszcie w pełni poznać 1 część tego niezwykłego dzieła. Dwunastotomowy cykl Christophera Tolkiena, syna słynnego pisarza, ujawnia nieznane fakty o świecie "Władcy Pierścieni". Zobacz, w jaki sposób J. R. R. Tolkien tworzył swoje powieści!

Razem z Christopherem Tolkienem krok po kroku odkryjesz, jak powstawał świat Władcy Pierścieni. Cykl zawiera wczesne wersje opowiadań, niedokończone opowieści, wiersze, listy i komentarze pisarza, umożliwiając szczegółowe zapoznanie się z procesem twórczym oraz zmianami dokonywanymi przez autora. To znakomita okazja, by uzupełnić wiedzę o twórczości J. R. R. Tolkiena, a także zbiór zaskakujących ciekawostek o jego utworach. W ten sposób możesz w pełni poznać bogactwo wyobraźni tego wspaniałego pisarza i odkryć największe tajemnice wykreowanego przez niego świata!

"Księga zaginionych opowieści. Historia Śródziemia. Tom 1" to zbiór cennych materiałów dla wnikliwych badaczy twórczości brytyjskiego pisarza. Pierwsze tomy cyklu zawierają różne wersje opowiadań i wydarzeń z mitów zebranych w Silmarillionie. Ponadto te dokumenty zostały uzupełnione komentarzami pisarza. Dzięki tej publikacji poznasz początek historii ludzi, elfów, krasnoludów, hobbitów oraz orków. Następnie przyjrzysz się bliżej fantastycznym krainom, odwiedzanym przez bohaterów książek. Odkryjesz sekrety Valinoru, odwiedzisz Wielkie Krainy i zobaczysz, gdzie swoją siedzibę miał najmroczniejszy z władców, którego następca doprowadził do wielkiej wojny znanej z "Władcy Pierścieni".

J. R. R. Tolkien to dla wielu osób najwybitniejszy twórca fantastyki. Brytyjski pisarz był cenionym w środowisku akademickim znawcą dawnych języków, a także wielkim miłośnikiem literatury. Jako wykładowca akademicki badał literaturę staroangielską i staroskandynawskie mity, które mocno wpływały na jego twórczość. Opracował wiele publikacji literaturoznawczych, ale światową sławę przyniosły mu właśnie powieści. Dzieła J. R. R. Tolkiena zmieniły historię literatury i fantastyki, a "Hobbit" oraz "Władca Pierścieni" dla wielu twórców stały się jednymi z najbardziej inspirujących utworów fantasy.

Christopher Tolkien redagował utwory ojca, a także prezentował światu wiele jego nieopublikowanych dzieł. Sam uczestniczył również w powstawaniu słynnego "Władcy Pierścieni". Tworzył mapy, a także sporządzał kopie poszczególnych rozdziałów. Ponadto to właśnie z nim pisarz konsultował przebieg fabuły swojego wybitnego dzieła. Zachowało się dużo listów, które Christopher Tolkien otrzymał od ojca. Syn wykazywał również podobne zainteresowania językowe i literackie. Po studiach także został wykładowcą akademickim. Z wielkim zamiłowaniem badał język staroangielski oraz język staronordycki. Ponadto Christopher Tolkien wydał Silmarillion, jedno z najbardziej znanych dzieł J. R. R. Tolkiena.

Odwiedź kategorię "Fantasy", by poznać twórczość największych autorów fantastyki!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

O Autorze


3265072
Ładowanie...