Xi

Kraina spoza mgieł

Opowieść można snuć na wielesposobów, ale najciekawiej jest, gdy zawrzemy w niej prawdę okraszoną fantastyką.Starosłowiańskie dzieje czy pojawienie się jasnego ludu nigdy nie brzmiały tak dobrze. Autorka rozbudowujei uzupełnia fakty historyczne o wątki fantasy, dodając mnóstwo barwnych postaci oraz burzliwe wydarzenia.Jolanta Kupiec wielokrotnie odznaczana i nagradzana za twórczość artystyczną. StCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Nie Powiem
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 223
 • Wymiary: 205 x 150

Opowieść można snuć na wielesposobów, ale najciekawiej jest, gdy zawrzemy w niej prawdę okraszoną fantastyką.

Starosłowiańskie dzieje czy pojawienie się jasnego ludu nigdy nie brzmiały tak dobrze. Autorka rozbudowujei uzupełnia fakty historyczne o wątki fantasy, dodając mnóstwo barwnych postaci oraz burzliwe wydarzenia.

Jolanta Kupiec wielokrotnie odznaczana i nagradzana za twórczość artystyczną. Stworzyła niesamowitą powieść dla młodzieży i dorosłych, wzbogaconą własnymi ilustracjami.Kraina spoza mgieł to inspirujące połączenie fikcji z rzeczywistością. Dostarcza wyjątkowych wrażeń, pobudza wyobraźnię i urzeka fabułą.

To prawdziwa podróż po przeszłości od czasów prehistorycznych aż po losy Lechitów.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3369699
Tytuł
Kraina spoza mgieł
Wydawnictwo
Liczba stron
223
Rok wydania
2023
Wymiary produktu [mm]
205 x 150
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.27
Długość
205
Głębokość
205
Wysokość
150
Zobacz więcej
Recenzje
4,0/5
1 recenzja
 • 5
  0
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Marek W. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2023-06-05
  Jak można w oryginalny sposób zainteresować czytelnika naukową tematyką? Dobrym rozwiązaniem jest stworzenie opowieści, która będzie łączyć w sobie pewne fakty z elementami fikcji. Trzeba to jednak uczynić w taki sposób byśmy czuli się zaintrygowani i chętni do dalszego zgłębiania tej prawdy. Nie jest to łatwa sztuka. Udało się to jednak według mnie osiągnąć w książce Kraina spoza mgieł.

  Autorką książki jest pani Jolanta Kupiec, absolwentka Instytutu Historii Sztuki, osoba zasłużona dla polskiej kultury, o czym najlepiej świadczą przyznane jej państwowe odznaczenia. Piszę o tym nie bez powodu, gdyż opisana w książce historia wymagała głębokiego i rzetelnego przygotowania pod kątem wspomnianych na wstępie faktów, a to przełożyło się na jej unikalny klimat.

  Kraina spoza mgieł zabiera nas do czasów pradawnych. Za jej sprawą poznajemy naród, który z czasem zaczęto nazywać Polakami. Tutaj cofamy się jednak do okresu tak odległego, że można go kojarzyć jedynie z legend, mitów, czy podań. Podejrzewam jednak, że większość z was podobnie jak ja o nich zbyt wiele nie słyszała. Jednakże, w trakcie lektury skojarzenia z historycznymi postaciami, miejscami, czy wydarzeniami będą dla was oczywiste.

  Razem z autorką ruszamy w podróż od samych początków historii. Poznajemy „jasny lud”, Pol-kanów i Zakronów. Spotykamy mężnych bohaterów oraz istoty o boskim statusie. Widzimy jak opisane ludy się rozwijają, ale to nie wszystko. Kraina spoza mgieł przedstawia nam również odwieczną walkę dobra ze złem i w bardzo ciekawy sposób pokazuje jak to zło przesiąknęło w serca i umysły ludzi.

  Bardzo barwny, pełen epitetów i szczegółowych opisów jest język książki. Sprawia dodatkowo wrażenie stylizowanego na pradawne podania i pozwala nam lepiej wczuć się w klimat opowiadanej historii. Jest oryginalny i przykuwa naszą uwagę. Co więcej, świetnie komponują się z nim ilustracje autorki, które znajdujemy na wielu kartach tej lektury.

  Nie chcę zdradzać wam jak toczą się losy ludów kulistego Worlandu, jak kończy się walka ze złowieszczym Zakronem, ani jaka w tym wszystkim jest rola Krakuna, Lechanda i innych bohaterów. Kraina spoza mgieł jest bowiem tytułem, który po prostu musicie doświadczyć na własnej skórze. Oddziałuje na wyobraźnię czytelnika, a przede wszystkim zachęca nas do dalszego odkrywania historii naszego świata, także tego lokalnego.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 30. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 30. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 30. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 30. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 30. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 30. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 30. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 30. kwietnia, wtorek
0,00 zł

Produkty od autora:


3369699
Ładowanie...