Xi
 » Gry  » Gry planszowe  » Rodzinne

Koty - wyjątkowa gra w krainie snów!

Wydana przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia gra karciana Koty to wyjątkowy produkt, który pozwala przenieść się do krain ze snów. Ta bestsellerowa oniryczna karcianka została stworzona przez Vincenta Joassina i przepięknie zilustrowana przez Marcina Minora. Wspólnie z innymi graczy konstruujemy swoje sny i rywalizujemy w fantastycznym, surrealistycznym kontekście, który czyni z rozgrywki niezwykłe, jedyne w swoim rodzaju przeżycie. 

Dla kogo przeznaczona jest gra Koty?

Gra Koty przeznaczona jest dla od 2 do 7 graczy w wieku od 10 lat. Idealnie sprawdzi się w gronie zaznajomionym już z karciankami oraz dla osób, które szukają nowych, ciekawych doznań w świecie planszówek - ze względu na oprawę wizualną i wyjątkowy klimat Koty to z całą pewnością przeżycie unikatowe.

Jak grać w Koty?

W ramach rozgrywki gracze korzystają ze specjalnych, cudownie zilustrowanych kart, za pomocą tworzą swoje własne sny stworzone z 4 krain. Odwiedzając je, spotykamy przyjazne koty oraz złowieszcze kruki, które wysyłamy do snów swoich rywali. Wykorzystujemy umiejętności nocnych zwierząt, przeganiamy kruki i zmieniamy swoje sny, a zwycięzcą zostaje ten, kto zbierze największą liczbę kocich kart w swoim śnie.

Koty - zawartość pudełka

W klimatycznym, wzbudzającym ciekawość pudełku znajdziemy 80 kart kotów w 4 kolorach, 10 kart kruków, 5 kart jokerów, 13 kart mocy oraz instrukcję. Wszystkie karty mają duży format i pokryte są matowym lakierem, a rzeczowa instrukcja szybko rozwiewa ewentualne wątpliwości dotyczące rozgrywki.

Gra Koty - opinie

Koty to gwarancja świetnej zabawy w ramach karcianej, zdrowej rywalizacji, a zarazem zaproszenie to wyjątkowego, onirycznego świata czyniącego z rozgrywki niezwykłe doświadczenie. Taktyczna rozgrywka zapewnia intensywną interakcję w świecie marzeń sennych, mnóstwo emocji i ogrom satysfakcji - a wszystko to w unikalnym klimacie, który czyni z onirycznej serii Naszej Księgarni produkt jedyny w swoim rodzaju.


Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Paulina K.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 06-07-2022 | Recenzja zweryfikowana
"Koty" to kolejna (po "Śnie", "Krukach" i "Smokach") fenomenalna gra od Naszej Księgarni. Znów zachwycająca jest nie tylko sama mechanika - prosta, ale ciekawa - ale także wspaniałe ilustracje Marcina Minora.

O co chodzi w "Kotach"? Podobnie jak w innych grach z serii, mamy tu krainy ze snów. Gracze dążą do tego, by zdobyć jak najwięcej punktów. Punkty zdobywa się oczywiście za koty! A jak?

Jeśli na wierzchu którejś z krain znajduje się - powiedzmy - zielony kotek z numerem sześć, możemy położyć na niego zielonego kotka z numerem trzy. Koty zamieniają się wtedy w dziewiątkę - kartę odwróconą rewersem. Możemy też na zieloną szóstkę położyć drugą zieloną szóstkę - wtedy nie tylko zdobywamy dziewiątkę, ale kładziemy też na nią jedną z zielonych szóstek. Kładziemy ją tak, by dół dziewiątki był widoczny - zapisany jest na nim mnożnik x2, potrzebny przy liczeniu punktów.

Brzmi na trochę skomplikowane, ale dwie minuty gry i wszystko staje się jasne, zaufajcie mi! Myślę, że nawet dzieciaki bez problemu ogarną zasady. A jeśli wolicie wariant bardziej skomplikowany, możecie grać w tryb trudniejszy, z kartami nocy. Każda z nich ma specjalne działanie, które urozmaica rozgrywkę.

Nie wiem, czy ta gra przebija mój ulubiony "Sen", ale myślę, że mu dorównuje. Jest szybka i dość prosta, ale trzeba przy niej trochę pokombinować. Szczególnie, że koty czy kruki (mające wartość "0") można kłaść nie tylko do swojego snu, ale też do snu przeciwnika, by trochę utrudnić mu życie.

Na leniwe, letnie wieczory będzie to gra idealna - szczególnie dla miłośników kotów, ale nie tylko!

Dostawa

3239690
Ładowanie...