Xi
 » Książki  » Literatura faktu i reportaże

Neil deGrasse Tyson, urodzony w 1958 roku w Nowym Jorku, to amerykański astrofizyk i popularyzator nauki. Jest autorem wielu książek popularnonaukowych, związanych z astrofizyką i tematyką kosmiczną.

Kosmiczne rozterki to już trzecia po Astrofizyce dla zabieganych i Kosmicznych zachwytach popularnonaukowa książka Neila deGrasse'a Tysona, w której ten ulubiony przez polskich widzów i czytelników astrofizyk zabiera nas w niesamowitą podróż po kosmicznych przestrzeniach, kiedy bezpiecznie siedzimy we własnych fotelach.

W tej pełnej pasji, porównań, obrazowych zestawień i intrygujących anegdot opowieści, złożonej z publikowanych wcześniej w różnych miejscach felietonów i artykułów, Neil przybliża nam wiedzę o wszechświecie, tym bliskim i tym dalekim. Opowiada nam także o historii jego odkrywania i nawet w nieobeznanym z nauką czytelniku odkrycia te rozbudzą wyobraźnię. Sprawią też, że za każdym razem, gdy spojrzy w migoczące milionami gwiazd noce niebo, poczuje dreszcz emocji i zachwyt nad pięknem kosmosu. Kosmiczne rozterki to także inspirująca lektura o znaczeniu i sensie życia, o wpływie nauki na naszą kulturę, a także o zderzeniu nauki z religią.

W Kosmicznych rozterkach Neil deGrasse Tyson porusza mnóstwo - a jakże - kosmicznych tematów. Znajdziemy tam zarówno znane nam z pierwszych stron gazet zagadnienia, jak i te mniej popularne, ale nie mniej, a może nawet bardziej, ciekawe. Nawet się nie zorientujesz, kiedy okaże się, że kosmos jest fascynujący, a deGrasse Tyson przystępnie przekazuje każdą wiedzę, nawet tę bardzo skomplikowaną. Dowiesz się o istocie czarnych dziur, o promieniowaniu gwiazd, o tym, jak wygląda woda w przestrzeni kosmicznej, czym jest chaos w Układzie Słonecznym i dlaczego kwazary traktowane są jako silniki galaktyk? A to tylko niektóre z tematów, które proponuje nam astrofizyk. Bo w książce są też inne pytania - Jak możemy uniknąć zderzenia z asteroidą? Jak może wyglądać kosmiczny koniec naszego świata? Dlaczego śmierć w czarnej dziurze jest najbardziej spektakularna? Oto próbka kosmicznych rozterek, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć w nowej książce Neila. Czy dane są w niej też odpowiedzi? Trzeba sięgnąć po Kosmiczne rozterki żeby się o tym przekonać.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Robart R.

Klient zweryfikowany

5/5
| 01-03-2021 | Recenzja zweryfikowana
Uwielbiam książki pana Tysona. Nie trzeba być naukowcem, aby zrozumieć o czym pisze. Kosmos i wszechświat to mój ulubione tematy, a jego książki pozwalają to lepiej zrozumieć.

Krystian J.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 20-02-2021 | Recenzja zweryfikowana
Książka podzielona na cztery części dzięki czemu łatwo można znaleźć interesujący nas temat. Sens życia to wykłady w dużej mierze dotyczące chemii i niestety ja się w nich trochę zagubiłem, ale daje im jeszcze szanse, bo z pewnością do książki jeszcze wrócę. Kolejny to Gdy wszechświat staje się zły dotycz końca ludzkości i czarnych dziur. Kultura i nauka dotyczy między innymi wizji kosmosu przedstawianej w filmach. Nauka i Bóg dotyka kontrowersyjnych tematów, bo czy można połączyć naukowe myślenie z wiarą w Boga? Naprawdę ciekawe i naukowe podejście do kosmosu.

Eliza F.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 16-02-2021 | Recenzja zweryfikowana
Połączenie dużej dawki wiedzy z nieprzeciętnym humorem. Książka nie tylko poszerza spektrum wiedzy, ale też jest naprawdę inspirująca i pobudzająca wyobraźnie. To coś dla osób, które fascynują się wszechświatem. Autor jest nie tylko astrofizykiem, ale i gawędziarzem, zadaje mnóstwo pytań i znajduje na nie odpowiedzi.

Michał K.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 13-02-2021 | Recenzja zweryfikowana
Książka zawiera eseje, które choć powiązane tematyczne mogą być czytane całkiem luźno. To rzeczowe podejście do nauki, z duża dawką poczucia humoru. Autor dostrzega w kosmosie ogromny potencjał i dostrzega w nim nieograniczone pole do zabawy.

Dostawa

935279
Ładowanie...