Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Konie na biegunach

 (6 produktów)

Little tikes Koń na biegunach niebieski

5/5
102,89 131,24 zł −22%
Wysyłka 24 godziny

Koń na biegunach Polly dark brown

490,86 542,02 zł −9%
Wysyłka 2 dni robocze

Konik. Bujaczek. VTECH

315,30 348,21 zł −9%
Wysyłka 2 dni robocze

Koń na biegunach Polly pink

490,86 542,02 zł −9%
Wysyłka 2 dni robocze

Koń na biegunach Łatek ciemny brąz.

304,80 336,60 zł −9%
Wysyłka 2 dni robocze

Little tikes. Koń na biegunach. Czerwony

5/5
102,89 131,24 zł −22%
Wysyłka 24 godziny

Koń na biegunach - tradycyjna zabawka

Niewiarygodnym wydaje się fakt, że koń na biegunach, w formie zbliżonej do aktualnej, pojawił się już w XVII wieku. Istnieją źródła, które wskazują, że mogły być obecne o wiele wcześniej, bo już w antycznej Grecji. Koń jako zabawka trafił do Europy środkowej trafiły poprzez Anglię, wykonywany był przez rzemieślników i był kojarzony przede wszystkim z rycerzami, jednak pod koniec XIX wieku na dobre rozkręciła się jego masowa produkcja.

Najważniejsze jednak jest, że koń na biegunach króluje wśród zabawek kolejnych pokoleń, bowiem posiada wiele zalet. Bujanie świetnie wpływa na rozwój motoryczny dzieci i daje możliwość rozwoju mięśni. Dodatkowo podczas zabawy ważne jest utrzymanie równowagi, co również ma ogromne znaczenie dla rozwoju. Wykonywanie ruchów w przód i w tył wzmacnia mięśnie kręgosłupa oraz trenuje balans.

Konie na biegunach - asortyment

Asortyment sklepu obejmuje modele, które różnią się rozmiarami i kolorem, jednak sam format zabawki jest tradycyjny. Można wybierać spośród typowych koni na biegunach, jak również bujaczków, które pełnią te same funkcje. Warto podkreślić, że koniki cieszą się największą popularnością, przypominają przecież prawdziwe, majestatyczne zwierzęta, więc i sama zabawa w większym stopniu naśladuje rzeczywistość. Jest przez to ciekawsza, daje więcej satysfakcji i pozwala mocniej wczuć się w rolę odgrywaną podczas zabawy. Wszystkie spośród oferowanych koni posiadają siodła oraz piękne grzywy i ogony. Co charakterystyczne dla tej zabawki, posiada także specjalne uchwyty, które ułatwiają wprowadzanie konika w ruch, a także pomagają utrzymać równowagę. Są także dodatkowym zabezpieczeniem podczas szalonej zabawy.

Koń bujany - rodzaje

Decydując na konkretny model zabawki najważniejszy będzie rozmiar, flagowe modele cechuje wysokość sięgająca 75-80 cm, należy wcześniej sprawdzić, czy taka wysokość będzie odpowiednia. W sytuacji, kiedy lepszy będzie mniejszy model, warto zdecydować się na plastikowego konika od marki VTech, który w zależności od potrzeb może służyć jako jeździk lub bujaczek właśnie.

Pozostałe modele mają jedną funkcję i skonstruowane są z niezwykle wytrzymałych materiałów, przede wszystkim drewna. Prym w produkcji tradycjonalnych koni na biegunach wiedzie marka Milly Mally. Oferuje ona koniki gniade, kasztanowe i srokate, a także takie, które przypominają bardziej baśniowe stworzenia o umaszczeniu różowym i błękitnym. Bez względu na kolorystykę, wszystkie modele obite są solidnym materiałem, który jest odporny na tarcie, a także dosyć łatwy w czyszczeniu. Wszystkie te elementy oraz technika wykonania sprawią, że zabawka z powodzeniem będzie służyła także kolejnym pokoleniom.

Koń na biegunach dla dzieci

Choć konie bujane nie zajmą malucha na cały dzień, warto zwrócić uwagę na wszystkie zalety takiej zabawki oraz aspekty ważne dla rozwoju dziecka. Samo bujanie może nie trwa długo, jednak jest sporym wysiłkiem dla dziecka, który pozwala na wyzbycie się energii oraz na uspokojenie, który dodatkowo przynosi jednostajny ruch. Wymaga skupienia i koordynacji, a jednocześnie relaksuje i wycisza. Koń na biegunach może być także elementem wielu scenariuszy zabaw, jest przecież środkiem transportu rodem z książek przygodowych, charakterystycznym dla Dzikiego Zachodu, średniowiecznego rycerstwa czy wielkich odkrywców i królów.

Ładowanie...