Xi
Wydawnictwo: Wydawnictwo Harmonia
Liczba stron: 72

Kup w zestawie:

3 produkty
wartość produktów w zestawie:
57,30 zł
43,77 zł
oszczędzasz 13,53 zł (24%)
-29%

19,90 zł

14,14 zł

oszczędzasz 5,76 zł (29%)

Dostępność 24 godziny
Paczka w Ruchu 7,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Paczkomaty 9,99 zł
Kurier 11,99 zł

Opis

To zbiór 33 krótkich opowieści opracowanych w formie ćwiczeń, których zadaniem jest wspieranie rozwoju umiejętności społecznych. Anna Jarosz zawarła w tej książce opisy ponad trzydziestu różnych sytuacji, jakie mogą zajść w społeczeństwie, z którymi muszą zmierzyć się bohaterowie. Będą to relacje rówieśnicze, nauka dobrych przyzwyczajeń, ocena bezpieczeństwa, skuteczny sposób komunikowania się z innymi, ale także sposoby rozwiązywania konfliktów lub problemów moralnych i umiejętności bronienia własnego zdania oraz odmawiania innym. Książka pomaga również w rozwijaniu umiejętności zrozumienia praw i potrzeb innych ludzi, a także uczy wyrozumiałości oraz cierpliwości w relacjach międzyludzkich. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na wskazówki, które pomogą dzieciom w bezpiecznym korzystaniu ze stron internetowych.

Każda z zawartych w książce opowieści została wyposażona w zadania, które mają rozwijać wybraną umiejętność. Umożliwia opisywanie dialogów postaci, myśli i uczuć. Pytania dołączone do opowieści pomagają w zwróceniu uwagi na ważne zagadnienia oraz zachęcają do zastanowienia się nad prezentowanym tematem. Książka została przeznaczona dla dzieci w wieku 7-13 lat. Może przydać się nauczycielowi, terapeucie, ale także rodzicom, którzy chcą poświęcić czas na dodatkową naukę w domu. Można jej używać podczas pracy indywidualnej i w trakcie zajęć grupowych.

Grupa Wydawnicza Harmonia oferuje książki edukacyjne oraz terapeutyczne. Umożliwia profesjonalne przygotowanie nauczyciela do pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami, skupiając się również na osobach niepełnosprawnych. Ułatwia naukę w przedszkolu i w szkole. Pomaga rodzicom w wychowywaniu dzieci, a także terapeutom w prowadzeniu zajęć. W ofercie znajdziecie karty pracy, programy edukacyjno-terapeutyczne, ćwiczenia korekcyjno-kompensacyjne, a także specjalistyczne publikacje akademickie, skupiające się na zagadnieniach terapeutycznych, psychoterapii, logopedii oraz pracy z dziećmi z różnymi zaburzeniami. Piosenki, scenariusze zajęć, historie obrazkowe i społeczne, bajki psychoterapeutyczne oraz socjoterapeutyczne, zestawy ćwiczeń, materiały grafomotoryczne, testy do badania mowy i gry logopedyczne pomagają rodzicom, nauczycielom oraz terapeutom w pracy nad prawidłowym rozwojem dzieci o bardzo różnych potrzebach.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 895548
Tytuł Komiks społeczny
Autor Jarosz Anna
Wydawnictwo Wydawnictwo Harmonia
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 72
Data premiery 2019-06-13
Rok wydania 2019
Wymiary produktu [mm] 205 x 293
Okładka Miękka
Cena detaliczna 19,90 zł
Nasza cena 14,14 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Iza M.

5/5
| 20-10-2020
Wow, no ta książka jest genialna. W zasadzie to trochę zaryzykowałam kupując ją mojemu chrześniakowi, bo ten to tylko tym co w telewizji leci jest zainteresowany. A jak czyta to tylko jakieś bajki o robotach. Ta pozycja ku mojemu zdziwieniu i na szczęście przypadłą mu do gustu. Jest ładnie zilustrowana, ładnie opisane są poszczególne sytuacje, a do tego zadanie jakie ciekawe. Na pewno jeszcze będę kupować ta pozycję dla innych dzieci, gdy nie będę miała pomysłu na prezent. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam.

Klaudia D.

5/5
| 20-10-2020
Fantastyczna książka dla młodych czytelników. Poleca zarówno dla 10 latków, jak i tych nieco starszych. Po zapoznaniu się z treścią z tej pozycji, po zrobieniu wszystkich zadań wasze dzieci powinny lepiej odnajdywać się w codziennych sytuacjach. I faktycznie coś w tym jest bo zauważyłam u syna pewne zmiany. Książka jest atrakcyjna, tania i ma ogromną wartość merytoryczną. Polecam.

Monika K.

5/5
| 16-10-2020
Polecam tę pozycję. Sprawdza się w pracy z dziećmi że spektrum autyzmu, jak i obniżoną sprawnością intelektualną. Omawiane sytuacje społeczne mają swoje odzwierciedlenie w życiu młodzieży w wieku szkolnym. Poszczegolne komiksy można kopiować, co ułatwia w pracy indywidualnej, jak i grupowej z dziećmi. Jedyną uwagę mam do kolejności umieszczania "chmurek". Nie zawsze pierwsza w kolejności sugerująca pierwszą wypowiedź bohatera jest adekwatna do treści.

Judyta I.

5/5
| 14-10-2020
Fajna i bardzo pomocna książka dla dzieci. Pozwala na zrozumienie różnych sytuacji życiowych, pomaga nauczyć się jak zachować się z różnych trudnych momentach. Wiadomo, że czasem dziecku trudno coś wytłumaczyć słowami, a ta pozycja ciekawie i dobrze wszystko obrazuje. Polecam ją bardzo mocno.

Nina N.

5/5
| 09-10-2020
Ciekaw apozycja dla najmłodszych. Kupiłam mojemu dziesięciolatkowi i w zasadzie to przejrzał wszystko w niespełna tydzień, wykonując po drodze wszystkie zadania. Oprawa graficzna jest fajna, cena w porządku, no i wartość edukacyjna bardzo dobra. Lubię kupować jakieś sensowne książki dla dziecka, z których czegoś się uczy. Rodzicowi niektóre rzeczy z życia codziennego zwyczajnie trudno jest wytłumaczyć, więc dobrze mieć taką pomoc.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
26 Październik, Poniedziałek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
27 Październik, Wtorek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
27 Październik, Wtorek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
27 Październik, Wtorek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Paczkomaty
czas dostawy
26 Październik, Poniedziałek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
26 Październik, Poniedziałek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł

Produkty od Autora:

  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Literatura piękna
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Komiksy
  • Ładowanie...