Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot
Wydawnictwo: Harmonia
Liczba stron: 72

Kup w zestawie:

Komiks społeczny
5/5
20,88 zł 24,00 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
72,00 zł
57,18 zł
oszczędzasz 14,82 zł (21%)
-13%

24,00 zł

20,88 zł

oszczędzasz 3,12 zł (13%)

Wysyłka 2 dni robocze
InPost Paczkomaty 24/7 11,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Poczta Polska 10,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 10,99 zł

Opis

To zbiór 33 krótkich opowieści opracowanych w formie ćwiczeń, których zadaniem jest wspieranie rozwoju umiejętności społecznych. Anna Jarosz zawarła w tej książce opisy ponad trzydziestu różnych sytuacji, jakie mogą zajść w społeczeństwie, z którymi muszą zmierzyć się bohaterowie. Będą to relacje rówieśnicze, nauka dobrych przyzwyczajeń, ocena bezpieczeństwa, skuteczny sposób komunikowania się z innymi, ale także sposoby rozwiązywania konfliktów lub problemów moralnych i umiejętności bronienia własnego zdania oraz odmawiania innym. Książka pomaga również w rozwijaniu umiejętności zrozumienia praw i potrzeb innych ludzi, a także uczy wyrozumiałości oraz cierpliwości w relacjach międzyludzkich. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na wskazówki, które pomogą dzieciom w bezpiecznym korzystaniu ze stron internetowych.

Każda z zawartych w książce opowieści została wyposażona w zadania, które mają rozwijać wybraną umiejętność. Umożliwia opisywanie dialogów postaci, myśli i uczuć. Pytania dołączone do opowieści pomagają w zwróceniu uwagi na ważne zagadnienia oraz zachęcają do zastanowienia się nad prezentowanym tematem. Książka została przeznaczona dla dzieci w wieku 7-13 lat. Może przydać się nauczycielowi, terapeucie, ale także rodzicom, którzy chcą poświęcić czas na dodatkową naukę w domu. Można jej używać podczas pracy indywidualnej i w trakcie zajęć grupowych.

Grupa Wydawnicza Harmonia oferuje książki edukacyjne oraz terapeutyczne. Umożliwia profesjonalne przygotowanie nauczyciela do pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami, skupiając się również na osobach niepełnosprawnych. Ułatwia naukę w przedszkolu i w szkole. Pomaga rodzicom w wychowywaniu dzieci, a także terapeutom w prowadzeniu zajęć. W ofercie znajdziecie karty pracy, programy edukacyjno-terapeutyczne, ćwiczenia korekcyjno-kompensacyjne, a także specjalistyczne publikacje akademickie, skupiające się na zagadnieniach terapeutycznych, psychoterapii, logopedii oraz pracy z dziećmi z różnymi zaburzeniami. Piosenki, scenariusze zajęć, historie obrazkowe i społeczne, bajki psychoterapeutyczne oraz socjoterapeutyczne, zestawy ćwiczeń, materiały grafomotoryczne, testy do badania mowy i gry logopedyczne pomagają rodzicom, nauczycielom oraz terapeutom w pracy nad prawidłowym rozwojem dzieci o bardzo różnych potrzebach.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 895548
Tytuł Komiks społeczny
Autor Anna Jarosz
Wydawnictwo Harmonia
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 72
Data premiery 2019-06-13
Rok wydania 2019
Wymiary produktu [mm] 29
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.29
Cena detaliczna 24,00 zł
Nasza cena 20,88 zł
Powiązane tematy: Bestseller

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Anetta W.

1/5
| 13-04-2022
Serdecznie polecam do każdej sytuacji dodatkowe ćwiczenia i pytania.

Sylwia C.

5/5
| 08-03-2022
Bardzo przydatna pozycja w pracy psychologa szkolnego.

Ewelina W.

5/5
| 10-01-2022
Pracuję z dziećmi i młodzieżą, chętnie wypełniają komiksy, mam wszystkie części, ładna szata graficzna, polecam.

Gabriela J.

5/5
| 29-12-2021
Produkt rewelacyjny. W bardzo przystępny sposób opisano trudne sytuacje społeczne. Dzięki historiom opisanym w komiksie praca z dzieciakami nad sytuacjami trudnymi jest prostsza, a konkretne, wyraziste obrazki umożliwiają dyskusję na temat zachowań bohaterów. Super zakup.

Rafał T.

5/5
| 11-09-2021
Produkt zgodny z opisem, raczej dla młodszych niż starszych dzieci.

Patrycja D.

5/5
| 31-08-2021
Jako inspiracje do zajęć świetnie sie sprawdza. Goraco polecam.

Agnieszka M.

5/5
| 11-03-2021
Publikacja interesująca, przydatna pomoc dla pedagogów, nauczycieli. Sprawdzi się podczas zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno - społeczne, rewalidacji indywidualnej czy godzin wychowawczych. Skierowana do uczniów w wieku 7-13 lat. Książka składa się z krótkich historyjek oraz zadań do wykonania przez uczniów np. dialogi do uzupełnienia. Przedstawione historie uczą empatii. Zaletą książki jest także szata graficzna, niska cena. Polecam.

Monika

5/5
| 24-01-2021
Doskonała pozycja do pracy z dziećmi nad relacjami społecznymi.

Angelika M.

5/5
| 01-11-2020
Bardzo dobra i potrzebna książka. Nie wszystkie kwestie z życia codziennego my jako rodzice jesteśmy w stanie przekazać dziecku. A z drugiej strony nie chcę przekazywać istotnych rzeczy w postaci bajek w tv czy filmów, a niby jest tego sporo. Pomyślałam, ze taka książka z zadaniami będzie najrozsądniejszą opcją. No i u nas się sprawdziła. Dzieci chętnie rozwiązały ćwiczenia i jestem przekonana że coś z tego wyniosły. Osobiście widzę pewne zmiany w ich zachowaniu, szczególnie jeśli chodzi o relacje z rówieśnikami. Oczywiście są to zmiany an lepsze :)

Violetta C.

5/5
| 30-10-2020
Świetna książka dla dzieci w wieku 7-13 lat i tutaj autor ma racja, bo zarówno starszy syn, jak i młodsza córka chętnie rozwiązują te zadania z książeczki. Wszystko zostało tu fajnie zaprojektowane, z myślą o dziecku, tak by przyciągnąć jego uwagę. Cena także jest niczego sobie. Koniecznie muszę spojrzeć na inne edukacyjne pozycja dla dzieci od tego wydawnictwa, za moich czasów nie było takich fajnych pomocy, które jednocześnie i by bawiły i by uczyły. Teraz Ci autorzy to są kreatywni, gratuluję i gorąco polecam.

Krystyna Z.

5/5
| 30-10-2020
Świetna jest ta książka. Mój syn jest zachwycony. Od razu pokazał ją kolegom w szkole i teraz każdy chce mieć egzemplarz. Generalnie polecam bardziej starszym dzieciom w wieku około 10 lat, bo wtedy wszystko rozumieją i na maxa wyciągają morał z poszczególnych historyjek. Jedyna kwestia do której mogę się przyczepić to to, że jest taka krótka. Niby 33 historyjki,a le idzie jak błyskawica ;) oczywiście to był żarta, książeczka jest super i nie ma minusów. Polecam bardzo mocno!

Kinga I.

5/5
| 30-10-2020
Książka „Komiks społeczny. 33 historyjki w formie ćwiczeń rozwijających umiejętności społeczne” to pozycja, która jest naszym najnowszym odkryciem. Zawsze staram się by moje dziecko czytało wartościowe lektury, z jakimś przekazem. I ta właśnie taka jest. Każda z historii jest inna, opisana w fajny sposób, a do tego zadania które są kreatywne, przemyślane. Jedyne do czego mogę się przyczepić to szata graficzna, mogłaby być nieco bardziej nowoczesna, jednak uprzedzam, że syn nie narzeka. Reasumując, bardzo polecam.

Aleksandra U.

5/5
| 26-10-2020
Mądra książka dla młodych czytelników. Znajdziemy w niej kilkanaście sytuacji, różnych, takich życiowych z którymi muszą na co dzień zmierzać się dzieci. Są do tergo ćwiczenia, aby maluchy mogły praktykować. Wszystko wydaje się być kreatywne i ciekawe no i chyba takie jest bo syna trudno było oderwać. Zresztą prędko uzupełnił całość. Polecam.

Dominika A.

5/5
| 23-10-2020
Świetna książka dla najmłodszych. Ciekawa, fajnie wykonana. W zasadzie to nie spotkałam się nigdy wcześniej z podobną lekturą. Poza tym, że sama szata graficzna przyciąga uwagę dziecka, to jeszcze wartość merytoryczna jest tu bardzo kreatywnie wykonana. Na poszczególnych stronach wasze dzieci mają przedstawione różne sytuacje zżycia codziennego plus zadania jak zachować się w danym momencie. Bardzo pomocne. Szczególnie w dzisiejszych trudnych czasach, kiedy dzieci raczej tylko w telefonach siedzą. A interakcja z innymi jest rzadkością.

Iza M.

5/5
| 20-10-2020
Wow, no ta książka jest genialna. W zasadzie to trochę zaryzykowałam kupując ją mojemu chrześniakowi, bo ten to tylko tym co w telewizji leci jest zainteresowany. A jak czyta to tylko jakieś bajki o robotach. Ta pozycja ku mojemu zdziwieniu i na szczęście przypadłą mu do gustu. Jest ładnie zilustrowana, ładnie opisane są poszczególne sytuacje, a do tego zadanie jakie ciekawe. Na pewno jeszcze będę kupować ta pozycję dla innych dzieci, gdy nie będę miała pomysłu na prezent. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam.

Klaudia D.

5/5
| 20-10-2020
Fantastyczna książka dla młodych czytelników. Poleca zarówno dla 10 latków, jak i tych nieco starszych. Po zapoznaniu się z treścią z tej pozycji, po zrobieniu wszystkich zadań wasze dzieci powinny lepiej odnajdywać się w codziennych sytuacjach. I faktycznie coś w tym jest bo zauważyłam u syna pewne zmiany. Książka jest atrakcyjna, tania i ma ogromną wartość merytoryczną. Polecam.

Monika K.

5/5
| 16-10-2020
Polecam tę pozycję. Sprawdza się w pracy z dziećmi że spektrum autyzmu, jak i obniżoną sprawnością intelektualną. Omawiane sytuacje społeczne mają swoje odzwierciedlenie w życiu młodzieży w wieku szkolnym. Poszczegolne komiksy można kopiować, co ułatwia w pracy indywidualnej, jak i grupowej z dziećmi. Jedyną uwagę mam do kolejności umieszczania "chmurek". Nie zawsze pierwsza w kolejności sugerująca pierwszą wypowiedź bohatera jest adekwatna do treści.

Judyta I.

5/5
| 14-10-2020
Fajna i bardzo pomocna książka dla dzieci. Pozwala na zrozumienie różnych sytuacji życiowych, pomaga nauczyć się jak zachować się z różnych trudnych momentach. Wiadomo, że czasem dziecku trudno coś wytłumaczyć słowami, a ta pozycja ciekawie i dobrze wszystko obrazuje. Polecam ją bardzo mocno.

Nina N.

5/5
| 09-10-2020
Ciekaw apozycja dla najmłodszych. Kupiłam mojemu dziesięciolatkowi i w zasadzie to przejrzał wszystko w niespełna tydzień, wykonując po drodze wszystkie zadania. Oprawa graficzna jest fajna, cena w porządku, no i wartość edukacyjna bardzo dobra. Lubię kupować jakieś sensowne książki dla dziecka, z których czegoś się uczy. Rodzicowi niektóre rzeczy z życia codziennego zwyczajnie trudno jest wytłumaczyć, więc dobrze mieć taką pomoc.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
6. października, czw. — 7. października, pt.
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
7. października, piątek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
6. października, czwartek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
6. października, czwartek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
6. października, czwartek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
7. października, piątek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
7. października, piątek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
6. października, czwartek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...