Xi
 » Książki  » Nauki społeczne i humanistyczne  » Pedagogika i resocjalizacja

„Komiks społeczny 3. Jak zachować się w różnych miejscach" to książka przeznaczona przede wszystkim dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 13 lat, ich rodziców oraz terapeutów. Świetnie sprawdzi się nie tylko podczas pracy indywidualnej z młodym człowiekiem, ale również w trakcie zajęć grupowych.

Autorką publikacji jest Anna Jarosz-Bilińska - psycholog i oligofrenopedagog, która ma niezwykle bogate doświadczenie w pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W swojej książce zatytułowanej „Komiks społeczny 3. Jak zachować się w rożnych miejscach" prezentuje wzory zachowań w takich miejscach jak:

  • biblioteka,

  • teatr,

  • muzeum,

  • poczta,

  • restauracja.

Publikacja - jak wskazuje tytuł - ma formę komiksu, co jest niezwykle atrakcyjne dla młodych ludzi. Taka forma w połączeniu z empatią oraz dużą wiedzą autorki sprawia, że zajęcia z wykorzystaniem tej książki na pewno przyniosą dobre owoce.

Na końcu każdej historyjki znajdziemy interesujące ćwiczenia, które mają na celu poszerzenie omawianego tematu oraz zainspirowanie do dyskusji. Indywidualna rozmowa z konkretnym dzieckiem lub stworzenie przestrzeni do debaty na przykład w ramach lekcji wychowawczej jest idealnym pomysłem na zaangażowanie dzieci i nastolatków w omawiany temat.

Kompetencje społeczne są nieodłącznym elementem funkcjonowania w codzienności. Umiejętność postrzegania i rozumienia rozmaitych sytuacji społecznych, w których uczestniczymy jest niezwykle ważna. Dzięki nim jesteśmy w stanie nawiązywać relacje, potrafimy negocjować, zaprezentować samego siebie oraz przekształcać różne związki interpersonalne. Najprościej rzecz ujmując kompetencje społeczne pomagają nam żyć wśród innych ludzi.

W książce „Komiks społeczny 3. Jak się zachować w różnych sytuacjach", która ukazała się nakładem wydawnictwa Harmonia mamy szansę przyjrzeć się z bliska konkretnym sytuacjom oraz je przeanalizować wspólnie z dzieckiem. Zachowania w każdym z opisanych tutaj miejsc uwzględniają funkcjonujące normy społeczne. Każda historyjka jest wstępem do dalszych rozważań i może uruchomić niezwykle interesujące rozmowy. Praca z młodymi ludźmi, z wykorzystaniem tej publikacji jest dużą przyjemnością i nie nudzi ani dziecka, ani nauczyciela, rodzica czy terapeuty.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


3148233
Ładowanie...