Xi

Kolekcjoner krzywd

W powszechnym rozumieniu osobę obdarzoną osobowością narcystyczną widzi się jako pewną siebie, brylującą na salonach, dążącą do popularności, przesadnie dbającą o wygląd zewnętrzny i skoncentrowaną na swojej autopromocji. Okazuje się, że to tylko jedna strona medalu. Rzeczywistość jest dużo bardziej złożona.Psycholodzy sygnalizują, że narcyzm to pojęcie skomplikowane i niejednorodne. Istnieje wielCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Impuls
 • Data premiery: 2022-01-18
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 314
 • Wymiary: 235 x 165

W powszechnym rozumieniu osobę obdarzoną osobowością narcystyczną widzi się jako pewną siebie, brylującą na salonach, dążącą do popularności, przesadnie dbającą o wygląd zewnętrzny i skoncentrowaną na swojej autopromocji. Okazuje się, że to tylko jedna strona medalu. Rzeczywistość jest dużo bardziej złożona.

Psycholodzy sygnalizują, że narcyzm to pojęcie skomplikowane i niejednorodne. Istnieje wiele odmian osobowości narcystycznej. Niektóre z nich zdecydowanie nie pasują do stereotypowego obrazu narcyza, którym karmią nas media.

Katarzyna Lorecka w książce "Kolekcjoner krzywd." koncentruje się na opisie szczególnego typu osobowości narcystycznej, na tzw. narcyzmie wrażliwym (ukrytym).

"Kolekcjoner krzywd." - o czym jest ta książka?

Jednostki narcystyczne mogą różnić się od siebie. Jednak w każdym wypadku miłosny związek z narcyzem jest szkodliwy, wyniszczający, a w skrajnych wypadkach wręcz niebezpieczny.

Książka "Kolekcjoner krzywd" szczegółowo opisuje zagadnienia dotyczące relacji romantycznych z narcyzami ukrytymi. Ludzie o takim typie osobowości często są uznawani za osoby nieśmiałe, wyjątkowo wrażliwe na ocenę innych i odrzucenie, bujające w obłokach. Zdarza się im żyć w swoim wewnętrznym świecie, do którego nie dopuszczają nikogo obcego. W bliższym kontakcie zrzucają maskę romantyka, stają się zarozumiali, aroganccy, agresywni i apodyktyczni.

Autorka dogłębnie analizuje pojęcie narcyzmu wrażliwego przez pryzmat emocji. Skupia się na relacjach między narcyzmem a jego partnerem/partnerką. Przedstawia cykl narcystyczny w związku i wzorce narcystycznych zachowań. Zwraca uwagę na seksualność narcyza i pierwsze sygnały ostrzegawcze, które zapowiadają zbliżającą się katastrofę. Dużo miejsca poświęca wychodzeniu na prostą po rozstaniu z narcyzem ukrytym i uzdrawianiu swojej duszy oraz ciała po miłosnym niepowodzeniu.

Poradnik "Kolekcjoner krzywd. Ukryty narcyzm a miłość i seksualność." - opinie

Lorecka jest aktywnie działającą psycholożką i psychoterapeutką. W publikacji pt. "Kolekcjoner krzywd. Ukryty narcyzm a miłość i seksualność." dzieli się swoim bogatym doświadczeniem zawodowym i opowiada o rzeczywistych problemach z którymi przychodzą do niej pacjenci.

Problematykę narcyzmu ukrytego przedstawia w sposób merytoryczny, ale przystępny dla odbiorców. Posługuje się prostym, zrozumiałym dla wszystkich, słownictwem. Swobodnie opowiada o trudnych relacjach z jednostkami narcystycznymi, nie tworząc przy tym tabu wokół sfery seksualnej.

Pomimo niełatwej tematyki poradnik dobrze czyta się. Jest pełen konkretów i daje odpowiedzi na nurtujące pytania.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3196326
Tytuł
Kolekcjoner krzywd
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
314
Data premiery
2022-01-18
Rok wydania
2021
Wymiary produktu [mm]
235 x 165
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.49
Długość
165
Głębokość
235
Wysokość
16
Nasza cena
44,02 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
1 recenzja
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Magdalena Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-11-27
  Nim powstała niniejsza książka miałam okazję czytać jej fragmenty na blogu Pani Kasi. Świetna, wielopoziomowa analiza ukrytego narcyza. Teraz widzę wszystko jaśniej, rozumiem, jestem bardziej uważna :-)
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
0,00 zł
3196326
Ładowanie...