Xi

Kobiety z bloku 10. Eksperymenty medyczne w Auschwitz

Lang Joachim Hans

(okładka twarda)

Wydawnictwo : Wydawnictwo Marginesy
Liczba stron : 400
-40%

44,90 zł

26,94 zł

oszczędzasz 17,96 zł (40%)

Dostępność 24 godziny
Paczka w Ruchu 5,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Poczta Polska 8,99 zł
Paczkomaty 8,99 zł
Kurier 10,99 zł

Opis

W kwietniu 1943 roku w obozie zagłady Auschwitz uruchomiono blok 10. Naziści wykonywali w nim zbrodnicze eksperymenty medyczne, chcąc odkryć najskuteczniejszą metodę sterylizacji, jaka miała być masowo stosowana na jednostkach niepożądanych po wygranym konflikcie. Ich ofiarą padło około 800 kobiet. Toksyczne zastrzyki, naświetlenia i operacje dokonywane przez pseudomedycznych katów przetrwało tylko 300 z nich.

Część z ocalałych opowiedziała o tych wydarzeniach historykowi Hansowi Joachimowi Langowi. Książka „Kobiety z bloku 10” szczegółowo opisuje wspomnienia ofiar nazistowskiej machiny zagłady. Objaśnia, kim był „specjalista” od sterylizacji, owiany złą sławą profesor Clauberg oraz jak funkcjonowało jego zbrodnicze laboratorium. Wspomina również o metodach stosowanych przez pozostałych pseudolekarzy i wyjaśnia, kim były ocalałe więźniarki, a także jak radziły sobie po wojnie w codziennym życiu.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 848012
Tytuł Kobiety z bloku 10. Eksperymenty medyczne w Auschwitz
Autor Lang Joachim Hans
Wydawnictwo Wydawnictwo Marginesy
Język wydania polski
Język oryginału niemiecki
Liczba stron 400
Data premiery 2019-01-30
Rok wydania 2019
Wymiary produktu [mm] 30 x 146 x 219
Okładka Twarda
Cena okładkowa 44,90 zł
Nasza cena 26,94 zł

Recenzje

5 / 5
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Julia I.

| 25-03-2020
Profesor Clauberg nawet po przegranej wojnie nie okazał skruchy i nie wyrzekł się wiary w ideologię nazistowską. Eksperymenty jakich dokonywał, a jakie zostały opisane w tej książce były wstrząsające i ciężkie do pojęcia. Kobiety, które wpadły w jego ręce spotykało prawdziwe piekło. Hans Joachim lang odwalił kawał dobrej roboty przygotowując i publikując tę książkę. Niektóry może wydawać się nieskładna, trudna do przyswojenia, przepełniona szczegółami, datami czy nazwiskami, jednak jest to po prostu ogromny zbiór faktów historycznych, połączonych ze wspomnieniami kobiet, które przeżyły tamte wydarzenia i musiały jakoś radzić sobie z traumą w powojennej rzeczywistości. Myślę, że każdy powinien przynajmniej spróbować ją przeczytać.

Barbara E.

| 19-03-2020
Bardzo ciężka książka. Uprzedzam, że to nie fabularna historia, a literatura faktu, którą nie wszyscy potrafią łatwo przyswoić. Niemniej mamy tu kompletne źródło historyczne obrazujące fragment zbrodniczych dokonań nazistów, jakie miały miejsce w Auschwitz. Tragedia kobiet, które przeszły przez blok 10 i zetknęły się z szalonym profesorem Claubergiem jest ciężka do porównania z czymkolwiek i niezwykle wstrząsająca. Niemniej uważam, że takie publikacje powinny powstawać, aby nie zacierać przyszłym pokoleniom pamięci o tym co się wydarzyło, jak wielkie było cierpienie osób niepasujących do ideologii nazistowskiej i tym samym jak brutalni i zezwierzęciali byli jej najwierniejsi zwolennicy.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
Paczka w Ruchu
czas dostawy
2 Kwiecień, Czwartek
przedpłata
5,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
2 Kwiecień, Czwartek
przedpłata
7,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
2 Kwiecień, Czwartek
przedpłata
8,99 zł
pobranie
Niedostępne
Paczkomaty
czas dostawy
1 Kwiecień, Środa
przedpłata
8,99 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
1 Kwiecień, Środa
przedpłata
10,99 zł
pobranie
Niedostępne

Produkty od Autora:

Prawdpodobnie zainteresuje Cię również:

Ładowanie...