Kobiety i dziewczyny ze spektrum autyzmu (Sarah Hendrickx) - tantis.pl
Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Kobiety i dziewczyny ze spektrum autyzmu

Sarah Hendrickx

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Liczba stron: 304

Kup w zestawie:

Kobiety i dziewczyny ze spektrum autyzmu
5/5
41,59 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
142,89 zł
107,37 zł
oszczędzasz 35,52 zł (25%)
-17%

49,90 zł

41,59 zł

oszczędzasz 8,31 zł (17%)

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Cena minimalna: 34,14 zł 🛈

Opis

"Kobiety i dziewczyny ze spektrum autyzmu" to wyjątkowa publikacja wypełniająca znaczącą lukę w opracowaniach poświęconych tytułowym zaburzeniom, doskonale łącząca zarówno osobiste, jak i zawodowe doświadczenie autorki.

Sarah Hendrickx miała 43 lata, gdy zdiagnozowano u niej zaburzenia ze spektrum autyzmu, co na zawsze odmieniło jej życie. Od tamtego czasu napisała kilka książek na temat autyzmu i zespołu Aspergera, była także prelegentką i uczestniczką międzynarodowych debat poświęconych w szczególności specyfice ASD u kobiet - któremu to tematowi poświęciła niniejszą książkę. Autorka prowadzi też prywatny ośrodek szkoleniowo-terapeutyczny Hendrickx Associates zajmujący się spektrum autyzmu i neuroróżnorodnością.

Wyjątkowość "Kobiet i dziewczyn ze spektrum autyzmu" polega na tym, że różnica, jaką bycie kobietą wnosi do diagnozy, życia i doświadczeń osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu do niedawna pozostawała w dużej mierze niezbadane. W dotychczasowych opracowaniach i publikacjach prezentowano zazwyczaj męskie oblicze tych dolegliwości. Sarah Hendrickx brawurowo wypełnia tę lukę i gruntownie analizuje specyfikę przejawiania się autyzmu u kobiet. Zbiera w tym celu zarówno badania naukowe, jak i osobiste historie dziewczyn i kobiet, by przedstawić obraz ich uczuć, myśli, doświadczeń, zachowań i spostrzeżeń na każdym etapie ich życia.

Autorka opisuje zmagania kobiet z autyzmem oraz diametralny wpływ tych schorzeń na całe życie, w tym na dzieciństwo, edukację, dorastanie, przyjaźnie, seksualność, życie zawodowe, rodzicielstwo, starzenie się. Punktem wyjścia są dla niej aktualne badania dotyczące różnic w przejawach ASD w zależności od płci, w tym trudności związane z diagnozowaniem kobiet. Zasadnicza część książki poświęcona jest jednak przejmującym rozmowom z autentycznymi pacjentkami dzielącymi się swoimi doświadczeniami. Z ich relacji wyłania się obraz zmagań z ASD, który był wcześniej nieznany.

"Kobiety i dziewczyny" ze spektrum autyzmu" to źródło wielu wskazówek zarówno dla profesjonalistów wspierających leczenie kobiet, jak i dla nich samych. Książka Sarah Hendrickx pomaga w interpretowaniu i rozumieniu własnych doświadczeń. Publikacja dostarcza wnikliwej, dogłębnej analizy na temat autyzmu, co czyni z niej wartościową lekturą dla kobiet i ich bliskich oraz specjalistów.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 776295
Tytuł Kobiety i dziewczyny ze spektrum autyzmu
Autor Sarah Hendrickx
Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 304
Data premiery 2018-05-15
Rok wydania 2018
Wymiary produktu [mm] 230 x 155
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.47
Cena detaliczna 49,90 zł
Nasza cena 41,59 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Wioleta B.

Klient zweryfikowany

4/5
| 28-11-2022 | Recenzja zweryfikowana
Pozycja rzetelnie dokonuje przeglądu objawów spektrum w populacji na różnych etapach życia. Otwiera ścieżki do pogłębiania zagadnienia

IZABELA .

Klient zweryfikowany

5/5
| 08-08-2022 | Recenzja zweryfikowana
Tak, oczywiście! Jest to książka warta polecenia. Szukałam publikacji na ten temat. Bardzo wnikliwie opisuje problem kobiet ze spectrum autyzmu biorąc pod uwagę fakt, że jeśli chodzi o kobiety temat ten nie jest szeroko omówiony!
Dostarczenie było bardzo sprawne i bez problemu!

Sylwia P.

Klient zweryfikowany

5/5
| 04-10-2021 | Recenzja zweryfikowana
Bardzo dobra książka. Gorąco polecam rodzicom, którzy widzą że ich dziecko wyróżnia się na tle innych dzieci. książka pozwala zobaczyć świat innymi oczami. Daje wskazówki co należy zrobić aby pomóc osobie której mózg pracuje inaczej.

Barbara S.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 10-06-2021 | Recenzja zweryfikowana
Książka pokazuje jak kobieta, autystka sama postrzega autyzm, opisuje swoje przeżycia oraz trudności, pokazuję jednocześnie, żeby bycie autystycznym, to nic złego i powinno być jak najbardziej znormalizowane i akceptowane. Książka jest też dobra dla kobiet, które zastanawiają się, czy same nie są w spektrum, samodiagnoza jest bardzo ważna, a ta książka pomaga naświetlić wiele cech oraz sposobów myślenia typowo autystycznych. Pomimo tego, że autorka napisała ją kilka lat temu, w dalszym ciągu książka zdobywa wysokie uznanie wśród społeczności autystycznych kobiet. Pokazuję w jaki sposób autystyczne dziewczynki i kobiety próbują się odnaleźć w świecie, który nie ma dla nich miejsca, jak presja społeczeństwa potrafi zniszczyć psychikę autystycznej osoby i jak dowiedzenie się, że wszystko z nimi w porządku, po prostu ich mózg działa inaczej wpływa najczęściej pozytywnie. Książkę polecam wszystkim, w szczególności kobietom, które zastanawiają się kim są, jakie jest ich miejsce w świecie, a także tym świeżo po diagnozie zastanawiającym się czym jest tak właściwie autyzm. Uważam też, że powinna być to lektura obowiązkowa, dla pedagogów, psychologów, terapeutów i psychiatrów oraz każdej osoby, która może mieć kontakt z osobą autystyczną, rodzicą autystycznych dzieci, lub tych, którzy chcą się po prostu dowiedzieć więcej o autyźmie. Książka daję świeże spojrzenie na ten temat, pokazuję, jak złe są mechanizmy, których uczą na terapiach typu ABA, jaki to ma faktyczny wpływ na mózg autystycznego dziecka, a później dorosłego.

Lidia C.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 09-04-2021 | Recenzja zweryfikowana
Według statystyk autyzm zdecydowanie częściej występuje u chłopców, ale to nie znaczy że u dziewcząt go nie ma. I bardzo się cieszę, że ktoś to dostrzegł. Już za sam temat publikacji daję ogromny plus. Problemy z akeptacją, poczuciem wartości występują powszechnie u kobiet jako ogółu, a te ze spektrum muszą mierzyć się z jeszcze większymi trudnościami. Takie książki mogą byćw tym ogromną pomocą i powinno być ich jak najwięcej.

Urszula E.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 04-04-2021 | Recenzja zweryfikowana
Bezpośrednie, osobiste doświadczenia autorki sprawiają, że można jej zaufać i rozwiać trochę swoich wątpliwości. Teraz łatwo się spotkać z opiniami, że dysleksja, autyzm itd. to wydumane problemy i tak naprawdę nietyppowe zachowania wynikają z lenistwa albo złego wychowania. To nieprawda. Każde wątpliwosći dotyczące dziecka trzeba skonsultować z dobrym specjalistą i nie przejmować się tym, że może przesadzamy albo coś sobie wymyślamy.

Ewa S.

Klient zweryfikowany

5/5
| 30-11-2020 | Recenzja zweryfikowana
Gorąco polecam książkę, która wypełnia pewną lukę na rynku wydawniczym. Dotąd skupiano się na autyzmie u chłopców, a tutaj mamy spojrzenie kobiety (autorki) na autyzm u płci żeńskiej.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat 24/7
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...