Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Kobiety i dziewczyny ze spektrum autyzmu

"Kobiety i dziewczyny ze spektrum autyzmu" to wyjątkowa publikacja wypełniająca znaczącą lukę w opracowaniach poświęconych tytułowym zaburzeniom, doskonale łącząca zarówno osobiste, jak i zawodowe doświadczenie autorki.Sarah Hendrickx miała 43 lata, gdy zdiagnozowano u niej zaburzenia ze spektrum autyzmu, co na zawsze odmieniło jej życie. Od tamtego czasu napisała kilka książek na temat autyzmu i Czytaj więcej

"Kobiety i dziewczyny ze spektrum autyzmu" to wyjątkowa publikacja wypełniająca znaczącą lukę w opracowaniach poświęconych tytułowym zaburzeniom, doskonale łącząca zarówno osobiste, jak i zawodowe doświadczenie autorki.

Sarah Hendrickx miała 43 lata, gdy zdiagnozowano u niej zaburzenia ze spektrum autyzmu, co na zawsze odmieniło jej życie. Od tamtego czasu napisała kilka książek na temat autyzmu i zespołu Aspergera, była także prelegentką i uczestniczką międzynarodowych debat poświęconych w szczególności specyfice ASD u kobiet - któremu to tematowi poświęciła niniejszą książkę. Autorka prowadzi też prywatny ośrodek szkoleniowo-terapeutyczny Hendrickx Associates zajmujący się spektrum autyzmu i neuroróżnorodnością.

Wyjątkowość "Kobiet i dziewczyn ze spektrum autyzmu" polega na tym, że różnica, jaką bycie kobietą wnosi do diagnozy, życia i doświadczeń osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu do niedawna pozostawała w dużej mierze niezbadane. W dotychczasowych opracowaniach i publikacjach prezentowano zazwyczaj męskie oblicze tych dolegliwości. Sarah Hendrickx brawurowo wypełnia tę lukę i gruntownie analizuje specyfikę przejawiania się autyzmu u kobiet. Zbiera w tym celu zarówno badania naukowe, jak i osobiste historie dziewczyn i kobiet, by przedstawić obraz ich uczuć, myśli, doświadczeń, zachowań i spostrzeżeń na każdym etapie ich życia.

Autorka opisuje zmagania kobiet z autyzmem oraz diametralny wpływ tych schorzeń na całe życie, w tym na dzieciństwo, edukację, dorastanie, przyjaźnie, seksualność, życie zawodowe, rodzicielstwo, starzenie się. Punktem wyjścia są dla niej aktualne badania dotyczące różnic w przejawach ASD w zależności od płci, w tym trudności związane z diagnozowaniem kobiet. Zasadnicza część książki poświęcona jest jednak przejmującym rozmowom z autentycznymi pacjentkami dzielącymi się swoimi doświadczeniami. Z ich relacji wyłania się obraz zmagań z ASD, który był wcześniej nieznany.

"Kobiety i dziewczyny" ze spektrum autyzmu" to źródło wielu wskazówek zarówno dla profesjonalistów wspierających leczenie kobiet, jak i dla nich samych. Książka Sarah Hendrickx pomaga w interpretowaniu i rozumieniu własnych doświadczeń. Publikacja dostarcza wnikliwej, dogłębnej analizy na temat autyzmu, co czyni z niej wartościową lekturą dla kobiet i ich bliskich oraz specjalistów.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
776295
Tytuł
Kobiety i dziewczyny ze spektrum autyzmu
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
304
Data premiery
2018-05-15
Rok wydania
2018
Wymiary produktu [mm]
230 x 155
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.47
Długość
230
Głębokość
155
Wysokość
16
Cena detaliczna
49,90 zł
Nasza cena
43,69 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
4,9/5
12 recenzji
 • 5
  11
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Wioleta B. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2022-11-28
  Pozycja rzetelnie dokonuje przeglądu objawów spektrum w populacji na różnych etapach życia. Otwiera ścieżki do pogłębiania zagadnienia
 • IZABELA . Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-08-08
  Tak, oczywiście! Jest to książka warta polecenia. Szukałam publikacji na ten temat. Bardzo wnikliwie opisuje problem kobiet ze spectrum autyzmu biorąc pod uwagę fakt, że jeśli chodzi o kobiety temat ten nie jest szeroko omówiony!
  Dostarczenie było bardzo sprawne i bez problemu!
 • Sylwia P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-10-04
  Bardzo dobra książka. Gorąco polecam rodzicom, którzy widzą że ich dziecko wyróżnia się na tle innych dzieci. książka pozwala zobaczyć świat innymi oczami. Daje wskazówki co należy zrobić aby pomóc osobie której mózg pracuje inaczej.
 • Barbara S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-06-10
  Książka pokazuje jak kobieta, autystka sama postrzega autyzm, opisuje swoje przeżycia oraz trudności, pokazuję jednocześnie, żeby bycie autystycznym, to nic złego i powinno być jak najbardziej znormalizowane i akceptowane. Książka jest też dobra dla kobiet, które zastanawiają się, czy same nie są w spektrum, samodiagnoza jest bardzo ważna, a ta książka pomaga naświetlić wiele cech oraz sposobów myślenia typowo autystycznych. Pomimo tego, że autorka napisała ją kilka lat temu, w dalszym ciągu książka zdobywa wysokie uznanie wśród społeczności autystycznych kobiet. Pokazuję w jaki sposób autystyczne dziewczynki i kobiety próbują się odnaleźć w świecie, który nie ma dla nich miejsca, jak presja społeczeństwa potrafi zniszczyć psychikę autystycznej osoby i jak dowiedzenie się, że wszystko z nimi w porządku, po prostu ich mózg działa inaczej wpływa najczęściej pozytywnie. Książkę polecam wszystkim, w szczególności kobietom, które zastanawiają się kim są, jakie jest ich miejsce w świecie, a także tym świeżo po diagnozie zastanawiającym się czym jest tak właściwie autyzm. Uważam też, że powinna być to lektura obowiązkowa, dla pedagogów, psychologów, terapeutów i psychiatrów oraz każdej osoby, która może mieć kontakt z osobą autystyczną, rodzicą autystycznych dzieci, lub tych, którzy chcą się po prostu dowiedzieć więcej o autyźmie. Książka daję świeże spojrzenie na ten temat, pokazuję, jak złe są mechanizmy, których uczą na terapiach typu ABA, jaki to ma faktyczny wpływ na mózg autystycznego dziecka, a później dorosłego.
 • Lidia C. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-09
  Według statystyk autyzm zdecydowanie częściej występuje u chłopców, ale to nie znaczy że u dziewcząt go nie ma. I bardzo się cieszę, że ktoś to dostrzegł. Już za sam temat publikacji daję ogromny plus. Problemy z akeptacją, poczuciem wartości występują powszechnie u kobiet jako ogółu, a te ze spektrum muszą mierzyć się z jeszcze większymi trudnościami. Takie książki mogą byćw tym ogromną pomocą i powinno być ich jak najwięcej.
 • Urszula E. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-04
  Bezpośrednie, osobiste doświadczenia autorki sprawiają, że można jej zaufać i rozwiać trochę swoich wątpliwości. Teraz łatwo się spotkać z opiniami, że dysleksja, autyzm itd. to wydumane problemy i tak naprawdę nietyppowe zachowania wynikają z lenistwa albo złego wychowania. To nieprawda. Każde wątpliwosći dotyczące dziecka trzeba skonsultować z dobrym specjalistą i nie przejmować się tym, że może przesadzamy albo coś sobie wymyślamy.
 • Ewa S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-11-30
  Gorąco polecam książkę, która wypełnia pewną lukę na rynku wydawniczym. Dotąd skupiano się na autyzmie u chłopców, a tutaj mamy spojrzenie kobiety (autorki) na autyzm u płci żeńskiej.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 4. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 4. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 4. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 4. marca, poniedziałek
0,00 zł
776295
Ładowanie...