Xi
 » Pozostałe produkty

Produkty powiązane:

Autorzy Rachel Bright i Jim Field kolejny raz pokazali, że mają dar do tworzenia pięknych, mądrych historii idealnych dla najmłodszych czytelników, a do tego potrafią je perfekcyjnie zilustrować!

Pokrótce, w tej książeczce czytelnicy dostają opowieść o koali, który nieustannie trzymał się drzewa i za żadne skarby nie chciał z niego zejść, bo bał się "złego" świata na dole i poznawania rzeczy nowych.

Miś koala był samotnikiem, który szczególnie uwielbiał trzy rzeczy, a były nimi drzemanie, żucie i trzymanie się. Na tych czynnościach mijały mu dni, a on wcale nie miał zamiaru zmieniać takiego stanu rzeczy. Tymczasem dni zamieniły się w lata, a bohater nadal robił to samo. Inne zwierzęta namawiały go, aby zszedł na dół i się z nimi pobawił, on jednak był zajęty wypełnianiem porządku dnia.

Do czasu, kiedy w jego drzewo zaczął stukać dzięcioł. Stukał i stukał, aż drzewo zaczęło się łamać i przechylać, jednak nasz miś kurczowo dalej się trzymał. Ostatecznie dzięcioł dokonał aktu zniszczenia i koala spadł.

Co czekało go na dole i jak poradził sobie z nowym porządkiem i tak wielką zmianą? Przekonajcie się sami, a wasze pociechy niech odpowiedzą na pytanie, czy na pewno warto ciągle tkwić w jednym miejscu, czy czasem lepiej zaryzykować i otworzyć się na nowe doświadczenia?

"Koala, który się trzymał" to pięknie zilustrowana rymowana bajka z morałem. W dużej zmianie w życiu koali pomagają przyjaciele, a ich wspólne działania podsumowuje jedno z ostatnich zdań w książce: "Bo czasem jest warto odpuścić trzymanie i zobaczyć śmiało, co się wtedy stanie".

Pomimo tego, że opowieść ta jest dosyć krótka, jest przy tym mądra, zabawna, ładna i pouczająca. Znajdziemy w niej przesłanie i wskazówkę, by nie trzymać się wyłącznie tego co znamy, żeby zebrać w sobie odwagę i próbować nowości, otworzyć się na nowe znajomości, na zmiany. Zmiany, które często są dla nas korzystne i wystarczy tylko odrobinkę odwagi, aby się o ty przekonać.

Na uwagę zasługuje przystosowanie całości wydania do wieku czytelników, a już kilkulatki mogą z powodzeniem śledzić losy koali. Duży format książki to na pewno plus, rysunki również są duże, kolorowe, szczegółowe, przyjazne. Jej kartki są śliskie, czcionka jest spora i bardzo czytelna, a ilustracje znajdują się na całych stronach więc jest bardzo kolorowo i wesoło.

Książka nie zawiera zbyt wiele treści, ta zresztą jest rymowana, więc czyta się ją bardzo dobrze, a dzieci bez problemu skupiają swoją uwagę na historii.

To kolejna książka tej dwójki świetnych autorów, która jest nie tylko ciekawa, ale i przepięknie wydana!

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Monika H.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 29-11-2022 | Recenzja zweryfikowana
Koala, który się trzymał to fantastyczna bajeczka dla najmłodszych czytelników. Wszystko jest tutaj dopracowane w każdy, nawet najmniejszym detalu od rodzaju użytej czcionki, poprzez szatę graficzną, po sam przekaz. No i do tego wszystkiego cena jest super – to aspekt ważny dla każdego chyba rodzica. Synek jest zachwycony i mógłby czytać tę pozycję codziennie i mam wrażenie że nigdy mu się nie znudzi. Czytamy głownie do snu. Polecamy!

Roksana I.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 29-11-2022 | Recenzja zweryfikowana
Koala, który się trzymał  to urocza książeczka, która moja córka pokochała od pierwszych stron, a w zasadzie to od okładki i dzięki właśnie tej pozycji w końcu zostawiła tablet i telefon na rzecz czytania. Bardzo ładna i kolorowa opowiastka, z orałem. Czyli tak jak lubię. Do tego wszystkiego nie kosztuje kroci. Nie mam żadnych uwag i naprawdę szczerze polecam, dołączam do tych wszystkich pozytywów na jej temat.

Andżelika A.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 27-11-2022 | Recenzja zweryfikowana
Jak tylko zobaczyłam w księgarni książkę pt „Koala, który się trzymał” To wiedziałam, że musze ją kupić. Niedawno wróciłam z Australii i miałam okazję na żywo zobaczyć te cudowne stworzenia. Opowiadałam o nich chrześniakowi ale ten jakoś nie poczuł bluesa, myślę, ze po lekturze tej pozycji poczuje. Jest pięknie wydana, ciekawa, kolorowa i ma dobrą cenę. Moim zdaniem nie ma do czego się przyczepić. Gratuluję autorowi i szczerze zachęcam do zakupu i czytania. Moim skromnym zdaniem takich pozycji jak ta powinno być znacznie więcej na rynku.

Dostawa

)
3210912
Ładowanie...