Xi

Klęska Imperium Zła. Rok 1920.

Nowak Andrzej

(okładka twarda)

5/5
Znasz ten produkt? Podziel się opinią
Wydawnictwo: Biały Kruk
Liczba stron: 368
-34%

69,00 zł

45,54 zł

oszczędzasz 23,46 zł (34%)

Dostępność 24 godziny
Paczka w Ruchu 5,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Poczta Polska 8,99 zł
Paczkomaty 8,99 zł
Kurier 10,99 zł

Opis

Profesor Andrzej Nowak, znany na całym świecie specjalista od stosunków międzynarodowych (zwłaszcza ze stroną wschodnią), omawia militarne, polityczne i społeczne wątki związane z klęską sowietów w 1920 r. W swojej książce podejmuje tematykę najczęstszych mitów wiążących się z tamtym okresem, omawia plany Piłsudskiego, opisuje przebieg Bitwy Warszawskiej oraz jej polityczne efekty.

Bazując na najnowszych badaniach historycznych, ale też własnych odkryciach dokonanych w archiwach rosyjskich, brytyjskich i amerykańskich, profesor podejmuje się omówienia relacji między trzema mocarstwami: Francją, Wielką Brytanią oraz USA. W swojej książce przybliża również ich politykę wobec Polski, ale także wobec Rosji. Ponadto książka została wzbogacona o szczegółowe ilustracje. Znajduje się w niej około 50 niepublikowanych wcześniej zdjęć frontowych wykonanych przez uczestnika walk. Uzupełniają je także liczne zdjęcia, które przedstawiają historyczne tło tamtych czasów. Książka stanowi świetną okazję do przybliżenia ważnych wydarzeń polskiej historii, zwłaszcza w roku obchodów stulecia Bitwy Warszawskiej.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 2840722
Tytuł Klęska Imperium Zła. Rok 1920.
Autor Nowak Andrzej
Wydawnictwo Biały Kruk
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 368
Data premiery 2020-04-27
Rok wydania 2020
Wymiary produktu [mm] 165 x 235
Okładka Twarda
Cena detaliczna 69,00 zł
Nasza cena 45,54 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Adam R.

5/5
| 31-08-2020
Profesor Nowak odsłania sekrety sowieckiej klęski z 1920 r., przyglądając się warunkom społecznym i wojskowym, ale też analizując szerokie tło polityczne tamtych czasów. Podejmuje kontrowersyjne wątki, opisuje wzajemne stosunki wielkich mocarstw, ale także odwzorowuje przebieg Bitwy Warszawskiej. Przygląda się bliżej dyplomacji oraz odsłania interesy i polityczne porachunki, które wpłynęły na wygląd świata. Książka jest niezwykłym dokumentem utrwalającym w pamięci tamte czasy, wzbogaconym o szczegółowe ilustracje, a także o archiwalne zdjęcia.

Jadwiga J.

4/5
| 16-08-2020
Książka dla wszystkich zainteresowanych historią przedwojennej Polski. Szczegółowo przedstawia napięcia w dyplomacji tamtych czasów, rolę wielkich mocarstw i ich sprzecznych interesów, a także narodziny ideologii, które zmieniły świat. Znajdziecie w środku mnóstwo informacji o działaniach wojennych, polityce, zwłaszcza międzynarodowej, a także o ruchach oraz napięciach społecznych, które wpływały na cały przedwojenny świat.

Krystian N.

5/5
| 01-08-2020
Wypełniona badaniami, archiwalnymi dokumentami, a także niepublikowanymi zdjęciami. Książka w przystępny sposób przedstawia dzieje przedwojennych walk o granice Polski. Nie trzeba być historykiem, by dać się porwać tej pozycji. Znajduje się tu przejrzysty opis ruchów wojsk, planów militarnych, ale także międzynarodowej dyplomacji i podejściu sąsiednich krajów do polskich spraw. Autor skupia się nie tylko na samych walkach zbrojnych, ale przedstawia też szerokie tło historyczne tamtych czasów.

Wiesława P.

5/5
| 17-07-2020
Bogaty zbiór informacji o Bitwie Warszawskiej i historii przedwojennej Polski. Jeśli interesujecie się historią, to macie świetną okazję, żeby bardzo szczegółowo przyjrzeć się nie tylko działaniom wojennym, ale też politycznym, jakie prowadził polski rząd w dawnych latach. Autor podejmuje także tematykę popularnych mitów, które narosły wokół tych burzliwych wydarzeń oraz stara się z nimi rozprawić. To książka pełna faktów, ale też ciekawostek.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
22 Wrzesień, Wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
23 Wrzesień, Środa
przedpłata
5,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
23 Wrzesień, Środa
przedpłata
7,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
23 Wrzesień, Środa
przedpłata
8,99 zł
pobranie
11,99 zł
Paczkomaty
czas dostawy
22 Wrzesień, Wtorek
przedpłata
8,99 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
22 Wrzesień, Wtorek
przedpłata
10,99 zł
pobranie
13,99 zł
  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Literatura piękna
  • Literatura obyczajowa, erotyczna
  • Ładowanie...