Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Klątwa Langerów. Opowieść Warmińska. Tom 1

Pierwszy tom nowej porywającej sagi Wioletty Sawickiej. W roku 1919 w rodzinie młodych Langerów, polskich Warmiaków, rodzi się pierwsze dziecko - dziewczynka, której dano na imię Lizka. W dniu jej narodzin w chałupie Langerów niespodziewanie pojawia się kilkuletni Franz, syn miejscowego niemieckiego krezusa. Od chwili gdy miejscowa znachorka ujrzała te pochodzące ze skrajnie różnych światów dzieciCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
 • Data premiery: 2023-02-07
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 264
 • Wymiary: 213 x 140
Pierwszy tom nowej porywającej sagi Wioletty Sawickiej. W roku 1919 w rodzinie młodych Langerów, polskich Warmiaków, rodzi się pierwsze dziecko - dziewczynka, której dano na imię Lizka. W dniu jej narodzin w chałupie Langerów niespodziewanie pojawia się kilkuletni Franz, syn miejscowego niemieckiego krezusa. Od chwili gdy miejscowa znachorka ujrzała te pochodzące ze skrajnie różnych światów dzieci, prześladują ją dziwne wizje. Tymczasem Polacy na Warmii, mimo niemieckich szykan, szykują się do plebiscytu, który ma zdecydować, czy Święta Warmia będzie należeć do odrodzonej Polski, czy do Prus. Niezwykła opowieść o zwykłych ludziach, którym przyszło żyć w trudnych czasach. Kochali za mocno i wierzyli za bardzo. To stało się ich klątwą. Za wierność swoim ideałom zapłacili wysoką cenę. Po bestsellerowej kresowej sadze "Wiek miłości, wiek nienawiści" o ziemiańskiej rodzinie Ostojańskich, w pierwszym tomie serii "Opowieść warmińska" poznajemy losy ubogiej rodziny Joachima Langera, ukochanego Oleńki Ostojańskiej.
Wioletta Sawicka urodziła się i mieszka na Warmii. Z wykształcenia jest pedagogiem, ale zawodowo realizuje się jako dziennikarka. Jej specjalnością są reportaże. Wyciszenia od zgiełku życia szuka w warmińskich lasach i w Bieszczadach, które niezmiennie ją fascynują. Autorka jedenastu powieści i reportażu historycznego "Wilcze dzieci".
Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3332487
Tytuł
Klątwa Langerów. Opowieść Warmińska. Tom 1
Wydawnictwo
Liczba stron
264
Data premiery
2023-02-07
Rok wydania
2023
Wymiary produktu [mm]
213 x 140
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.28
Długość
135
Głębokość
210
Wysokość
140
Cena detaliczna
42,00 zł
Nasza cena
27,49 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
5 recenzji
 • 5
  5
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • book w. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-05-19
  Moja przygoda z autorką dopiero się zaczyna, więc jestem mocno podekscytowana tymi książkami, które już są wydane. Moją pierwszą, jaką przeczytałam była „Oleńka. Panienka z Białego Dworu” tom 1 serii Wiek miłości, wiek nienawiści, którą z całego serca polecam. Klątwa Langerów to historia rodziny męża Oleńki Langerów (nie wiedziałam tego wcześniej), i to jest kolejny plus, jaki uwielbiam, że książki są ze sobą w jakimś tam stopniu powiązane. Jeżeli lubicie książki z historią w tle, książki o walce Polaków o ojczyznę i przynależność, o traktowanie każdego na równi sobie to tutaj macie to i o wiele więcej.

  Kolejny raz napiszę, że opisów tej historii jest pełno w internecie, więc jeżeli czytasz je, to polecam. Przybliży tobie choć trochę przygody i historie naszych bohaterów. Muszę jednak ostrzec, że to, co jest najciekawsze nie znajdziecie w tych opisach (chyba że ktoś będzie spoilerować) W rodzinie Langerów rodzi się córka, a z nią nowa rzeczywistość. Przez przypadek po porodzie w domu Langerów pojawia się kilkuletni Franz, syn miejscowego niemieckiego krezusa, z którym nasza rodzina nie ma łatwego współżycia, a to za sprawą pewnego przyszłego głosowania o przynależność. Czy cudowna Warmia będzie należeć do odrodzonej Polski, czy do Prus? Nie muszę pisać, że gdzie głosowanie tam pełno afer, dziwnych zbiegów okoliczności, takich jak pożar jednego z budynków gospodarczych itp. wybite szyby, kupowanie głosów, szantaże więcej nie napisze, bo cała przyjemność w samodzielnym odkrywaniu kart historii danej książki. Intryga powieści rozwija się w równym tempie, trzymając czytelnika w napięciu.

  Książka pełna jest zwrotów akcji i nieoczekiwanych wydarzeń, które sprawiają, że trudno oderwać się od lektury. Klątwa Langerów jest mistycznym wątkiem, który snuje się przez całą opowieść, dodając jej dodatkowego smaczku i intrygi. Kolejnym tematem, jaki warto poruszyć to bycie patriotą. Jesteś nim? Kim taka osoba jest? Czym się wyróżnia? Ile jesteś w stanie zrobić dla ocalenia twojej ojczyzny? Tutaj stare przekonania mieszają się z nowymi oraz idealnie odzwierciedla to, że każdy z nas jeden temat postrzega inaczej. Ojczyznę stawiamy na pierwszym miejscu nie znaczy, że inni będą myśleć podobnie do nas. Nic bardziej mylnego, ale czy z tego powodu trzeba krytykować lub wydziedziczać z rodziny? Następnym ważnym punktem tej pozycji według mnie jest zbyt szybka, pochopna ocena czyjejś sytuacji, czyjejś decyzji. Pamiętajmy, jak zobaczysz młodą dziewczynę, która jest w ciąży to nie wyzywaj od najgorszych tylko (jak już musisz mieszać się w jej sprawy) zastanów się co takiego stało się w jej domu lub dlaczego ma podbite oko? Podobnie jest z naszymi bohaterami. Każdy z Langerów ma swój świat pełen szczęśliwości, jak i złych decyzji, z którymi trzeba jakoś żyć, ale czy to świadczy, że są złymi ludźmi?

  Mogłabym tak pisać i pisać, ale lepiej zostawić coś dla was. Książka nie jest gruba, a do tego przypominam, że to pierwszy tom serii, więc jak tutaj mnóstwo się dzieje, to co będzie później?! Już nie mogę się doczekać. Książka idealna na leniwy weekend przy książce. Polecam i mam wrażenie, że pokochacie Langerów, tak jak ja i będziecie im kibicować ze wszystkich sił.
 • Ewelina Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-03-22
  Miłka i Jan poznali się jeszcze przed Wielka Wojna. Później pobrali się i dziewczyna zaszła w ciąży. Chociaż on cieszył się gdy powiedziała mu, że jest przy nadziei to teraz gdy urodziła mu się córka nie chciał na nią patrzeć nawet. Miłka krwawi bardzo po porodzie i potrzebne są zioła. Dziecko również jest słabe. Potrzebne były zioła, po które Janek pojechał do Augusty. Zielarki, której wszyscy bali się i mieli ją za dziwaka. Kobieta potrafiła przewidzieć również przyszłość. Gdy wracał z nią do domu spotkali syna Raitera, który uciekł z domu. Czy to spotkanie będzie miał wpływ na przyszłość rodziny Langerów?

  Autorka wspomina również o Joachimie. Najmłodszym synu Zinki i Jakuba, który po trzech latach wraca do domu. Ale nie na długo. Dlaczego?

  Oprócz opisu zwykłego życia ludzi na Warmii w 1919, autorka porusza wiele innych spraw. Między innymi przygotowania Polaków do plebiscytu, który ma zdecydować czy w Święta Polacy spędzą w odrodzonej Polsce czy w Prusach.

  „Klątwa Langerów” to wciągająca opowieść o ludziach, którym przyszło żyć w trudnym okresie. Były to czasu tuż po zakończeniu I Wojny Światowej, kiedy to Niemcy pomimo zaprzestania walk, wciąż zarządzali Polską. Autorka wspomina o germanizacji, o różnicach społecznych, o biedzie na polskiej wsi.

  Pani Wioletta bardzo dobrze oddała klimat okresu międzywojennego. Wspaniale wykreowała postacie. Ich wzajemną miłość, przywiązanie, patriotyzm i niechęć do Prus. Końcówka książki jest smutna i zaskoczyła mnie. Nie spodziewałam się, tego co znalazłam na końcu tego tomu i już nie mogę doczekać się kolejnego, by dowiedzieć o losie Janka, Joachima i małej Elżbiety.

  Czytałam już parę książek Wioletty Sawickiej. Każda z nich dostarczyła mi wielu emocji. I tak samo było tutaj. Przeżywałam wszystko co spotkało bohaterów.
  Od szczęśliwych narodzin Lizki, po wydarzenia opisane na końcu książki, które sprawiły, że długo bohaterowie z Warmii pozostaną ze mną. Jedyny minus tej książki, to to, że jest za krótka. Tego typu opowieści mogłabym czytać i czytać. Posiadają one wszystko co lubię w powieściach obyczajowych. Opis przyrody, codziennych zajęć, walki o lepsze jutro dla swoich dzieci. Dodatkowo posiadają elementy powieści historycznej. Takie połączenia uwielbiam.
 • _mama_wojtka_ Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-03-05
  Ta książka jest tak niesamowita, że przeczytałam ją w dwie godziny.
  Pierwsze strony przeniosły mnie do czasów naszych pradziadków. Całą sobą czułam powiew dawnej Warmii. Przypomniały mi się Skanseny i Muzea Wsi, które niedawno zwiedzałam. Z drugiej strony przypomniała mi się szkoła i powiew lektur.

  Historia dotyczy rodziny Langerów.
  Cały klimat książki ubarwiała tamtejsza gwara, zwyczaje i przesądy. Wizja Zielarki przyprawiła mnie o gęsią skórkę.
  Czasy, w których toczyła się akcja, były niepewne. Fabuła zaczyna się rok po niepodległej Polsce, gdzie Polak nie wiedział pod czyim rządem będzie mu lepiej. Czy pod rządami Niemców, czy Polaków. Wiele osób przeszło na stronę Niemiec po wcześniejszym zastraszeniu. Dodatkowo poród Miłki przyprawiał mnie o dreszcze. Kiedyś kobiety rodziły w domach, nie mogę sobie tego wyobrazić. Poza tym klątwa, przepowiedziana przez Zielarkę cały czas wisiała w powietrzu, głównie dlatego, że zawziętość górowała u niektórych członków rodziny i nie zwiastowała niczego dobrego. Patriotyzm powodował wiele następujących po sobie przykrych zdarzeń.

  ,,Klątwa Langerów" Wioletty Sawickiej to trudna historia o biedzie, o wyrzeczeniach, o podejmowaniu bardzo trudnych decyzji, o rządach Niemców, o czasach, w których za bycie patriotą, okazywanie swojej polskości groziła kara więzienia, nękanie, a nawet śmierć. Ta pozycja ukazuje, jaką władzę ma pieniądz. Za pieniądze można kupić wszystko nawet ludzi. Książka bardzo emocjonalna. Ogarnął mnie po niej smutek spowodowany tymi trudnościami, z jakimi borykali się bohaterowie. Zakończenie ogromnie mnie poruszyło. Ciekły mi łzy, byłam wściekła na tę całą niesprawiedliwość. Cierpieli tutaj niewinni ludzie. Na końcu również dowiadujemy się, dlaczego Zielarka za każdym razem, kiedy odwiedzała rodzinę Langerów, czuła pewien zapach.
  Emocjonująca historia, która poruszy nie jedno serce.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 5. marca, wtorek
0,00 zł

Produkty od autora:


3332487
Ładowanie...