Xi
 » Gry  » Gry planszowe  » Gry planszowe dla dzieci

Szukasz uniwersalnej gry towarzyskiej na rodzinne popołudnie, kinderbal lub deszczowy dzień na wakacjach? Nie mogłeś trafić lepiej! “Kim jestem?” to gra planszowa dla dzieci i dorosłych, odpowiednia dla każdego bez względu na wiek, płeć czy zainteresowania. Każda rozgrywka niesie ze sobą mnóstwo frajdy, a jednocześnie rozwija zdolności logicznego myślenia, wnioskowania i rozwiązywania problemów pod presją czasu.

“Kim jestem” - zasady gry

W jednej sesji “Kim jestem” wziąć udział może od 2 do 4 osób. Każdy gracz wkłada na głowę specjalną papierową opaskę, a następnie losuje jedną kartę z leżącego na środku stołu stosu i przytwierdza ją do opaski przeciwnika siedzącego po swojej prawej stronie.

Zadaniem uczestników jest odgadnięcie nabytej w ten sposób “tożsamości” poprzez zadawanie pytań. Muszą mieć one formę zamkniętą - wymuszać jedynie odpowiedzi “tak” lub “nie”. Czas na rozwiązanie zagadki wyznacza piasek przesypujący się w dołączonej do zestawu klepsydrze.

Dlaczego warto grać w “Kim jestem”?

Zarówno “Kim jestem?”, jak i inne oparte na podobnej mechanice gry zapewniają użytkownikom świetne humory i doskonałą rozrywkę. Do dyspozycji graczy jest aż 110 kart, dzięki czemu jedna talia zapewnia wiele godzin zabawy bez powtórzeń i nudy. Hasła są różnorodne i nieprzewidywalne - są wśród nich m.in. rośliny, zwierzęta, produkty spożywcze - a dojście do poprawnego rozwiązania wymaga nieraz sporej kreatywności w zadawaniu pytań. 

Zabawne dociekania graczy i emocje towarzyszące drodze do odkrycia zawartości karty zapewniają mnóstwo pozytywnej energii. Śmiechu jest co niemiara, a najbardziej zaskakujące pytania i “strzały” bywają wspominane przez uczestników jeszcze długo po zakończeniu rozgrywki.

Gra “Kim jestem?” ma także liczne walory edukacyjne, zwłaszcza, gdy bawią się nią kilkulatki. Zabawa pomaga w poszerzaniu zasobu słów, rozwoju umiejętności wyrażania myśli, poprawnego wnioskowania i dostrzegania zależności przyczynowo-skutkowych. 

Kolejną zaletą “Kim jesteś” jest jej uniwersalność: gra nie wymaga posiadania konkretnych umiejętności ani dodatkowego sprzętu, a dzięki prostocie scenariusza praktycznie każdy może wziąć w niej udział. Pięknie zilustrowane karty i solidne, estetycznie wykonane pudełko cieszą oko - produkt jest doskonałym pomysłem na prezent.

Gra “Kim jestem?” - elementy zestawu

  • 110 kart

  • 4 opaski

  • klepsydra

  • instrukcja obsługi

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

459953
Ładowanie...