Xi
 » Książki dla dzieci  » Wiek 9-12  » Literatura dziecięca 9-12 lat

Czas na szósty tom wciągającej bez reszty, przezabawnej serii sensacyjnej opowiadającej o przygodach nastolatków chcących ocalić świat! Stuart Gibbs stworzył serię o całkowicie zwariowanych przygodach szpiega z przypadku, który nawiązuje zaskakujące przyjaźnie w Akademii Szpiegostwa.

Jego historia porywa bez reszty, jest pełna zwrotów akcji i humoru oraz budzi skojarzenia z osobliwą mieszanką przygód takich legend, jak Różowa Pantera, Jaś Fasola, James Bond czy Harry Potter. Brzmi niewiarygodnie? Tak jest w istocie!

O czym jest książka "Kierunek: Meksyk. Szkoła szpiegów"?

"Kierunek: Meksyk. Szkołą szpiegów" Stuarta Gibbsa stanowi powrót do ekscytujących przygód Benjamina Ripleya - postaci, która dała się poznać jako kujon, a której nudna egzystencja nabrała nagle niesamowitego rozpędu. Oto bowiem bohater został powołany do tytułowej Szkoły Szpiegów będącej elitarną i oczywiście tajną placówką CIA. W kolejnym tomie popularnej serii powracają złowrodzy agenci Pająka, a młodzi adepci Akademii wyruszają z misją mającą na celu namierzenie terrorystów.

Jak można się spodziewać, nic nie idzie zgodnie z założonym planem: samolot, którym podróżują, zostaje zestrzelony i zaczyna się przygoda wypełniona po brzegi wszystkim, za co czytelnicy pokochali tę opowieść: wybuchami, zamachami, ciosami, powrotami znanych postaci, emocjonalnym rollercoasterem. Ukochani bohaterowie z Benem i Ericem na czele udowadniają, że bycie nastolatkiem nie tylko nie jest łatwe, ale stanowi też ogromne wyzwanie - nawet wtedy, gdy jest się szkolonym do zadań specjalnych.

"Kierunek: Meksyk. Szkoła szpiegów" - opinie

Książka "Kieryunek: Meksyk. Szkoła Szpiegów" jest po prostu zadziwiająca - autor nieustannie zaskakuje czytelników, podtrzymuje ich uwagę, doprowadza tempo opowieści to szalonej prędkości, powoduje skurcze i bóle brzuchu ze śmiechu. Nie bez przyczyny wydawcy ostrzegają, że istnieje duże niebezpieczeństwo, że dzieci mogą rzucić swoje laptopy i telefony, by oddać się czytaniu!

Absolutnie nie ma tu miejsca na nudę, bowiem autor prowadzi narrację w sposób co najmniej zawrotny, jego bohaterowie są jedyni w swoim rodzaju, a humor, napięcie i ekscytacją cudownie się ze sobą mieszają. Nic dziwnego! Przecież każdy z nas ma w sobie coś z Bena!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

Produkty od autora:


3400357
Ładowanie...