Kiedy Twoja złość krzywdzi dziecko. Poradnik dla rodziców (praca zbiorowa) - tantis.pl
Xi

Kiedy Twoja złość krzywdzi dziecko. Poradnik dla rodziców

praca zbiorowa

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: MiND
Liczba stron: 200

Produkty powiązane:

Kup w zestawie:

Kiedy Twoja złość krzywdzi dziecko. Poradnik dla rodziców
praca zbiorowa
5/5
31,39 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
85,47 zł

SUPER CENA

Cena detaliczna: 35,00 zł

31,39 zł

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 25,61 zł

Opis

Codzienny natłok spraw, konieczność łączenia obowiązków zawodowych z prywatnymi, nieustanne życie w biegu (wciąż na najwyższych obrotach), wielozadaniowość, nagromadzenie się trudnych spraw, brak czasu dla siebie - wszystko to obniża Twoje samopoczucie, podnosi poziom stresu i wpływa destrukcyjnie na Twoją zdolność oceny sytuacji. Kiedy więc po długim i ciężkim dniu wracasz do domu, marzysz o chwili spokoju i wytchnienia. W domu - najczęściej zastajesz bałagan, dziecko płacze bez powodu, tupie nogami i domaga się słodyczy przed kolacją. Mimowolnie zaczynasz krzyczeć na malucha, choć wcale tego nie chcesz... W głowie zapala Ci się lampka ostrzegawcza, że coś jest nie tak...

Może być i tak: Twoje dziecko jest już starszakiem, który wszystko robi po swojemu, ma dużą potrzebę samodzielności i zupełnie nie ma ochoty słuchać Twoich poleceń. Całymi dniami oddaje się ulubionym rozrywkom i trudno przekonać go do jakichkolwiek domowych obowiązków. Choć próbujesz znaleźć wspólny język z młodym człowiekiem, każda próba kończy się niepowodzeniem i awanturą. Coraz częściej Wasza relacja przypomina zawody w przeciąganiu liny. Czując bezsilność i niemoc, przestajesz wierzyć w swoje kompetencje wychowawcze. Masz dość wszystkiego, brakuje Ci cierpliwości i w sytuacji konfliktowej momentalnie wybuchasz złością. W waszym domu każdego dnia słychać krzyki i kłótnie o najmniejsze drobiazgi...

Jeśli opisane wyżej sytuacje brzmią dziwnie znajomo, najwyższy czas poszukać pomocy i nauczyć się radzić sobie ze złością!

Poradnik dla rodziców "Kiedy Twoja złość krzywdzi dziecko" to pełna mądrości i empatii książka na temat złości rodzicielskiej. Napisana przystępnym językiem przez psychologów pozwala uświadomić sobie jak negatywne emocje rodzica wpływają na rozwój młodego człowieka i z czego wynikają "niegrzeczne" zachowania dzieci w każdym wieku.

Autorzy objaśniają mechanizmy, które prowadzą do rodzinnych awantur i powodują gwałtowne reakcje uczestników konfliktu. Pomagają też znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące powodów złości u rodziców i tłumaczą jak pracować nad własnym gniewem. W prosty sposób pokazują kiedy złość może stać się problemem w rodzinie, jakie są jej konsekwencje oraz w jaki sposób silne złe emocje mogą wpłynąć na relacje rodzica z dzieckiem. Zachęcają również do obserwowania własnego organizmu, wyłapywania w odpowiednim momencie myśli-zapalników i podejmowania prób ich neutralizowania.

Wskazówki specjalistów podpowiadają w jaki sposób unikać złości w relacjach rodzinnych oraz co robić, aby komunikacja z członkami rodziny była skuteczna, bez przemocy i agresji.

Poradnik zawiera propozycje łatwych ćwiczeń oddechowych, które ułatwiają kontrolowanie złości.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 377412
Tytuł Kiedy Twoja złość krzywdzi dziecko. Poradnik dla rodziców
Autor praca zbiorowa
Wydawnictwo MiND
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 200
Data premiery 2012-03-23
Rok wydania 2012
Wymiary produktu [mm] 19
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.16
Cena detaliczna 35,00 zł
Nasza cena 31,39 zł
Powiązane tematy: Poradniki, Światowy Dzień Książki , Książki na majówkę, Dzień Matki 2023, Bestseller

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Ewelina P.

Klient zweryfikowany

4/5
| 14-10-2021 | Recenzja zweryfikowana
Dzieci bardzo zaciekawione historia; nauka empatii i wartości poprzez interesująca lekturę.

Jarosława

Klient zweryfikowany

5/5
| 11-05-2021 | Recenzja zweryfikowana
Książka zaskakująco konkretna i merytoryczna. Jest krótka, ale przekazuje sensowny i skondensowany zestaw wiedzy. Bardzo szybko się czyta, bo język, którym jest napisana nie jest naukowym żargonem. Polecam rodzicom małych dzieci, szczególnie gdy się nie wie jak opanować swoje nerwy.

Marek H.

Klient zweryfikowany

5/5
| 07-05-2021 | Recenzja zweryfikowana
Właściwy wybór książki i księgarni. Polecam z całą stanowczością!

Agnieszka Z.

Klient zweryfikowany

5/5
| 05-11-2020 | Recenzja zweryfikowana
Jestem w trakcie czytania tej książki i do tej pory jestem zadowolona. Wszystko co jest w niej zawarte jest oparte na przeróżnych badaniach naukowych i statystykach, więc jej treści nie są "wyssane z palca" autorów.

Mariola R.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 29-08-2020 | Recenzja zweryfikowana
Bardzo dobra lektura, która otwiera oczy na szereg aspektów dotyczących wychowywania dziecka. Autor skupia się tu przede wszystkim na zrachowaniach rodziców, zrachowaniach które mogą rodzić patologię. Muszę przyznać, ze skłoniło mnie to do refleksji. Na pewno jeszcze nie raz wrócę do tej książki. Fajnie napisana, szybko się czyta, choć nie ma to takiego znaczenia – najważniejsza jest wartość merytoryczna. Szczerze polecam.

Patrycja H.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 29-08-2020 | Recenzja zweryfikowana
Bardzo mądra, a przede wszystkim szalenie potrzeba książka. Piszę to z perspektywy doświadczonego psychologa. O takich rzeczach mało się pisze. Autor stara się z przyzwoity sposób wytłumaczyć, że ich nerwy, przekładane często na dziecko, mogą mieć opłakane skutki w przyszłości. Zgadzam się z tymi stwierdzeniami w 100%. Mam nadzieję, że ta książka trafi do jak najszerszego grona odbiorców, w szczególności rodziców, ale i też ogólnie wszystkich osób, które mają jakikolwiek wpływ na dzieci.

Ewelina P.

Klient niezweryfikowany

4/5
| 17-08-2020 | Recenzja zweryfikowana
Tak naprawdę to książka liczy raptem 200 stron, ale niech was to nie zwiedzie. Otóż w zasadzie na każdej stronie mamy ogrom wiedzy. Same konkrety, zero lania wody. Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy jakie konsekwencje ma ich złość na dziecko. Dzieci niektóre rzeczy postrzegają zupełnie inaczej niż dorośli, dlatego tak bardzo musimy być uważnym w swoich czynach, aby nasz maluch czegoś źle nie zinterpretował. Genialna książka z mnóstwem porad, wiele tłumacząca, polecam.

Sławomir T.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 17-08-2020 | Recenzja zweryfikowana
Temat o którym zdecydowanie za mało się mówi. Ludzie dorośli mają różne problemy, w pracy, czy z partnerem. Jednak jeśli są dodatkowo rodzicami, to powinni zachować zdrowy rozsądek i umieć panować nad złością itp. Szczególnie jeśli ofiarą ma stać się niewinne dziecko. I nie mam tu na myśli bicia, czy bezpośrednich krzyków na malucha. Chodzi o to, że dziecko nas obserwuje i chłonie nasze zachowania jak gąbka, wyciąga z tego czasem absurdalne wnioski. Polecam przeczytać tą książkę. Naprawdę.

Agata A.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 05-08-2020 | Recenzja zweryfikowana
Kiedy Twoja złość krzywdzi dziecko to doskonały poradnik dla wszystkich rodziców. Autorzy włożyli bardzo dużo pracy w to opracowanie, ale naprawdę jest to w moim odczuciu nieocenione źródło wiedzy. Ja zaglądam do tej pozycji niebywale często. Nie jest to lektura do jednokrotnego przeczytania i odłożenia na półce. Do tej książki należy, trzeba wracać, aby wprowadzić to wszystko w życie. To naprawdę genialna skarbnica wiedzy.

Mirosława S.

Klient niezweryfikowany

3/5
| 05-08-2020 | Recenzja zweryfikowana
Kiedy Twoja złość krzywdzi dziecko, to poradnik który kupiłam bo zaintrygował mnie tytuł. W zasadzie nic odkrywczego tam nie znalazłam, sporo lania wody, autor w kółko pisze o tym samym, ale niektóre fragmenty były intrygujące. Nie jestem typem nerwusa, ale po przeczytaniu tej książki, to boje w ogóle się pokazywać jakiekolwiek emocje przed moim dzieckiem. Myślę, że nie taki miał być efekt przekazu autora.

Andżelika W.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 24-07-2020 | Recenzja zweryfikowana
Bardzo mądra książka, która na pewno otworzy oczy nie jednemu rodzicowi. Nasza złość, nawet taka niepozorna, gdy wrócimy wkurzeni z pracy, może wpływać na dalszy rozwój naszego dziecka. Wcześniej nie zdawałam sobie sprawy ze skali tego problemu. Oczywiście nie jest to tak, że ludzie dorośli nie mają już prawa denerwować się przy swoich pociechach. Po prostu warto przy tym mieć z tyłu głowy to wszystko o czym pisze nam autor. Lekturę bardzo polecam.

Dorota J.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 24-07-2020 | Recenzja zweryfikowana
Bardzo mądra książka, która otworzyła mi oczy na wiele spraw. Taka jest prawda, że my jako dorośli często nie zastanawiamy się jaką „gąbką” są nasze dzieci, jak chłoną wszelkiego rodzaju emocje, uczucia. My powinniśmy być ich największymi obrońca, a nie przeciwnikami. Polecam lekturę każdemu kto ma dziecko, każdemu rodzicowi, każdej osobie, która pracuje z dzieckiem. Autor moim zdaniem wykonał kawał dobrej roboty. Gratuluję i czekam na kolejne pozycje.

Dagmara B.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 13-07-2020 | Recenzja zweryfikowana
Kolejny poradni tego autorstwa, który przeczytałam i kolejna dawka wiedzy. Nieocenionej wiedzy. Zastanawiam się ile to ja razy musiałam wyrządzić krzywdę swojemu dziecko, bo na przykład wróciłam z pracy zła i być może za bardzo okazałam swoje emocje. Odkąd przeczytałam tą pozycję jestem bardziej rozważna w prezentowaniu swoich nastrojów. Polecam lekturę wszystkim rodzicom. Nawet takim co uważają, że potrafią trzymać nerwy na wodzy.

Grazyna M.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 12-07-2020 | Recenzja zweryfikowana
Polecam mocno ten poradnik nie tylko rodzicom, ale i wszystkim osobom, które mają wpływ na rozwój dziecka. Tak naprawdę każdy dorosły, czy to właśnie rodzic, czy nauczyciel, czy wychowawca w przedszkolu powinien się dwa razy zastanowić zanim zacznie pokazywać przy dziecku swoje nerwy, fochy, czy złe humorki. Nawet nie zdajecie sobie sprawy ile możecie tym samym mu krzywdy wyrządzić. Książka genialne to wszystko opisuje i obrazuje.

Bernadetta I.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 10-05-2020 | Recenzja zweryfikowana
Polecam tą książkę z całego serca. To must have dla każdego rodzica. Ja przeczytałam w jedno popołudnie i teraz przekazuje wszystkim znajomym po kolei. Każdy jest pod dużym wrażeniem tej pozycji i wielu z nich nie ukrywa, że pojawiły się u nich wyrzuty sumienia. U mnie niestety też. Odkąd przeczytałam tą pozycję zmieniłam nieco swoje zachowanie. Wszystko dzięki ćwiczeniom na końcu.

Andżelika T.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 10-05-2020 | Recenzja zweryfikowana
Każdy rodzic miewa chwile słabości i nie znam takiego któremu nie zdarzyłoby się na przykład krzyknąć na dziecko, bo coś poszło mu nie tak w pracy. Sama tak miałam i dzięki tej pozycji nauczyłam się jak z tym walczyć. Dziecko nie powinno być ofiarą naszych stresów. W żadnym, ale to żadnym wypadku. Autor podaje nam różne wskazówki i metody na radzenie sobie z nerwami, tak aby dziecko nie oberwało. Polecam z czystym sumieniem.

Iwona M.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 06-05-2020 | Recenzja zweryfikowana
Przeczytałam kilka razy i często wracam do tej książki. Momentami mam niestety wrażenie, że autor pisze o mnie i to mi dedykuje tą książkę. To niesamowite jak strasznym rodzicem dotąd byłam. Z każdą kolejną stroną miałam większe wyrzuty sumienia. Na szczęście ta książka uświadomiła mi co robię źle i jak mogę to naprawić. Kilka technik okazało się naprawdę skutecznych. Polecam.

Weronika A.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 29-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Kiedy Twoja złość krzywdzi dziecko to świetny poradnik, który mi osobiście bardzo pomógł. Znalazłam w nim wiele cennych rad oraz technik, dzięki której jestem w stanie panować nad swoimi nerwami. Czasem faktycznie przesadzałam. W końcu dziecko to dziecko i niektóre jego zachowania, jak pomalowanie ścian w pokoju kredkami są normalne. Wcześniej szybko się denerwowałam o takie coś, a teraz na spokojnie potrafię wytłumaczyć córce, że to co zrobiła nie jest w porządku.

Ilona R.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 25-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Wielki ukłon w stronę autora, który wykonał kawał świetnej roboty. Stworzył książkę, w której opisuje problem tego jak złość wpływa na nasze maluchy. Niejednokrotnie mamy jakieś stresy w pracy i niestety często przenosimy je na żywice w domu. Pal licho jak ofiarą jest mąż. Gorzej jeśli są nimi dzieci, bezbronne i niewinne. Polecam.

Bożena M.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 22-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Pozycja obowiązkowa dla każdej osoby, która ma w swoim otoczeniu dziecko. Każdy się denerwuje, to normalne i ludzkie. Grunt, żeby wiedzieć jak walczyć z tymi nerwami, jak radzić sobie z stresujących sytuacjach, aby nie narażać dziecka na niepotrzebne, negatywne emocje. W końcu dzieci są jak gąbki, chłoną wszystko. Z całego serca polecam lekturę.

Weronika R.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 20-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Temat dość powszechny, aczkolwiek mocno zaniedbywany. Bynajmniej taki jest mój punkt widzenia. Wielu rodziców, chociażby z mojego najbliższego otoczenia wyżywa się na swoich pociechach. Myślą, że wtedy , po jakimś czasie wystarczy słowo przepraszam. Ale nie, skaza w głowie dziecka zostaje na długo, czasem na całe życie. Kochani rodzie, apeluję. Przeczytajcie tą pozycję i nauczcie się panować nad swoimi emocjami. Dom to dom, praca to praca. Niech bezbronne dzieci nie będą Waszymi ofiarami.

Weronika A.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 15-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
To poradnik dla tych wszystkich rodziców, którzy nie potrafią poradzić sobie ze swoimi nerwami, gdy na przykład mieli stresujący dzień w pracy i potem przynoszą owe nerwy do domu. Dzieci często niestety są najłatwiejszymi ofiarami tych nerwów bo są bezbronne. Sama widzę czasem zachowania wśród moich znajomych – rodziców i aż mi się włos na głowie jeży.

Sandra K.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 10-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak nasza złość, jako rodziców wpływa na dzieci. Z każdym krzykiem, czy klapsem w pupę wyrządzamy im dużą krzywdę, która może okazać się skazą na całe życie. Polecam przeczytać tą książkę od deski do deski i zastanowić się nad swoim zachowaniem. Mi dała sporo do myślenia. Dziękuję autorowi i polecam.

Malgorzata D.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 08-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Kiedy Twoja złość krzywdzi dziecko to must have dla każdego rodzica, dla każdej osoby która czynnie uczestniczy w wychowaniu dziecka. Szczególnie podkreślam te dwie kwestie ponieważ uważam, że książkę powinni przeczytać także wychowawcy w przedszkolach, którzy niejednokrotnie swoje problemy prywatne przenoszą na dzieci. Oczywiście z negatywnym skutkiem.

Zuzanna G.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 01-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Kupiłam tą książkę za radą mojej pani psycholog. Mam dosyć zbuntowane dziecko i szukałam wielu przyczyn jego zachowania. Po lekturze tej książki uświadomiłam sobie, że nie za wsze winne jest dziecko. Czasem problem tkwi w nas samych – rodzicach. Sama jestem typem osoby, która przynosi problemy z pracy do domu. Na szczęście dzięki tej książce nauczyłam się szufladkować pewne rzeczy, z korzyścią dla relacji w rodzinie.

Michalina I.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 31-03-2020 | Recenzja zweryfikowana
Każdy rodzic powinien przeczytać tą książkę obowiązkowo. Najlepiej kilka razy żeby zrozumieć kontekst i przekaz autora. Poza wspaniałą treścią teoretyczną jest mnóstwo porad na temat tego jak radzić sobie ze złością, jak nie przelewać jej na nasze pociechy. Sam z doświadczenia wiem, że czasem tak trudno. Szczególnie gdy dziecko coś przeskrobie, ale ludzie, nauczmy się panować nad tym. Mi ta pozycja bardzo pomogła, więc polecam.

Danuta A.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 26-03-2020 | Recenzja zweryfikowana
Bardzo dobre opracowanie. Dobrze, że o problemy agresji wśród rodziców tak wiele się mówi. Taki książek powinno być znacznie więcej i powinny stać się obowiązkową lekturą dla wszystkich rodziców, szczególnie tych sfrustrowanych. Autor wyjaśnia przyczyny problemu oraz mówi o sposobach na jego rozwiązanie. Polecam z całego serca.

Justyna D.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 25-03-2020 | Recenzja zweryfikowana
Często nie zdajemy sobie sprawy jak nasze emocje, szczególnie te negatywne mogą wpływać na nasze pociechy. Nie wiedziałam w czym tkwią problemy emocjonalne mojej córki dopóki nie kupiłam i nie przeczytałam tej pozycji. Nie sądziłam, że to ja i moje nerwy mogą stanowić problem. Uważam że to lektura obowiązkowa dla każdego kto posiada dziecko.

Iga B.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 18-03-2020 | Recenzja zweryfikowana
Temat złości wśród rodziców to odwieczny problem. Sama musze przyznać, że często przychodzę wkurzona z pracy i odreagowuję to na rodzinie. Zanim przeczytałam tą książkę, to nie wiedziałam jakie to może mieć skutki. Teraz wiem, że powinnam bardziej się hamować, szczególnie jeśli chodzi o moje maluchy. Polecam lekturę wszystkim zestresowanym rodzicom.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...