Xi
 » Książki  » Literatura piękna  » Literatura piękna polska

Najczęściej kupowane razem

Kawiarnia na końcu świata. Opowieść o sensie życia
5/5
27,62 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
95,80 zł

Czasami w naszym życiu mają miejsca wydarzenia, które zmieniają nas na zawsze. Czasem zupełnie przypadkowo trafiamy w jakieś miejsce, w którym dzieją się rzeczy niezwykłe, albo spotykamy kogoś na swojej drodze, kto okazuje się mieć ogromny wpływ na nasze dalsze losy. We współczesnej gonitwie za pieniędzmi i życiowym sukcesem łatwo pogubić to, co najważniejsze i przegapić z pozoru błahe momenty, które decydują o naszym szczęściu i samozadowoleniu. Drobne przyjemności, czułe gesty, zwyczajne sprawy, dzielone z bliskimi, wartościowa rozmowa w przyjaznej, życzliwej atmosferze. Odrobina spokoju i wytchnienia dla siebie. Głęboka akceptacja swoich mocnych i słabych stron...

John P. Strelecky miał 32 lata i dobrze płatną pracę, kiedy postanowił zwolnić i odnaleźć zagubiony sens życia. Wyruszył w długą podróż dookoła świata w czasie której przewartościował całe swoje dotychczasowe życie. W odległych zakątkach globu powoli odkrywał siebie, spotykał wyjątkowych ludzi i doświadczał niezwykłej przemiany duchowej. Po powrocie, niemal z dnia na dzień, zdecydował się, że napisze książkę o swoim doświadczeniu drogi. Choć nie miał kierunkowego wykształcenia literackiego, bez trudu przelał na papier swoje przemyślenia. Tak właśnie powstała „Kawiarnia na końcu świata. Opowieść o sensie życia”.

Powieść Strelecky'ego inspiruje do działania i poszukiwania sensu życia zgodnie z samym sobą i własnymi pragnieniami. Autor zadaje czytelnikom ważne pytania i zachęca ich do odbycia podróży w głąb siebie, celem znalezienia właściwych odpowiedzi. Dzieli się swoimi refleksjami z podróży i pokazuje jak złapać oddech w świecie nastawionym na konsumpcjonizm i szybkie wzbogacanie się. Jednocześnie przekazuje odbiorcom moc pozytywnej energii i podpowiada jak zbudować harmonię pomiędzy ciałem a duchem.

Wędrówka po kontynentach i spotkanie z odmiennymi kulturami są tu przedstawione jako doskonały sposób na nabranie dystansu do własnych, codziennych problemów. Wejście do tajemniczej kawiarni o wiele znaczącej nazwie "Dlaczego tu jesteś" pozwala podróżującemu zatrzymać się na chwilę, złapać oddech i zastanowić nad własnym istnieniem. W kawiarni panuje niespieszna atmosfera, sprzyjająca medytacji i odpoczynkowi od zgiełku świata. Spotkania z bywalcami kafejki stają się impulsem do poszukiwania własnej drogi i zagubionej świadomości.

Książka „Kawiarnia na końcu świata” szybko stała się czytelniczym bestsellerem. Została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Przesłanie autora dotarło do ponad 4 milionów czytelników na całym świecie (nawet na Antarktydę).

Publikacja wydaje się być niepozorna, ale ma niesamowitą siłę oddziaływania. Skłania odbiorców do wzięcia odpowiedzialności za swoje życie i wprowadzenia realnych zmian do swojego świata.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Karolina N.

Klient zweryfikowany

4/5
| 02-02-2022 | Recenzja zweryfikowana
Dobra książka, ale nie zachwyciła mnie tak jak się tego spodziewała na podstawie recenzji innych.

Katarzyna K.

Klient zweryfikowany

5/5
| 12-10-2021 | Recenzja zweryfikowana
Czy zastanawiałeś się nad sensem swojego życia? Ta lektura spowoduje że zaczniesz się nad tym zastanawiać, a może wpłynie również na Twoje życie. Polecam serdecznie.

Katarzyna W.

Klient zweryfikowany

5/5
| 11-06-2021 | Recenzja zweryfikowana
Książka godna polecenia, daje do myślenia do tego pięknie wydana. Polecam w 100%.

Tomasz P.

Klient zweryfikowany

5/5
| 04-06-2021 | Recenzja zweryfikowana
Gorąco polecam książkę Kawiarnia na końcu świata. Mocno otwierająca oczy.

Dorota G.

Klient niezweryfikowany

1/5
| 30-04-2021 | Recenzja zweryfikowana
Zazwyczaj z dużym dystansem podchodziłam do książek poradników życiowych z zakresu tzw. psychologii motywacyjnej, tak było i tym razem.

Autor podczas swojej podróży w wyniku zbiegu okoliczności zbacza z obranej trasy. Podróż ta miała być uropem od pracy, czasem na "naładowanie baterii". Po utracie wszelkiej nadziei na znalezienie odpowiedniej drogi, mając resztki paliwa w baku, trafia do "Kawiarni Dlaczego tu jesteś". Spędza tam jedną, jedyną noc, która odmienia jego życie.

Muszę przyznać, że opowieść, na pograniczu baśni, jest urocza i ma w sobie pewną magię. Usunęła bym z niej jednak chyba 90% rozmów, które niewiele wnoszą. Dlaczego? Mówienie komuś, że życie leży tylko w jego rękach i jeśli wystarczająco się postara, spełni wszelkie swoje pragnienia jest złudnym kłamstwem. Nie każdy i nie każda ma takie same szanse początkowe by choćby móc spróbować. Popatrzmy wokół, ile osób jednak spróbowało i im nie wyszło? Mówienie "musisz chcieć i działać wystarczająco mocno" w takich sytuacjach wywołuje poczucie winy i porażki, bo może chęć lub działanie było zbyt słabe. Wina za nieudane "projekty" przerzucana jest na jednostki i ich słabość, a nie na rzeczywiście odpowiedzialny za to system. Kolejna uwaga, książka kierowana jest do samotnych Amerykanów z klasy minimum średniej, totalnie nie zauważając ograniczeń klasy niższej, gdzie porzucenie dotychczasowej pracy wiąże się najczęściej z utratą dochodów dzięki którym utrzymywana jest cała rodzina, braku choćby tak podstawowego elementu jakim jest pożywienie. O odpowiedzialności za innych również nie ma tutaj mowy, jakby ludzie żyli sami, w odgrodzeniu od bliskich. Jedynym chyba zauważonym przeze mnie plusem pojawiającym się w trakcie wielogodzinnych rozmów jest wyjaśnienie działania reklam i krytyka konsumpcjonizmu, modny ostatnio minimalizm. Wracając do oderwania tej książki od realnego życia, nasz świat zbudowany jest tak, że zawsze musi być ktoś, kto będzie pracował na kasie w spożywczym, czy na produkcji w jakiejś firmie. Nie możliwe jest, by każdy był biznesmenem i zarabiał pieniądze przez swoje pasje. Osobiście w ogóle marzenia o byciu na szczycie kariery są mi obce. Kolejny element budujący nierealne marzenia, a gdy się nie spełnią, wywołujący jeszcze większe obniżenie poczucia własnej wartości.

Dla mnie osobiście ta książka pełna jest pięknych, acz pustych słów, i rad, które niestety nie działają, przynosząc więcej szkody niż pożytku. Do mnie zupełnie nie trafiła, ale jeśli lubicie i szukacie kolejnego poradnika "jak żyć?", zapewne będzie to dla Was fascynująca lektura.

WIOLETTA M.

Klient zweryfikowany

5/5
| 15-04-2021 | Recenzja zweryfikowana
Głęboka, skłania do refleksji. Jestem ciekawa następnych części.

Piotr

Klient zweryfikowany

5/5
| 13-10-2020 | Recenzja zweryfikowana
Książka bardzo niezwykła, kupuję już drugą, na prezent.

Lucyna Z.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 29-08-2020 | Recenzja zweryfikowana
Dlaczego tu jesteś? Czy boisz się śmierci? Czy czujesz się spełniony? Odpowiedzi na te pytania rozpoczynają podróż głównego bohatera w głąb siebie. Bohater John nosi takie samo imię, jak autor książki, dlatego czytelnik automatycznie utożsamia ze sobą obie postaci. W treści widać tą autentyczność. Ja uwierzyłam Johnowi i sama zaczęłąm się zastanawiać nad postawionymi pytaniami. Polecam „Kawiarnię na końcu świata” wszystkim, którzy czują, że wylądowali na życiowym zakręcie lub przytłacza ich codzienna monotonia.

Alicja U.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 17-08-2020 | Recenzja zweryfikowana
130 stron czystej magii

Wiesława D.

Klient niezweryfikowany

4/5
| 05-08-2020 | Recenzja zweryfikowana
Podobno pod wpływem tej książki setki ludzi zmieniło swoje życie. Ja osobiście nie znalazłam w niej niczego nowego ani przełomowego, ale i tak przeczytałam ją z przyjemnością. Podoba mi się motyw podróży na koniec świata i tajemniczej kawiarni, a także duża ilość dialogów. Dzięki temu nie jest to kolejny sztampowy poradnik.

Iwona W.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 24-07-2020 | Recenzja zweryfikowana
Najlepsze książki to takie, które płyną prosto z serca. Ta właśnie taka jest. Rozważania nad celem życia poruszają ukryte struny w duszy każdego czytelnika, inspirują do zmian w swoim życiu na lepsze. Ja połknęłam tą książkę w jeden dzień i nie raz do niej wracam w gorszych chwilach.

Janina W.

Klient niezweryfikowany

4/5
| 12-07-2020 | Recenzja zweryfikowana
Autor nie odkrywa Ameryki, ale przekazuje dużo optymizmu, nadziei na lepsze jutro i wiary we własne siły. Książka jest krótka, cienka, można zabrać ją np. na plażę albo do pociągu zamiast kolejnego kryminału i poczytać coś lekkiego, ale i wartościowego.

Dostawa

847546
Ładowanie...