Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Katalog roślin. Drzewa, krzewy, byliny

praca zbiorowa

„Katalog roślin” to bestsellerowa publikacja botaniczna przeznaczona dla projektantów ogrodowych, działkowców, studentów architektury krajobrazu i ogrodnictwa oraz osób tworzących ogrody miejskie i tereny zieleni. Jest również idealna dla wszystkich osób chcących amatorsko uprawiać botanikę we własnym ogrodzie czy na balkonie. Książka zawiera opis drzew i krzewów zarówno liściastych, jak i iglastyCzytaj więcej

„Katalog roślin” to bestsellerowa publikacja botaniczna przeznaczona dla projektantów ogrodowych, działkowców, studentów architektury krajobrazu i ogrodnictwa oraz osób tworzących ogrody miejskie i tereny zieleni. Jest również idealna dla wszystkich osób chcących amatorsko uprawiać botanikę we własnym ogrodzie czy na balkonie. Książka zawiera opis drzew i krzewów zarówno liściastych, jak i iglastych, a także roślin wrzosowatych oraz sadowniczych, bylin, pnączy i róż.

Nowe wydanie zostało poszerzone aż o 600 pięknych roślin. Wśród nowości znalazły się rośliny tarasowe i ozdobne o jadalnych owocach, paprocie i trawy. Dołączono również porady związane z planowaniem ogrodu i zwalczaniem chorób oraz szkodników. Całość opisuje 2680 roślin, które można zakupić na polskim rynku.

"Katalog roślin" jest polecany przez Związek Szkółkarzy Polskich, którzy przygotowali propozycje przeznaczone zwłaszcza dla projektantów ogrodów, ogrodników, sprzedawców roślin, studentów architektury krajobrazu i ogrodnictwa oraz wszystkich miłośników ogrodnictwa, z zamiłowaniem poszukujących nowych gatunków do uprawy. To nie tylko wspaniały przewodnik po roślinach ogrodowych dostępnych w Polsce, ale także zestaw sprawdzonych pomysłów. Przy pomocy zawartych w książce porad możesz przygotować fantastyczny ogród, którym zachwycisz rodzinę oraz znajomych. Ponadto będzie to miejsce wyróżniające się bioróżnorodnością przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej funkcjonalności.

2680 przykładów zostało szczegółowo opisanych, a ponadto książkę ozdobiono wspaniałymi zdjęciami. Znajdziesz tu dokładne nazewnictwo, charakterystykę wybranych gatunków z uwzględnieniem ich wymagań i zastosowania, uwagi o sąsiedztwie innych roślin, a nawet porady pielęgnacyjne. Specjalne oznaczenia zamieszczone w środku umożliwiają znalezienie nagrodzonych odmian, zorganizowanie odpowiedniego stanowiska oraz wybranie rośliny dopasowanej do zaznaczonych warunków. Natomiast schematyczne ilustracje ułatwiają dokładne zrozumienie prezentowanego opisu. Przykłady organizacji ogrodów z pewnością zainspirują niejednego ogrodnika do wprowadzenia zmian lub nawet założenia nowego ogrodu. 11 rozdziałów tej niezwykłej książki ułatwia szybkie znalezienie informacji o różnych drzewach, roślinach tarasowych, sadowniczych, ozdobnych i wrzosowatych oraz różach lub trawach. Dzięki zawartym poradom dowiesz się, jak zabezpieczyć swoje gatunki przed chorobami i niebezpiecznymi dla rośliny zwierzętami. Zwróć uwagę na dołączone tabele, porządkujące wiedzę. Sprawdź również katalog kwiatów.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
617056
Tytuł
Katalog roślin. Drzewa, krzewy, byliny
Autor
praca zbiorowa
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
492
Data premiery
2016-09-08
Rok wydania
2016
Wymiary produktu [mm]
295 x 210
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
1.62
Długość
297
Głębokość
210
Wysokość
24
Cena detaliczna
99,00 zł
Nasza cena
72,89 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
40 recenzji
 • 5
  40
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Marta W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-06-27
  Katalog piękny, bardzo ładnie wykonany, przejrzysty. Gorąco polecam.
 • Magdalena B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-01-04
  Wybrano gatunki i rodzaje roślin najbardziej sprawdzające w zmiennych warunkach klimatycznych. Pozycja pozwala na wybranie roślin nie tylko ze względu na wymagania siedliskowe, ale również obrazuje pokrój, wzrost itp. Pozycja niezbędna w biblioteczce profesjonalisty oraz ogrodnika amatora. Polecam.
 • Krystyna B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-01-03
  Książka bardzo interesujące kompendium wiedzy, zawiera duży zbiór różnorodnych roślin wraz z ich wymaganiami, opisane z sposób przejrzysty i zwięzły. Fotografie roślin, a także ich graficzne wielkości w wieku dojrzałym, w proporcji do sylwetki człowieka są bardzo pomocne w doborze roślin. Zawiera również wiele informacji praktycznych m.in krótki instruktaż w zakresie zakładania ogrodu oraz sposób sadzenia i pielęgnacji roślin. Wyróżnia się dużą fachowością i przejrzystością. Polecam nie tylko amatorom!
 • Ewa G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-07-12
  Piękne obrazki, ciekawe opisy. Polecam wszystkim zakładającym ogród.
 • Elzbieta K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-06-09
  Książka bardzo ciekawa, zawarto w niej dużo informacji na temat roślin. Ładne wydanie, godne polecenia.
 • Włodzimierz K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-05-17
  Fantastyczny katalog, Krótkie, zwięzłe informacje na temat roślin z fotografiami. Akurat dla ogrodnika-amatora, i nie tylko. Wspaniała pozycja wydawnicza - przerosła moje oczekiwania. Gratulacje dla całej grupy autorów.
 • Wojciech O. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-05-13
  Katalog bardzo dokładny i kompleksowy. Pozycja obowiązkowa dla każdej osoby zajmującej się aranżacją zieleni.
 • Marek E. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-27
  Kilka dni temu, podczas wizyty w zaprzyjaźnionym sklepie ogrodniczym wpadł mi w ręce "Katalog roślin. Drzewa, krzewy, byliny". Jako zagorzały działkowiec amator, zielarz oraz plantator widziałem już wiele opracowań tego typu dlatego wymienioną wyżej książkę do ręki brałem z pewną rezerwą, nie spodziewając się niczego wielkiego. Jak bardzo jednak się myliłem!
  Zacznijmy jednak od początku. "Katalog" to solidne opracowanie zbiorowe, liczące sobie 492 strony tekstu oraz barwnych fotografii i schematów. Książka zawiera szczegółowe opisy prawie 2700 roślin, przy czym interesujące informacje znajdą tu zarówno amatorzy tacy jak ja, którzy działkę oglądają jedynie dwa, trzy razy w tygodniu, jak i profesjonaliści, rolnicy, sadownicy, ogrodnicy oraz osoby zajmujące się architekturą krajobrazu. Zastrzeżenia budzić może miękka oprawa ponieważ moim zdaniem książka tej rangi powinna być raczej wyposażona w solidne, twarde obwoluty, jednak należy pamiętać również o aspekcie ekonomicznym - miękka okładka pozwala nam nabyć to wartościowe opracowanie w korzystniejszej cenie. Przejrzysty spis treści pozwala bez większych kłopotów odnaleźć interesujący nas gatunek, a odpowiednie uszeregowanie roślin sprawnie wyszukiwać informacje dotyczące poszczególnych grup. Liczne wskazówki praktyczne dotyczące wartości użytkowych, uprawy oraz hodowli wielu drzew iglastych, liściastych, a także bylin, ziół i pnączy, czynią z "Katalogu" interesującą pozycję akademicką, którą w cyklu swego kształcenia wykorzystać mogą studenci kierunków przyrodniczych, inżynierskich oraz rolniczych. Co jest jednak, w mojej opinii, szczególnie ważną cechą tej książki, to jej olbrzymia wartość użytkowa dla przeciętnego działkowca-amatora, człowieka takiego jak ja czy też wielu moich bliskich znajomych. "Katalog" w sposób przystępny oraz utylitarny pozwala zgromadzić potrzebny dla początkującego hodowcy zasób informacji dotyczący uprawy danej rośliny. Dowiemy się więc jakiej gleby wymagają do optymalnego rozwoju gatunki róż ozdobnych oraz dlaczego rokitniki rosną świetnie na mało żyznych, ubogich w składniki odżywcze glebach. Tu znajdziemy informacje na temat roślin przyjaznych dla zwierząt, których nasadzenie pozwoli uczynić nasz ogród atrakcyjniejszym na przykład dla pszczół, jak i zestaw ogólnych porad w jaki sposób sadzić rośliny, dedykowany dla ewidentnie początkujących ogrodników. Jest to książka przy której miłośnik przyrody spędzi niejeden wieczór czytając wnikliwie kolejne rozdziały, jak też i książka którą potraktować możemy niemalże jak instrukcję obsługi, dotyczącą uprawy jednego, konkretnego gatunku. Reasumując: "Katalog" jest jedną z wartościowszych pozycji tego rodzaju dostępnych na rynku księgarskim. Czasy w jakich przyszło nam żyć sprzyjają działkowiczom, a przymusowa izolacja i konieczność ograniczenia kontaktów międzyludzkich sprawiła, że coraz więcej osób marzy o własnym kawałku ziemi, na którym stworzy swój własny Eden. Dlaczego nie uczynić tego razem z "Katalogiem"? Zdecydowanie polecam!!
 • Piotr P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-16
  Po prostu rewelacja! Bardzo obszerny poradnik. Praktycznie wszystko czego potrzeba. Kompendium wiedzy. Gorąco polecam.
 • Krzysztof N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-03-01
  Zdecydowanie polecam, książka w sposób zwięzły opisuje rośliny, drzewa, krzewy i byliny.
 • Kamila P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-12-18
  Polecam!!! Bardzo konkretne informacje an temat każdej rośliny.
 • Witold E. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-31
  Książka lepsza od niejednego poradnika działkowicza. Przesadziłem z nią wiele roślin, które znalazłem na łące czy nawet przydrożnym rowie. Zawiera wszystkie informacje potrzebne do odpowiedniego pielęgnowania większości znanych krzewów i bylin.
 • Daria G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-21
  Świetna, wręcz nieoceniona pomoc w każdym ogrodzie. Nadaje się również na krótki spacer po lesie. Polecam!
 • Ola M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-11
  Katalog roślin. Drzewa, krzewy, byliny to książka, którą otrzymałam ostatnio w prezencie od moich wnuczków. Maluchy wiedzą, że babcia interesują się roślinami i ich uprawą. Dzięki wiedzy zdobytej z tej książki czuję, że teraz już wiem wszystko. Nie miałam pojęcia, ze w dzisiejszych czas tworzą tak atrakcyjne pozycje literackie na temat uprawy roślin, kiedyś wszystko było czarno białe i bez wyrazu. Tu jest dużo zdjęć, ładna czcionka, wszystko ładnie posegregowane, bez problemu można odnaleźć interesujące nas w danym momencie treści. Bardzo mi się podoba, polecam.
 • Dorota T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-10
  Jedna z lepszych książek na temat bylin jaką znam. Wszystkie informacje są tutaj bardzo szczegółowe, jest to pozycja naprawdę sporych gabarytów. Zaspokoi ciekawość każdego laika w temacie jak i przyniesie wiele ciekawostek dla osoby, która już jakiś czas interesuje się tym zagadnieniem. Dla mnie to nieoceniona pomoc podczas uprawy, naprawdę często do niej zaglądam i polecam Wam ją szczerze.
 • Luiza S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-01
  Jeśli interesujesz się uprawą roślin i chcesz dowiedzieć się co nieco o poszczególnych gatunkach drzew, krzewów czy bylin, to koniecznie kup tą książkę. Poza tym ,ze jest pięknie wydana, miło się ją czyta, z chęcią zagląda, to jeszcze ma mnóstwo przydatnych informacji, no i ciekawostek. Myślałam, ze wiem już wszystko, znam wszelkie tajniki, a mimo to pewne fakty i tak potrafiły mnie zaskoczyć. Polecam tą jak i wszystkie inne pozycje z tej serii, do tego wydawnictwa.
 • Kamila I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-25
  Dobra książka dla tych wszystkich, którzy lubią sobie pogrzebać w ogródku. Ja już kupiłam kilka egzemplarzy i sprezentowałam ciotce, mamie i niebawem podaruje kuzynce. Wszyscy jednakowo chwalą tą pozycję. Jest od groma przydatnych informacji i wszystko to napisane fajnym językiem. Na szczególną uwagę zasługują fotografię, są świetne i jest ich naprawdę sporo. Cena też niczego sobie, polecam.
 • Sonia G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-21
  Dobra książka, która nie raz pomogła mi gdy miałam wątpliwości co do uprawy danej byliny. Autor wyczerpuje temat w 100%. Przeczytałam już naprawdę sporo pozycji literackich na ten temat, ale ta jest w mojej opinii najlepsza. Dużo tu szczegółowych informacji, ciekawostek i przede wszystkim fotografii, które wiele ułatwiają. Polecam.
 • Iza S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-11
  Kolejna książka z tej serii, która wylądowała na mojej półce. Uwielbiam pozycje od tego wydawnictwa i zawsze autorzy poszerzają znacząco moją wiedzę w zakresie uprawy roślin. Kiedyś sięgałam po informacje do Internetu, ale tyle razy się sparzyłam a z powodu nierzetelnych informacji, że sobie odpuściłam. Naprawdę lepiej zainwestować w pewne pozycje literackie. Wszystkie byliny są szczegółowo opisane i zilustrowane. Ponadto samo wydanie tej książki jest bardzo miłe dla oka. Polecam.
 • Iwona S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-10
  Katalog roślin. Drzewa, krzewy, byliny to taka encyklopedia oraz książka podpowiadająca jak uprawiać daną roślinę. Bardzo mi pomogła kilka miesięcy temu gdy byłam zielona w temacie. Teraz wszystkie treści z tej pozycji praktycznie mam w głowie, więc książkę przekazałam dalej. Uważam, że jest naprawdę bardzo godna polecenia. Autorzy postarali się o piękną szatę graficzną. Miło się ją przegląda. Polecam wszystkim z całego serca.
 • Iza D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-26
  Bardzo dobra książka, właśnie dokładnie takiej szukałam. Interesuję się uprawą roślin odkąd pamiętam. Zazwyczaj sięgałam po wszelkie informacje do sieci, ale kilka razy się sparzyłam, o okazało się że coś pisał nie ekspert, a laik i z uprawy czegoś wyszły nici. Tutaj mamy zaufaną pozycję na najwyższym merytorycznym poziomie. Poza tym jest po prostu bardzo ładnie wydana. Dużo zdjęć, obrazków, ładna czcionka, Wszystko tak jak trzeba No i cena też nie jest wcale taka wysoka. Polecam.
 • paula s. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2017-07-14
  Książka zawiera najważniejsze potrzebne informacje o danej roślinie, krótko i lakonicznie. Mnóstwo zdjęć - można wybierać i projektować swój ogród.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 6. marca, środa
0,00 zł
617056
Ładowanie...