Xi

Kaskadia - rozwiń pełne życia środowisko malowniczej krainy!

Gra planszowa Kaskadia zabiera graczy do północnoamerykańskiego lasu, gdzie prawdziwe piękno natury zachwyca przybyszów niesamowitym bogactwem, a przy tym różnorodnością występujących tam gatunków. Zadaniem każdego gracza jest tworzenie wspaniałego ekosystemu, który rozwija się z zachowaniem odpowiedniej równowagi. Amerykańskie góry, rzeki i lasy już czekają na nowych mieszkańców. Pomóż zwierzętom znaleźć w tej wyjątkowej okolicy prawdziwy dom!

Dla kogo przeznaczona jest gra Kaskadia?

  • dla 1-4 graczy

  • dla graczy w wieku od 10 lat

Na czym polega gra Kaskadia?

Kaskadia polega na tworzenie spójnego ekosystemu. Gracze rozwijają przyrodę krainy, w swoich turach wybierając odpowiednie płytki i żetony, a następnie dokładając je do rozrastającego się środowiska. Spróbuj ułożyć jak największy obszar gór lub lasu! Musisz przy tym pamiętać, by rozmieszczać zwierzęta w punktowanych układach. Gra ma bardzo proste zasady, ale każda rozgrywka jest inna oraz zapewnia wiele możliwości wykonania ruchu.

Gracze muszą podejmować dobrze zaplanowane decyzje, by cały ekosystem działał poprawnie. Modułowa plansza i różne cele sprawiają, że każde podejście trochę różni się od poprzednich. Zwróć uwagę również na kilka dostępnych trybów gry, opisanych w instrukcji. Znajdziesz tu rozgrywkę dla pojedynczego gracza, a także specjalną wersję rodzinną, w która warto zagrać z dziećmi. Kaskadia ma również ciekawy system osiągnięć oraz zróżnicowane scenariusze, dzięki czemu możesz szukać nowego wyzwania, gdy już trochę znasz grę.

Kaskadia - zawartość pudełka

  • 100 drewnianych żetonów zwierząt

  • 85 płytek siedlisk

  • 25 żetonów natury

  • 20 kart punktacji zwierząt

  • karta wariantu rodzinnego

  • 5 startowych płytek siedlisk

  • kolorowy notes

  • worek

Gra Kaskadia - opinie

Gra Kaskadia oferuje rozgrywkę dobrą dla początkujących i zaawansowanych graczy, a dzięki dodatkowym wariantom w ciekawy sposób ubarwiasz grę, gdy już znasz podstawowe zasady. Bardzo łatwo dopasujesz grę do możliwości, doświadczenia oraz wieku graczy. Zagrasz z małymi i dużymi fanami planszówek! To świetny wybór dla gracza, który chce grać z całą rodziną, a przy tym oczekuje produktu z głębią rozgrywki.

Kaskadia to ładnie ilustrowana planszówka, która przenosi graczy do pięknej krainy dzikich zwierząt. Dzięki neutralnej tematyce zagrasz z dziećmi, a zasady szybko wyjaśnisz uczestnikom rozgrywki. Grę zaprojektował znany twórca gier planszowych, Randy Flynn. Dzięki jego doświadczeniu powstała bardzo uniwersalna planszówka, która wydaje się prosta, ale tak naprawdę daje niesamowicie dużo możliwości poprowadzenia rozgrywki.

Lucky Duck Games Polska zaprasza na wyprawę do świata natury! Czy zapewnisz krainie wspaniały rozwój? Umieść zwierzęta w nowych siedliskach, zaprojektuj zrównoważony ekosystem i odkryj w sobie cechy prawdziwego badacza przyrody!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

3161267
Ładowanie...