Kapibary na gigancie

  2 recenzje

Kapibary wyruszają w świat! Emmy, Raul i Tristan to trójka najlepszych przyjaciół. Żyją razem ze swoim stadem na łące w zoo. W zasadzie są tam szczęśliwe - mają pod dostatkiem jedzenia, bajorko, w którym mogą się pluskać, i całą masę wolnego czasu do leniuchowania. Ciekawość nie pozwala im jednak wieść spokojnego życia kapibary - kto wie, może poza zagrodą jest coś więcej niż to, co już znają? Czytaj więcej

  • Wydawnictwo: Kropka
  • Data premiery: 2026-03-25
  • Okładka: twarda
  • Liczba stron: 144
  • Wymiary: 241 x 174
więcej parametrów
Polecamy podobne produkty
Zobacz wszystkie

O książce

Kapibary wyruszają w świat!


Emmy, Raul i Tristan to trójka najlepszych przyjaciół. Żyją razem ze swoim stadem na łące w zoo. W zasadzie są tam szczęśliwe - mają pod dostatkiem jedzenia, bajorko, w którym mogą się pluskać, i całą masę wolnego czasu do leniuchowania. Ciekawość nie pozwala im jednak wieść spokojnego życia kapibary - kto wie, może poza zagrodą jest coś więcej niż to, co już znają? Czy pogłoski o złych wilkach, wrednych świnkach morskich i zwariowanych małpach są prawdziwe? Trzy dzielne - i bardzo ciekawe świata kapibary - postanawiają dać nogę ze swojego wybiegu i przekonać się o tym na własnym futrze.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu
3726399
Tytuł
Kapibary na gigancie
Producent
Wiek od (lata)
6
Język
polski
Liczba stron
144
Typ okładki
twarda
Wydanie
1
Data premiery
2026-03-25
Rok wydania
2026
Kraj pochodzenia
Polska
Wymiary
241 x 174
Waga
0.5 kg
Wysokość
174 mm
Długość
241 mm
Głębokość
17 mm
Szerokość
175 mm
Nasza cena
33,39 zł
Symbol produktu:
9788368382396

Opinie i recenzje książki Kapibary na gigancie

5,0/5
 
2 recenzje
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
  • Ewa Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2026-05-10Recenzja zweryfikowana
    Na zielonej łączce, pod Wielkim Drzewem żyje niecodzienne trio bohaterów, których futerkowi przodkowie, jak mówią przemądrzałe kruki, trafili do Europy za sprawą Krzysztofa Kolumba. Emmy, Tristan i Raul pewnego dnia odkrywają, że prawdziwa wolność znajduje się za bramą ich wybiegu, tylko czy poradzą sobie w wielkim świecie, pośród innych zwierząt? O tym opowie Wam Matthäus Bär w pięknie wydanej i bogato ilustrowanej książce pt. „Kapibary na gigancie” z oferty Wydawnictwa Kropka w przekładzie Danuty Fryzowskiej.

    Te słodkie zwierzątka, przyzwyczajone do leniwej egzystencji, mają ochotę przeżyć coś niezwykłego. Podejmują ryzyko i eksplorują tereny, o których do tej pory nawet im się nie śniło. A że na swojej drodze spotykają mało przyjemne świnki morskie, nieco kłamliwego osła czy wilki, które wcale nie są takie, jak się wszystkim wydaje - to nawet lepiej. Dzięki tym wszystkim bohaterom, przygody Naszych kapibar nabierają barw, choć czasami przyjdzie Nam nawet bać się o ich skórę.

    „Kapibary na gigancie” to historia, która z pozoru wydaje się lekką i zabawną opowieścią dla dzieci, ale bardzo szybko odsłania swoje głębsze warstwy. Autor z dużym wyczuciem prowadzi młodego czytelnika przez temat odwagi, przyjaźni i wychodzenia poza własną strefę komfortu. Emmy, Tristan i Raul różnią się charakterami, dzięki czemu każdy czytelnik może odnaleźć w nich cząstkę siebie: tę lękliwą, ciekawską lub impulsywną.

    Ilustracje Aniki Voigt doskonale oddają klimat tej historii. Są ciepłe, pełne detali i emocji, a jednocześnie pozostawiają przestrzeń dla wyobraźni. Warto zwrócić uwagę także na sposób przedstawienia zwierząt. Okazuje się, że nawet te, które początkowo wydają się groźne lub nieprzyjazne, z czasem pokazują swoje inne oblicze. To cenna lekcja dla młodych odbiorców: nie wszystko jest takie, jakim się wydaje na pierwszy rzut oka.

    To opowieść, która bawi, wzrusza i skłania do rozmów. „Kapibary na gigancie” przypominają, że świat jest pełen niespodzianek, a największe przygody zaczynają się wtedy, gdy odważymy się zrobić pierwszy krok w nieznane.
  • Joanna M. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2026-05-08Recenzja zweryfikowana
    Kompletnie nie zgadzam się z powiedzeniem, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Może wścibstwo, ale nie ciekawość. Bez ciekawości, świat stałby przecież w miejscu. To ciekawość pozwala ludziom przesuwać granice tego co znane, to często właśnie dzięki ciekawości (a nie odwadze) udaje się przełamać strach! I to ciekawość jest czwartą bohaterką tej zabawnej i napędzającej do działania książki!

    Trzy kapibary - Emmy, Raul i Tristan mieszkają w zoo. Wiodą spokojne, wręcz sielskie życie. Codziennie karmione przez opiekunów, mają swój wybieg, bajorko i nieograniczony czas na leniuchowanie. Jednak, pewnego dnia, wzrok Raula pada na ogrodzenie i w łebku pojawia się myśl - co jest po drugiej stronie?

    Ziarno ciekawości zostaje zasiane i już cała trójka zaczyna zastanawiać się „Czy za płotem czeka na nas coś więcej? Czy życie smakuje tam inaczej? Czy gdzieś tam żyją inne kapibary? Dzikie i wolne?”.

    A wiecie, czym są takie pytania?! To klucze do przygody! Wystarczy tylko poczekać na dobrą okazję, a jeśli nie przyjdzie, to stworzyć ją samemu! I zbadać morze możliwości, które na pewno rozciąga się po drugiej stronie!

    Każda kolejna noc, podczas której naszej dzielnej trójce udaje się wymykać z wybiegu, przynosi nie tylko nowe znajomości, ale także kolejne doświadczenia, które jeszcze bardziej nakręcają ciekawość. Czym są urodziny? Jak zdobyć najwspanialszy przysmak świata, czyli brokuły? Do czego służy dziwne urządzenie na kółkach, zwane przez ludzi deskorolką? I czy plotki o wrednych świnkach morskich są prawdziwe?

    Ta dowcipna i pełna zwrotów akcji książka to nie tylko genialna pochwała ciekawości świata, ale także cenna lekcja krytycznego myślenia. Nasze kapibary przekonują się bowiem, że nie zawsze za dobrą opinią idą także dobre intencje, a pomocną łapę może wyciągnąć do nich ten, kogo bały się najbardziej.

    Jestem po uszy zakochana w tych bohaterach i wiem, że Wasze dzieci też ich pokochają! Gorąco polecam! Od 6 roku życia.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
  • Klient zweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Klient niezweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Recenzja Zweryfikowana
    Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.
Dostawa i płatność
Udostępnij produkt
Wstaw link na:
lub skopiuj link
Dodano do koszyka