Kalendarz małego Polaka

Tamara Michałowska

Wydawnictwo : Siedmioróg

Opis

Kalendarz małego Polaka. Polskie rocznice i tradycje opowiedziane dzieciom w wierszach, obrazkach, ćwiczeniach edukacyjnych i scenariuszach zajęć pod redakcją Tamary Michałowskiej.
Książka jest bardzo przydatnym narzędziem do nauki języka polskiego dla dzieci obcokrajowców mieszkających w Polsce, a także dla dzieci Polaków mieszkających za granicą i uczących się języka polskiego w domu lub w polskich szkołach sobotnio-niedzielnych. Kalendarz małego Polaka w przystępny i atrakcyjny sposób przybliży dzieciom polonijnym polską historię, kulturę i tradycję.
Kalendarz małego Polaka został stworzony z myślą o uczniach klas młodszych szkół podstawowych. Składa się z dwudziestu pięciu rozdziałów, których tematami są ważne dla nas Polaków daty w kalendarzu. Z jednej strony są to rocznice historyczne i święta patriotyczne (m. in. Święto Niepodległości, wybuch II wojny światowej, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Święto Konstytucji 3 Maja). Z drugiej strony są to święta związane z religią, obyczajami i tradycjami (m. in. Nowy Rok, Dzień Babci, Dzień Zakochanych, Dzień Kobiet, Wielkanoc, Dzień Ziemi, Dzień Mamy, Dzień Dziecka, Dzień Taty, Święto Zmarłych, Dzień Górnika, Boże Narodzenie). Ważnymi datami w polskim kalendarzu są także uroczystości szkolne początek roku szkolnego czy Dzień Nauczyciela. Tematami rozdziałów są wreszcie daty związane z nastaniem pór roku: wiosny, lata, jesieni i zimy.
Poszczególne rozdziały zawierają po kilka wierszy najwybitniejszych polskich poetów - Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Ludwika Jerzego Kerna, Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima, ks. Jana Twardowskiego, którzy ukazują polskie daty z perspektywy własnej wrażliwości i rozumienia tradycji narodowych. Każdy rozdział opatrzony jest omówieniem danej daty, na które składają się: ogólna charakterystyka tematu, pytania, scenariusz zajęć z dziećmi, zadania oraz definicje trudniejszych pojęć i terminy historyczne. Prezentacja każdej daty wzbogacona jest wartościowym i atrakcyjnym dla dziecka materiałem graficznym, który ma za zadanie równocześnie bawić i uczyć.
Kalendarz małego Polaka jest publikacją edukacyjną nadającą się zarówno do użytku szkolnego, jak i do lektury w domu. Sprawdzi się jako podręcznik uzupełniający w szkołach podstawowych, gdzie spełni rolę narzędzia przy omawianiu rocznic, świąt i tradycji oraz przy przygotowaniu uroczystości szkolnych. Z kolei w szkołach polonijnych przyczyni się do przybliżenia dzieciom polskich tradycji, obyczajów i historii, uczyni namacalną wyjątkową atmosferę najważniejszych dni polskiego kalendarza. Publikacja nadaje się także do zajęć i zabaw z dziećmi w domu, a także na cenny prezent dla każdego małego Polaka.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 779154
Tytuł Kalendarz małego Polaka
Autor Tamara Michałowska
Wydawnictwo Siedmioróg
Cena okładkowa 34,50 zł
Nasza cena 18,55 zł

Recenzje

0 / 6
  • 6
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Dodaj recenzję:

oceń produkt:


Dostawa

czas dostawy przedpłata za pobraniem
23 Sierpień, Piątek 0,00 zł Niedostępne
27 Sierpień, Wtorek 5,99 zł Niedostępne
23 Sierpień, Piątek 7,99 zł Niedostępne
23 Sierpień, Piątek 8,99 zł 11,99 zł
22 Sierpień, Czwartek 8,99 zł Niedostępne
22 Sierpień, Czwartek 10,99 zł 13,99 zł

Płatność:

płatność za pobraniem

przelew bankowy

płatność on-line

Produkty od Autora:

Prawdpodobnie zainteresuje Cię również:

Ładowanie...