Xi

Kajtkowe Przygody w.2011 G&P

Kownacka Maria

(okładka miękka)

5/5
Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł!
Wydawnictwo: G&P Oficyna Wydawnicza
Liczba stron: 84

Kup w zestawie:

3 produkty
wartość produktów w zestawie:
63,30 zł
35,59 zł
oszczędzasz 27,71 zł (44%)
-33%

14,90 zł

10,03 zł

oszczędzasz 4,87 zł (33%)

Dostępność 24 godziny
Paczka w Ruchu 7,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Paczkomaty 9,99 zł
Kurier 11,99 zł

Opis

Książka o przygodach pewnego bociana, napisana przez Marię Kownacką, od lat znajduje się na liście lektur szkolnych. Sympatyczny bohater razem z przyjaciółmi mieszkającymi w okolicznej zagrodzie będzie musiał sprostać wielu wyzwaniom. Z powodu złamanego skrzydła ptak nie był w stanie odlecieć z innymi i został zupełnie sam. Na szczęście z pomocą przyszła mu rodzina Orczyków, która przygarnęła go do siebie! To właśnie na dachu ich domu znajduje się gniazdo, w którym mieszkał bocian. Teraz ptak musi odnaleźć się w nowym miejscu!

Ten zbiór opowiadań jest świetnym sposobem na zapoznanie dzieci z życiem zagrody polskiej wsi, a także z okoliczną przyrodą. Ta opowieść trafi zwłaszcza do małych miłośników zwierząt oraz natury. Na uwagę zasługuje również oryginalny sposób prezentowania wydarzeń. To właśnie sam bocian jest tutaj narratorem, przedstawiając odbiorcy kolejne przygody, które go spotkały. Cechy ludzkie mają w tej opowieści jednak również inne zwierzęta w otoczeniu bohatera. Ta wydana w 1948 r. książka nadal pozostaje aktualna, opowiadając o uniwersalnych wartościach i przypominając o tym, jak ważna jest przyjaźń. Sprawdzi się nie tylko w szkole!

Maria Kownacka to uznana polska pisarska, a także tłumaczka oraz autorka słuchowisk dla dzieci. Urodziła się w 1894 r., a już w 1912 r. podjęła pracę jako nauczycielka. Później zajęła się pisaniem artykułów zamieszczanych w czasopismach dla dzieci. W latach trzydziestych współpracowała z teatrem Baj. Podczas wojny zamieszkała na wsi, gdzie zajmowała się tajnym nauczaniem, a później redagowała w Warszawie czasopismo powstańcze dla dzieci. Maria Kownacka otrzymała wiele nagród za swoją twórczość, a jej książki trafiły na listy lektur szkolnych.

Poznańskie wydawnictwo G&P rozpoczęło działalność w 1990 r., oferując książki głównie dla najmłodszych odbiorców. W jego ofercie znalazły swoje stałe miejsce najbardziej znane utwory literatury dziecięcej, w tym dzieła najwybitniejszych pisarzy polskich i zagranicznych. W ostatnich latach wydawnictwo zaczęło również oferować książki dla dorosłych. Pomaga także nauczycielom, dla których przeznacza liczne materiały dydaktyczne, ułatwiające prowadzenie lekcji. Rocznie wydaje około 70 tytułów z bardzo różnych gatunków.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 248663
Tytuł Kajtkowe Przygody w.2011 G&P
Autor Kownacka Maria
Wydawnictwo G&P Oficyna Wydawnicza
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 84
Data premiery 2010-10-18
Rok wydania 2010
Wymiary produktu [mm] 238 x 5 x 164
Okładka Miękka
Cena detaliczna 14,90 zł
Nasza cena 10,03 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Gabriela J.

5/5
| 16-10-2020
Przyjemna bajeczka dla najmłodszych, natomiast dla starszych będzie to na pewno fajna przypominajka z dawnych lat. Ładne ilustracje, takie spokojnie, nienachalna. Swoją drogą szkoda aż ze w tych wszystkich współczesnych bajkach wszystkie kolory są takie pstrokate. Kiedyś to było inaczej, chyba lepiej. No ale wracając, bajka jest bardzo sympatyczna, pouczająca. Zresztą tak jak wszystkie tego autorstwa. Zarówno do bociana Kajtka jak i do Plastusiowego Pamiętnika mam jakiś sentyment.

Edyta L.

5/5
| 15-10-2020
Ciepła i fantastyczna przygoda o bocianie. Pamiętam, że jak byłam dzieckiem to uwielbiałam tą bajkę, a teraz staram się swoją sympatią do niej zarazić swoje dzieci. No i chyba mi się udało, choć początkowo starsza córka była sceptyczna. Fakt. Język jakim posługuje się autorka nie jest współczesny, ale to tylko nadaje klimat tej lekturze. Generalnie podoba się i im i dziewczynkom, więc polecam :)

Elżbieta R.

5/5
| 12-10-2020
Świetna pozycja dla dzieci, szczególnie jeśli pragniesz pokazać maleństwu jak kiedyś wyglądały bajki. W obecnych czasach nikt już nie pisze takim językiem i nikt już w taki sposób nie ilustruje dziecięcych książeczek, więc to taki skarb. Co tu dużo pisać, po prostu polecam bardzo mocno. I duży i tym starszym czytelnikom w ramach przypomnienia i powrotu do starszych czasów J Tym bardziej, ze książeczka kosztuje tak naprawdę grosze, a miłe uczucia wywołuje J

Agnieszka G.

5/5
| 09-10-2020
Kownacka Maria pisała sama fantastyczne bajki dla dzieci. Ja przynajmniej byłam ogromną fanką plastusiowego pamiętnika czy chociażby Kukuryku na ręczniku. No kto nie zna tych tytułów? Jeśli nie kojarzycie to musicie prędko nadrobić lekturę. Dla mnie Kajtkowe przygody były jak wehikuł czasu, powrót do magicznych czasów dzieciństwa, beztroskiego dzieciństwa. Próbowałam przekonać córkę do lektury, ale jej nie odpowiada szata graficzna, fakt jest trochę w starym stylu. No ale kto co lubi. Ja lubię i polecam :)

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
26 Październik, Poniedziałek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
27 Październik, Wtorek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
27 Październik, Wtorek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
27 Październik, Wtorek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Paczkomaty
czas dostawy
26 Październik, Poniedziałek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
26 Październik, Poniedziałek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Literatura piękna
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Komiksy
  • Ładowanie...