Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Kajko i Kokosz. Złota Kolekcja. Tom 3

Fanom polskiego komiksu tej serii z pewnością przedstawiać nie trzeba. Natomiast czytelnicy, którzy rozpoczynają przygodę z najbardziej popularnymi, polskimi, ilustrowanymi postaciami mogą zacząć od końca, czyli tomu trzeciego. Dlaczego? Bowiem to wydanie nie zawiera kontynuacji przygód, lecz zupełnie niezależne historie, które z powodzeniem można czytać, nie znając innych części.Dla przypomnieniaCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Egmont
 • Serie: Kajko i Kokosz
 • Data premiery: 2022-03-23
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 204
 • Wymiary: 294 x 226
Polecamy inne produkty z serii "Kajko i Kokosz" Zobacz wszystkie

Fanom polskiego komiksu tej serii z pewnością przedstawiać nie trzeba. Natomiast czytelnicy, którzy rozpoczynają przygodę z najbardziej popularnymi, polskimi, ilustrowanymi postaciami mogą zacząć od końca, czyli tomu trzeciego. Dlaczego? Bowiem to wydanie nie zawiera kontynuacji przygód, lecz zupełnie niezależne historie, które z powodzeniem można czytać, nie znając innych części.

Dla przypomnienia, akcja komiksu toczy się w czasach słowiańskich, w grodzie, którym rządzi kasztelan Mirmił. Gród zamieszkują także dwaj odważni wojowie: Kajko i Kokosz. Ich głównym zadaniem jest obrona grodu przed napastnikami - Zbójcerzami, których do ataku prowadzi zazwyczaj Hegemon. Naturalnie akcja komiksu nie dotyczy wyłącznie samej działalności obronnej, lecz przede wszystkim towarzyszącym jej gafom, pomyłkom i licznym tarapatom.

Trzeci tom skupia się na spotkaniu Mirmiła i Wojmiła. Wizyta, początkowo wyglądająca na towarzyską, staje się źródłem problemów i nieporozumień. Warto wspomnieć, co powinno być dodatkową zachętą do lektury, że właśnie w tej historii zadebiutują Łamignat i Gdasia. Postaci, które odgrywają ważne role w dalszych wydarzeniach, a które czytelnicy darzą równie dużą sympatią, co głównych wojowników.

Należy zaznaczyć, że historia Mirmiła zawarta w tym tomie nie została wcześniej opublikowana w żadnym zbiorze, dostępna była tylko w wersji gazetowej. Ponadto ten tom obejmuje także krótki odcinek komiksu pt. "Pasowanie" niepublikowany od lat 80. Komiks poprzedza wstęp redaktora naczelnego "Klubu Świata Komiksu" Tomasza Kołodziejczaka, a w posłowiu Krzysztof Janicz opowiada o odejściu rysownika z "Wieczoru Wybrzeża". Te dodatki wydawnicze sprawiają, że cała seria posiada wartość także historyczną, bowiem odnosi się do kolejnych, ważnych wydarzeń związanych z powstawaniem komiksu.

Album uzupełniają legendarny wywiad "Janusz Christa - wyznania specjalne".

Kajko i Kokosz pojawili się na łamach trójmiejskiej popołudniówki "Wieczór Wybrzeża" w 1972 i stali się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów polskiej popkultury. Cykl Janusza Christy (1934-2008) opowiada o dwóch wojach: dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i nieco samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa oraz przeżywają mnóstwo zabawnych przygód.

Złota Kolekcja to wyjątkowa, jubileuszowa edycja z okazji 50-lecia serii. Kolekcja składa się z sześciu tomów, w których zebrane zostaną wszystkie komiksy "Kajko i Kokosz" w kolejności chronologicznej i poddane renowacji kolorystycznej. Dodatkiem do każdego albumu jest obszerne posłowie Krzysztofa Janicza, archiwalne zdjęcia, okładki, ilustracje i szkice.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3206991
Tytuł
Kajko i Kokosz. Złota Kolekcja. Tom 3
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
204
Data premiery
2022-03-23
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
294 x 226
Okładka
okładka twarda
Waga Produktu [kg]
1.26
Długość
225
Głębokość
285
Wysokość
25
Cena detaliczna
99,99 zł
Nasza cena
71,79 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,9/5
15 recenzji
 • 5
  13
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Czaso S. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2022-08-15
  Wydawnictwo Egmont postanowiło na nowo opublikować kolejną część komiksów Janusza Christy poświęconych Kajce i Kokoszowi. W tym roku mija pięćdziesiąt lat od momentu wydania pierwszego paska z ich przygodami. Zadebiutował on w „Wieczorze Wybrzeża” w 1972 roku. Od tamtej pory pojawiło się wiele wznowień – tym razem Złota Kolekcja w twardej oprawie. Obecnie wydawnictwo jest w połowie przedsięwzięcia – łącznie ma powstać sześć tomów i ukazują się w kolejności chronologicznej. Poddane są także renowacji kolorystycznej. Największym plusem jest dodatek, w którym można znaleźć wiele cennych informacji i ciekawostek o powstawaniu serii Kajko i Kokosz, a także o autorze – Januszu Chriście. Egmont dodał archiwalne zdjęcia, ilustracje oraz szkice. Wszystko to pozwala na zagłębienie się nie tylko w komiks, ale także w jego genezę. Akcja rozgrywa się w czasach słowiańskich. W trzecim tomie czytelnicy znajdą długą historię Wojów Mirmiła – z odcinkami, które nigdy wcześniej nie były publikowane – oraz krótką opowieść związaną z pasowaniem. Przyznam, że rozwój wydarzeń związanych z przybyciem Wojmiła wywołał u mnie nieraz uśmiech na twarzy. Było bardzo zabawnie, zwłaszcza po pojawieniu się postaci Łamignata. Jestem pozytywnie zaskoczony stylem Christy. Sądziłem, że będę jakoś źle wspominał powrót po latach do Kajki i Kokosza. Natomiast stało się wręcz przeciwnie. Podobnie jak z Kaczogrodem – tutaj zdecydowanie lepiej wypada font – mimo upływu dekad od pierwszego wydania, czyta się to lekko i przyjemnie.
 • Arek P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-04-13
  Tutaj to wszelkie opinie są zbędne :-), klasyk nad klasykami, piękne wydanie, wręcz wzorowe, seria prezentuje się świetnie, obowiązkowa pozycja dla każdego fana Pana Christy, nieodżałowanego artysty, którego kreska jest nie do powtórzenia, choć jednemu rysownikowi nowych przygód prawie się to udało. Sam komiks, rewelacyjny, ile razy to czytam to zawsze wracam do dzieciństwa, aż łza się kręci w oku. Fajnie się to czyta, obrazki wprowadzają czytelnika w świat dzielnych wojów, którzy są nieposkromieni i przebiegli. Do tego historia pokazana jest w sposób radosny i humorystyczny, obrazu dopełnia nieprzeciętna fabuła. Różnorodność wątków i postaci pozwala na czytanie z zaciekawieniem i nie pozwala na znudzenie mimo tego, ze książka jest dość gruba i niewprawiony komisarz, może pomyśleć, że zawieje nudą, ale co to to nie! Dodatkowo mamy mnóstwo materiałów o autorze, o powstawaniu tej serii komiksów, które nie były wcześniej ogólnodostępne dla szerszej grupy czytelników komiksowych.
  Uważam, że młodsze grono czytelników powinno już zwrócić uwagę na to wydanie i zagłębić się z radością w przygodach jakie w tej książce są zaprezentowane. Polecam całym sercem, to po prostu trzeba mieć w domu, u mnie siedmioletni syn, już się uczy czytać Kajka i Kokosza a moja czteroletnia córka coraz częściej mówi "tatusiu dasz mi pooglądać komiks :-) Jajko i Kokosz " :-) .Podsumowując, cieszę się niezmiernie, ze zdecydowano się na wydanie złotej kolekcji w takiej formie, jest elegancko wydana, z płóciennym grzbietem i dobrej jakości papierem. Polecam całym sercem !!!!!
 • Paweł b. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-04-13
  Tak jak w przypadku poprzednich wydań z tej serii, obecna stoi równie na wysokim poziomie, okraszona historiami ludzi związanymi z Mistrzem czy niepublikowanymi wcześniej materiałami, Czekam na kolejne zbiory.
 • Michał L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-03-21
  PRZYGODA TRWA

  „Kajko i Kokosz” w zbiorczym wydaniu to zdecydowanie jedno z największych komiksowych wydarzeń na polskim rynku. Legendarna seria wznawiana była nieraz i nie dwa, w najróżniejszych edycjach, teraz jednak całość dostajemy w pełni kompletnej wersji, z opowieściami dotąd w albumach niewydanych, a przy okazji uzupełnionych o bogactwo dodatków przybliżających nam samego twórcę. Kto nie zna, poznać powinien koniecznie, a zacząć może w dowolnym momencie, bo cykl składa się zamkniętych opowieści idealnych dla każdego, niezależnie od wieku.

  Akcja komiksu dzieje się w czasach słowiańskich, w należącym do kasztelana Mirmiła grodzie, który zamieszkują dwaj wojowie – Kajko i Kokosz. Ich największymi wrogami są Zbójcerze, którzy pod wodzą Hegemona często napadają na gród. A oni sami co chwila pakują się w różne tarapaty i przygody.
  W tym tomie Mirmiła odwiedza Wojmił, a towarzyska wizyta staje się bardzo problematyczna. Mirmił bowiem zaniedbuje swoje obowiązki, a roczny plan wojen musi zostać wypełniony. To starają się zrobić Kajko i Kokosz. Oczywiście jedynie na papierze. Problem jednak w tym, że Wojmił nie uznaje takiego typu wojowania…

  Chyba nikomu nie trzeba mówić, że przygodom Kajka i Kokosza nieraz zarzucano graniczące z plagiatem podobieństwo do losów Asteriksa i Obeliksa. Patrząc tylko na obie te serie, trudno jest nie zgodzić się z tym faktem: bohaterowie są podobni, realia tu i tam historyczne, wrogowie też bliscy, a nawet stylistyka i gatunkowe przynależności się zgadzają. „Asteriks” powstał jednak w roku 1959, więc na dobre kilkanaście lat przed „Kajkiem i Kokoszem”, trzeba jednak pamiętać, że w rzeczywistości seria Christy była niczym innym, jak przeniesieniem jego wcześniejszych bohaterów – Kajtka i Koka – w słowiańskie czasy. Ta zaś swoimi korzeniami sięgała aż 1958 roku, kiedy to jeszcze ukazywała się pod tytułem „Niezwykłe przygody Kajtka-Majtka”, gdzie bohater był tylko jeden. Co nie wyklucza mocnej inspiracji działem Goscinnego i Uderzo, ale pokazuje jednocześnie, że Christa swój sukces zawdzięcza przede wszystkim sobie.

  I siłę wizji oraz talent, które złożyły się na ten sukces, widzimy wyraźnie w każdym albumie serii. I w tym także. Opowieści tu przedstawione to nie tylko kawał dobrej, zabawnej fantatsyki przygodowej dla całej rodziny, ale kolejny z przełomowych momentów serii. Tu bowiem debiutują Łamignat i Gdasia, a Ciotka Jaga wreszcie staje się postacią, jaką znamy i kochamy z późniejszych tomów. Do tego w tym albumie dostajemy „Pasowanie”, opowieść dotąd w zbiorczych albumach wydawanych przecież od lat 80. nie było. Poza tym dostajemy tu wszystko to, co w takim komiksie znaleźć się powinno. Akcja, humor, lekkie, żywe i zabawne dialogi, dobre tempo, swojski urok, świetny klimat, inteligentne dowcipy i mnóstwo uroku. I wspomniane już przeze mnie na wstępie dodatki.

  Po prostu rewelacja. Na każdym polu. Swojska odpowiedź na „Asteriksa”, która ma w sobie taki urok i tyle mocy, że zachwyca niezmiennie od dekad. I to zarówno młodych, jak i starych czytelników.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 26. lutego, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 26. lutego, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 26. lutego, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 26. lutego, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 26. lutego, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 26. lutego, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 26. lutego, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 26. lutego, poniedziałek
0,00 zł

O Autorze


3206991
Ładowanie...